Serga vienas iš šimto Širvintų rajono gyventojų

Ši savaitė – 46-toji metuose, arba 7-ta kasmet skelbiamo gripo sezono savaitė. Jo pradžia tradiciškai laikoma 40-toji metų savaitė, šįmet prasidėjusi spalio 2 dieną.

Ir šįmet šešias savaites išgyvenę be gripo, į 7-tąją savaitę įžengėme turėdami sergančių ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų (ŪVKT) infekcijomis, t. y. 140 čiaudinčių, snargliuojančių ir kosinčių rajono gyventojų, iš kurių 28 – ikimokyklinio amžiaus vaikai.

Šie metai rajone pažymėti dideliu su peršalimais sietinų ligų skaičiumi. Per šešias savaites mūsų rajone iš viso užregistruota 900 ŪVKT infekcijomis, kai per tą patį laikotarpį pernai – tik 390. Daugiau nei dvigubai šoktelėjęs sergamumas gali būti susijęs su šįmet vėsesniu spaliu – jo rezultatai pirmiausia matomi šildymo sąskaitose.

Pagal suminį sergamumą gripu, ŪVKT ir COVID-19 infekcijomis Širvintų rajonas 46-tąją savaitę pasitiko šiek tiek atsilikdamas nuo šalies vidurkio. Kalbant vaizdingiau, šiomis ligomis pas mus sirgo apytiksliai vienas rajono gyventas iš šimto, tad panikuoti dėl susirgimų pavojaus kol kas nebuvo pagrindo. Aišku, sergančiųjų šiomis ligomis, ypač ŪVKT galimai yra daugiau, nes dalis susirgusiųjų galbūt gydosi patys ir į medikus nesikreipė dėl ligos, nuo kurios, kaip juokaujama, gydantis pasveikstama per savaitę, o nesigydant – per 7 dienas.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top