Turinčių antsvorį ir nutukusių ikimokyklinukių rajone dvigubai daugiau nei berniukų

Prieš Šv. Kalėdas Higienos institutas naujame informaciniame leidinyje „Vaikų sveikata 2020 m.“ pirmą kartą paskelbė ir vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas, sveikatos rodiklius.

„2020-2021 m. m. 63,6 proc. 2-6 m. amžiaus vaikų buvo normalaus kūno svorio. (…) Per didelio svorio (antsvoris ir nutukimas) 2-6 m. vaikų dalis sudarė 10,8 proc.,“ – apie ikimokyklinukus rašoma leidinyje.

Nurodoma, kad Širvintų rajone 2020-2021 m. m. buvo 432 ikimokyklinukai, o KMI įvertintas 404. 105 jų (maždaug kas ketvirtam) nustatytas per mažas, 257 (maždaug 2 iš 3) – normalus KMI, 26 (6,4 proc.) – antsvoris, o 16 (4 proc.) – nutukimas. Tai reiškia, kad pagal antsvorį turinčius ir nutukusius vaikus atitinkame šalies vidurkį.

Analizuojant per mažą svorį turinčių ikimokyklinukų skaičių, galima konstatuoti, kad čia ne „princesių“ sindromas: Širvintų rajone tokių mergaičių ir berniukų buvo maždaug po lygiai. Maždaug po lygiai pagal lytį pasiskirstė ir rajono ikimokyklinukai, turintys normalų svorį. Tarp turinčių antsvorį mergaičių beveik dvigubai daugiau, o tarp nutukusių – šiek tiek daugiau nei du kartus už berniukus.

Higienos instituto specialistai pažymėjo, kad Širvintų rajono savivaldybėje nebuvo nė vieno 0-6 m. amžiaus mokinio, kuriam būtų nurodyta rekomendacija dėl skubios pagalbos ir sėdėjimo vietos poreikių. Mūsų rajone maitinimas pritaikytas 5, rekomendacija vengti alergenų – 2 ikimokyklinukams. 26 ikimokyklinukams pritaikyta bendroji rekomendacija „Kita“.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top