Karštas žvilgsnis: Ukmergiškiai suinteresuoti gauti tūkstančius papildomų pacientų

Pirmadienį Širvintų savivaldybėje lankėsi Ukmergės meras Rolandas Janickas, Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka, Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Vytautas Mockus, kurie pristatė Ukmergės ir Širvintų ligoninių sujungimo galimybių studiją, kad gyventojams būtų užtikrintos kokybiškos paslaugos. 

Analizuojant situaciją pirmiausia buvo išnagrinėti demografiniai veiksniai, darantys didžiulę įtaką švietimo ir medicinos srityse. Demografinė situacija Lietuvoje yra prasta, per pastaruosius 10 metų nuolatinių gyventojų skaičius Lietuvoje sumažėjo apie 14 procentų. Gyventojų mažėja, visuomenė sensta. Tą senėjimą lemia emigracija ir neigiamas natūralusis gyventojų prieaugis, todėl intensyvaus visuomenės senėjimo reikia tikėtis ir ateityje.

Kaip jau yra rašęs „Širvintų kraštas“, Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentas Rolandas Tučas atliko prognostinį Lietuvos gyventojų kaitos 2017-2021 m. laikotarpyje tyrimą, kurio išvadomis per šį laikotarpį Širvintų rajone gyventojų turėtų sumažėti 8,39 proc., o Ukmergės rajone – 10,62 proc. Pažymėtina, kad kaimyniniame rajone prognozuojami didžiausi gyventojų mažėjimo tempai Sostinės regione. Dar niūresnė gimstamumo prognozė: Širvintų rajone per šį laikotarpį gimusių kūdikių skaičius turėtų sumažėti 9,22 proc., o štai Ukmergės rajone – net 18,27 proc., ir šis kaimynams adresuojamas rodiklis būtų prasčiausias Sostinės regione bei vienas prastesnių šalyje. Pastarosios prognozės leidžia manyti, kad iš šio ligoninių sujungimo ne mažesnę naudą gautų ir ukmergiškiai. Jiems, norint išlikti, kitos išeities, kaip priijungti mažesnes ligonines ir taip gauti potencialių pacientų, paprasčiausiai nėra.

Studijos pristatymo metu atkreiptas dėmesys, jog Ukmergės rajono tolimiausias taškas nuo šio rajono ligoninės yra už 29,8 kilometrų, o iki Širvintų miesto atstumas – 30 kilometrų. Konstatuota, kad susijungus ligonines, Širvintų rajono gyventojams bus garantuotos kvalifikuotos antrinės ambulatorinės ir stacionarinės Asmens sveikatos priežiūros paslaugos, bus teikiamos pirminės stacionarinės palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

Nagrinėjant Širvintų rajono gyventojams suteiktų ambulatorinių paslaugų srautus 2017 metais, paaiškėjo, kad Širvintų gydymo įstaigos savo rajono gyventojams suteikė 70 procentų paslaugų, 23 proc. paslaugos buvo suteiktos Vilniaus mieste, 6 proc. – Ukmergėje, likęs 1 proc. – kitose gydymo įstaigose.

Buvo palygintas abiejų ligoninių gydymo skyrių spektras. Ukmergės ligoninėje veikia Konsultacijų poliklinika, Radiologijos skyrius, Odontologijos paslaugų skyrius, Anesteziologijos-reanimacijos skyrius, Priėmimo – skubios pagalbos skyrius, Vidaus ligų skyrius, Vaikų ligų skyrius, Chirurgijos skyrius, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, Klinikinės diagnostikos laboratorijos skyrius, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, Akušerijos skyrius, Kardiologijos skyrius, Neurologijos skyrius, Centralizuota sterilizacinė, Ortopedijos-traumatologijos skyrius. Širvintų ligoninėje šiuo metu veikiantys skyriai: Ambulatorinės konsultacinės poliklinikos skyrius, Rentgeno diagnostikos skyrius, Dantų protezavimo skyrius, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius, Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius, Vidaus ligų skyrius, Dienos chirurgijos skyrius, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, Klinikinės diagnostikos laboratorijos skyrius ir fizinės medicinos ir reabilitacijos kabinetai.

Iš palyginimo matyti, kad Ukmergės ligoninėje veikia platesnis gydymo skyrių spektras. Iki 2017 metų gruodžio 31 dienos VŠĮ Širvintų ligoninė buvo patyrusi kiek daugiau nei 230 tūkst. eurų deficitą, o VŠĮ Ukmergės ligoninė sukaupė daugiau nei 1,410 mln. eurų perviršį. Prisijungimo atveju visą širvintiškių deficitą žada padengti ukmergiškiai.

Prijungus VšĮ Širvintų ligoninę prie Ukmergės ligoninės ir pasikeitus struktūrai, Širvintų ligoninės patalpose bus užtikrinama nenutrūkstama Slaugos – palaikomojo skyriaus veikla (nemažinant esamo lovų skaičiaus, pagal galimybes didinant). Esant galimybei, Skubios pagalbos – priėmimo skyriuje visą parą būtų gaunama gydytojo pagalbą, 24 valandų stebėsenos paslauga, ambulatorinės konsultavimo paslaugos, antrinio lygio ankstyvosios diagnostikos ir prevencinių priemonių programų paslauga, ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslauga, pirminio lygio stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslauga.

Įdomi detalė: tą pačią dieną Seimo nario „socialdarbiečio“ Petro Čimbaro iniciatyva Molėtuose viešėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Savo „Facebook“ paskyroje Seimo narys rašo: „Pirmiausia susitikta su savivaldybės administracijos vadovais, paskui – su asmens sveikatos priežiūros įstaigų direktoriais, medikų bendruomene ligoninėje. Po ilgų diskusijų, klausimų ministrui tapo aišku, jog rajoninių ligoninių likimas spręsis dar šiais metais, kol kas vyksta modelio parengimas, atliekami skaičiavimai…“ Peršasi abejonė, ar tas sprendimas po visų skaičiavimų ir išvadų bus palankus rajoninėms ligoninėms.

Adomas Žvirblis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

43 Atsakymai į “Karštas žvilgsnis: Ukmergiškiai suinteresuoti gauti tūkstančius papildomų pacientų”

  1. Rita parašė:

    Tai ir gydykis kur Cernobyli filmuoja:)bet gali ir geras gydymas nepadet jei langas ant kvailos galvos uzkris.sekmes

  2. Anonimas parašė:

    jo

  3. klementina parašė:

    Kvalifikuotas gydymas svarbiau uz sienas simtą metu be remonto.

Comments are closed.

scroll to top