Pradėję šokti, nebeignoruoja tėvų prašymo ištiesti nugarą

Turbūt ne vienas, šiandien besiskundžiantis nugaros skausmais, vaikystėje ranka numojo į tėvų perspėjimus ir prašymus išsitiesti. Gaila, tačiau šiandien netaisyklingos laikysenos problema dar opesnė – ji nustatoma vis daugiau mokinių ar net darželinukų.

Vilniaus sportinių šokių klubo „Elegancija“, kviečiančio šokti vaikus į penkias grupes ir Širvintose, „Atžalyno“ progimnazijoje, įkūrėjas, treneris, ne vieno čempionato prizininkas Lukas Petkevičius teigia, kad ruošdami jaunuosius šokėjus jie išties daug dėmesio skiria fiziniam jų parengimui. Žinomas šokėjas atskleidžia, kad treniruotės sudarytos iš tam tikros struktūros: apšilimo, techninių detalių šokiuose, fizinio pasiruošimo.

„Kol vaikai dar maži, didelis dėmesys atkreipiamas į pirminę treniruočių dalį – apšilimą. Labai svarbu pratinti prie apšilimo nuo pat mažumės, nes tai svarbi treniruočių dalis bet kokiame amžiuje, o geriausias laikas ugdyti įpročius – vaikystė. Apšylant kūnas paruošiamas šokiams, o vaikai „susipažįsta“ su savo kūnu, mokosi jį geriau koordinuoti, tvarkoma laikysena. Tai – ypač svarbu, nes vienos pagrindinių šokių sudedamųjų dalių yra laikysena ir koordinacija. Po to visos detalės yra apjungiamos muzika. Nepamirštame ir žaidimų, kurie tokiame amžiuje ypatingai svarbūs, kadangi skatina vaikų kūrybiškumą ir norą vis labiau susipažinti su šokiu“, – aiškina jis.

L. Petkevičius priduria, kad šokiuose lavinami visi kūno raumenys, todėl labai svarbu koordinuotas ir sinchronizuotas jų darbas.
„Labai svarbu, kad visi būtų tinkamai paruošti ir atliktų savo funkcijas. Jeigu bent viena dalis yra silpna, neparuošta, sunku tikėtis gero rezultato šokių aikštelėje. Visgi, ypač išskirčiau pilvo preso, nugaros, kojų raumenis, kurie užtikrina tinkamą stovėseną ir laikyseną. Šokiuose daugiausiai dėmesio pradžioje skiriama tinkamam kūno pastatymui ir jo paruošimui – tai yra pirminis etapas, kuris užtikrins gražią bei sveiką vaikų laikyseną“, – įsitikinęs jau du dešimtmečius šokių aikštelėje besisukantis profesionalas.

Teigiamą sportinių šokių poveikį jis mato savo paties akimis – savo praktikoje jis turėjo ne vieną vaiką, kurio laikysena pastebimai pasitaisė, pradėjus šokti.

„Būna, kad tėveliai atveda vaiką į šokius kaip į papildomą užsiėmimą, kuris turėtų pagerinti rezultatus pagrindinėje pasirinktoje sportinėje veikloje. Visgi, praėjus tam tikram laikotarpiui, tėvai pamato, kaip pasikeitė vaiko stovėsena, ir nusprendžia, kad tai turėtų likti pagrindine sportine veikla. Įdomu ir tai, kaip keičiasi vaikų požiūris. Dažnai vaikai tėvų prašymus išsitiesti praleidžia pro ausis, nevertina rimtai. Tačiau jeigu jie užsimano siekti gerų rezultatų šokių aikštelėje, atsiranda motyvacija keisti ir pačią laikyseną“, – patirtimi dalijasi šokėjas Lukas Petkevičius.

L. Petkevičius pastebi, kad sportinius šokius norintys lankyti vaikai į klubą atvedami jau nuo 4 metų, tačiau pirmuosius šokių žingsnelius žengia ir vyresni ikimokyklinio bei mokyklinio amžiaus vaikai. Jis priduria, kad neverta dvejoti ir laukti – norintiems užkirsti kelią netaisyklingai vaikų laikysenai ar ją taisyti, reikėtų nedelsti, mat kuo anksčiau pradedama ja užsiimti, tuo, dėl didesnio kūno paslankumo, yra lengviau.

Nuostabu.lt inf.
skelegancija.lt nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top