Rugsėjo 28-oji – pasaulinė pasiutligės diena

Rugsėjo 28-ąją pasaulyje bus minima pasiutliges diena. Pasauline akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, didinti žmonių supratimą apie pavojingos ligos prevencijos svarbą. Pasiutligė yra virusinė liga, kuria užsikrėsti gali gyvūnai ir žmonės. Liga dažniausiai plinta per įkandimus, tačiau užkratas su infekuoto gyvūno seilėmis taip pat gali patekti per pažeistą odą ar gleivinę. Pagrindinė kovos su šia liga priemonė – vakcinavimas.

Visi naminių gyvūnų savininkai privalo vakcinuoti savo augintinius – šunis, kates, šeškus nuo pasiutligės. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuo 2006 m. kasmet pavasarį ir rudenį vykdo oralinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės pagal sudarytą detalų paslaugų suteikimo planą. Įgyvendinant vakcinos laukinių gyvūnų imunizavimui nuo pasiutligės ir jos išmėtymo naudojant orlaivius antrajame etape visoje Lietuvoje planuojama išmėtyti 505 000 jaukų. Orlaiviuose, iš kurių bus mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtimo įrenginiai. Šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gruodžio pradžioje. Širvintų rajone jaukai bus mėtomi centrinėje ir rytinėje dalyse, darbai numatomi nuo 2021-10-21 iki 2021-11-24 lėktuvui kylant iš Molėtų aerodromo.

Tyrimų rezultatai rodo, kad liga iš Lietuvos traukiasi. Paskutinis atvejis registruotas 2018 m. rugsėjo 20 d. Šalčininkų r. sav. 2019-2021 pasiutligės atvejų Lietuvoje nebuvo nustatyta. Širvintų r. sav. Paskutinis atvejis buvo 2010 m.

Pagal gautus pranešimus iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Širvintų skyriaus duomenis, šiais metais medicinos pagalbos kreipėsi 17 Širvintų rajono gyventojų, nukentėjusieji nuo įvairių naminių gyvūnų. Kiekvienais metais dažniausiai žmonės nukenčia nuo šunų, kačių įkandimų.

Birutė Marytė Bernotienė
VMVT Vilniaus departamento Širvintų skyriaus vedėja

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top