Širvintų rajonas šiandien pageltonavo

Populiarus pastebėjimas, kad prasidėjus karui Ukrainoje visi pamiršo COVID-19 pandemiją, nėra visiškai tikslus. Pamiršome, bet ne dėl tragiškų įvykių, o dėl to, kad pandemija ir vėl traukiasi.

Lietuvoje liko mažiau kaip pusė savivaldybių, kuriose teigiamų diagnostinių COVID-19 tyrimų dalis per 7 dienas viršija 10 proc. arba per pastarąsias 14 dienų – 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tokios savivaldybės priskiriamos juodajai (D) spalvinei zonai. Raudonajai (C) zonai priskiriamos 4-10 proc. ribą pasiekusios ar 100-500 atvejų užfiksavusios savivaldybės. Savo ruožtu raudonoji zona dar skirstoma į tris. Geltonajai (B) zonai priskiriamos 4 proc. ar 100 atvejų neviršijančios savivaldybės, o ši zona savo ruožtu skirstoma į dvi. Yra dar žalioji (A) zona, kai neviršijama 4 proc., tačiau atvejų skaičius labai menkas, nesiekia nė 25.

Šiandien paskelbtais duomenimis, Lietuvoje yra 11 geltonųjų zonų, tarp jų ir į B1 zoną šiandien perėjusi Širvintų rajono savivaldybė.

23 šalies savivaldybės buvo „raudonosios“, o kaimyninis Ukmergės rajonas pateko į blogesnės padėties juodąją zoną.

Jei kam įdomu, per pastarąsias dvi savaites ten buvo užregistruoti 82 nauji koronaviruso atvejai. Vakar Ukmergės rajone COVID-19 infekcija sirgo 36 gyventojai.

Ketvirtadienį ryte skelbtais duomenimis, mūsų rajone COVID-19 infekcija sirgo 17 gyventojų, o nuo pandemijos pradžios ji buvo diagnozuota 4702. Nuo COVID-19 mirė 58 rajono gyventojai, o infekcija iš viso diagnozuota 120 mirusiųjų.

Šiuo metu rajone neturime nė vieno protrūkio.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 13 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Širvintų rajonas šiandien pageltonavo"

Comments are closed.

scroll to top