Unikali paroda Rokiškio krašto muziejuje

P. Malinausko rūpintojėliai

P. Malinausko rūpintojėliai

Medžio drožyba Lietuvoje turi gilias, niekada nenutrūkusias tradicijas. Nuo senų senovės iš medžio buvo gaminami tiek namų apyvokos ar buities pagražinimui reikalingi daiktai, tiek šventovės puoštos medžiu. XX a. Rokiškio rajone gyveno ir kūrė garsiausias dievdirbys Lionginas Šepka. Jo rankose gimė daugybė originalių šventųjų, išskirtinių kryžių, mažų ir didelių paukštelių, lapelių. Jo kūryba buvo pristatyta UNESCO komisijai, kuri 2001 metais Lietuvos kryždirbystę įtraukė į pasaulio nematerialaus paveldo sąrašą.

Su Liongino Šepkos vardu susijusi ne tik įdomiausia Rokiškio krašto muziejaus ekspozicija, bet ir visoje Lietuvoje garsus renginys – tradicinė šalies medžio drožėjų konkursinė paroda, skirta L. Šepkos atminimui įamžinti. Pirmosiose parodose dalyvavo tik apie 20 drožėjų, vėliau parodos dalyvių skaičius ir geografija plėtėsi. Šiemet iki spalio 28 d. Rokiškio krašto muziejuje jau 19-tą kartą vykstanti respublikinė medžio drožėjų darbų konkursinė paroda sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – 40 meistrų iš 22 rajonų, kurie pristato 272 įspūdingus darbus. Paroda vyks iki spalio 28 dienos.

P. Malinausko „Rūpintojėlis“

P. Malinausko „Rūpintojėlis“

Pagrindinė konkursinės parodos premija, įsteigta Rokiškio rajono savivaldybės, bus įteikta parodos laureatui. Be pagrindinės premijos, dar bus skiriama premija jaunajam kūrėjui (drožėjui iki 35 m.) ir premija už kūrybišką tradicijų interpretavimą. Laureatą ir prizininkus išrinks autoritetinga komisija.

Parodos lankytojai taip pat turi privilegiją balsuoti už jiems labiausiai patikusį meistrą ar kūrinį. Daugiausia lankytojų simpatijų pelniusio kūrinio autorius bus apdovanotas žiūrovų prizu.

Įdomu, kad parodoje dalyvauja du medžio drožėjai iš Širvintų rajono: Egidijus Sologubas ir Povilas Malinauskas.

Egidijus šiame konkurse dalyvauja jau penktą kartą. Šiais metais parodoje eksponuojami du jo triptikai, iš kurių vienas didesnis vadinasi „Tulpės“, mažesnis – „Akys“.

Povilas Malinauskas parodai pristė penkis rūpintojėlius, o šiame konkurse dalyvauja ketvirtą kartą.

E. Sologubo triptikai

E. Sologubo triptikai

ŠK

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jūs simpatizuojate:

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 7 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.