Širvintiškiai dėl COVID-19 bus tiriami intensyviau

Pandemija. Nuotr. iš archyvo

Kai birželio 18-osios priešpietę, siųsdami penktadienio numerį į spaustuvę parašėme, kad per savaitę CIVOD-19 situacija Širvintų rajone nepablogėjo, dar nežinojome, kad po šešių valandų bus pranešta apie dar nustatytus kelis užsikrėtimo koronavirusu mūsų rajone atvejus. Jei rajono vadovus pasiekianti informacija apie tai daugiau ar mažiau yra operatyvi, tai šiuos duomenis Sveikatos apsaugos ministerija visuomenei pateikia „pagal galimybes“. Galbūt ir šiandien, kai skaitysite šias eilutes, vakar prieš pietus užfikuota situacija jau bus istorijos dalis.

Ketvirtadienio vakarą pranešta, kad šie atvejai nesusiję su situacija Kernavėje. Sergantys asmenys dirba Vilniuje, nepriklauso rizikos grupei. Virusas jiems užfiksuotas darbdaviui organizavus profilaktinį patikrinimą. Asmenys serga besimptome forma, todėl izoliuojasi namuose.

Registrų centro duomenimis, iki vakar šalyje buvo užfiksuoti 1798 susirgimai COVID-19, iš jų 19 – Širvintų rajone. Pagal per pastarąsias dvi savaites užregistruotų atvejų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyv., buvome aiškūs lyderiai Lietuvoje – 46,4. Į trejetuką dar patenkančiame Vilniaus rajone 100 tūkst. gyventojų teko 14, Jonavos rajone – 9,7 atvejai (vidutiniškai Lietuvoje – 2,9). Susirgimų fiksuota 15 savivaldybių, 9 jų sergamumas viršijo šalies vidurkį.

Vakar Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad Širvintose, Vilniaus rajone, Jonavoje, Vilniuje, Šalčininkuose, Radviliškyje ir Klaipėdos rajone sergamumas koronavirusine infekcija (COVID-19) yra didesnis nei likusiose šalies savivaldybėse, tad visą savaitę, t. y. nuo birželio 22 d. iki birželio 28 d., jų gyventojai profilaktiškai bus testuojami intensyviau. Profilaktiškai bus tiriami visų gydymo, taip pat globos ir slaugos įstaigų, išskyrus vaikų globos įstaigas, darbuotojai.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+