Tarp geriausių paminėtos visos trys rajono gimnazijos

Pasirodęs naujausias žurnalo „Reitingai“ numeris paskelbė pažangiausiųjų universitetų, kolegijų, gimnazijų, progimnazijų ir pradinių mokyklų reitingus. Skaitytojams įdomiausia sužinoti, kaip reitingų lentelėje atrodo Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos. Peržiūrėjus per 200 žurnalo puslapių, matyti, jog jame surasta vietos ir mūsų rajono mokykloms.

Puikių rezultatų pasiekė Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija

Žurnalas skelbia po 50 gimnazijų, geriausiai išmokančių lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų ir rusų kalbų, istorijos, matematikos, informacinių technologijų, fizikos, chemijos, biologijos ir geografijos bei paruošiančių valstybiniams brandos egzaminams (VBE).

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija geriausiųjų 50-tuke paminėta net penkiskart. Musninkų gimnazija užima 30 vietą tarp geriausiai lietuvių kalbos egzaminui rengiančių mokyklų (2020 metais buvo 321 vietoje, šįmet aukščiausiu lygiu (nuo 85 iki 100 balų) VBE išlaikė 33,3 proc. abiturientų). Geriausiai anglų kalbos egzaminui rengia irgi Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, užimanti 6 vietą (2020 metais buvo 115 vietoje, šiais metais aukščiausiu lygiu (nuo 85 iki 100 balų) VBE išlaikė net 88,9 proc. abiturientų).

Tarp geriausiai išmokančių chemijos irgi minima Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija. Ji 46-47 vietomis dalijasi su Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazija. Geriausiai rengia istorijos egzaminui taip pat Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, esanti 6 vietoje Lietuvoje (2020 metais buvo 147 vietoje, šįmet aukščiausiu lygiu (nuo 85 iki 100 balų) VBE išlaikė 42,9 proc. abiturientų). Geriausiųjų 50-tuke musninkiečiai paminėti ir dėl biologijos egzamino. Reitingų lentelėje Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija užima 12 vietą (2020 metais buvo 180 vietoje, šiais metais aukščiausiu lygiu (nuo 85 iki 100 balų) VBE išlaikė 60 proc. abiturientų).

Tarp geriausiai rengiančių informacinių technologijų (IT) egzaminui minima Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija. Ji 28-37 vietomis dalijasi su Vilniaus J. Basanavičiaus, Kauno jėzuitų, Palangos senąja, Rietavo L. Ivinskio, Šilutės r. Vainuto, Šalčininkų J. Sniadeckio, Trakų Vytauto Didžiojo, Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ ir Vilniaus krikščionių gimnazijomis (Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija 2020 metais buvo 78 vietoje, šiais metais aukščiausiu lygiu informacinių technologijų (nuo 85 iki 100 balų) VBE išlaikė 50 proc. abiturientų).

„Reitingų“ žurnale pažymėta, jog mažų rajonų gimnazijos VBE parengia ne blogiau negu elitinės gimnazijos. Rajonų gimnazijos neturi nei teisės, nei galimybių atsirinkti mokinių, o ir nemažai vaikų ir jaunuolių mokosi pagal palengvintas programas. Svarbiausia, kad šių ugdymo įstaigų direktoriai nedejuoja, jog iš kaimiškųjų vietovių kilusiais vaikais neįmanoma pasiekti gerų akademinių rezultatų. Žurnale pabrėžta, jog mažosios gimnazijos nuotolinį mokymą pradėjo gerokai anksčiau nei didmiesčių, o sugebėjo pasiekti puikių rezultatų.

„Reitinguose“ pastebėti mokinių J. Masilionytės ir A. Pakštytės, mokytojos V. Geigalienės nuopelnai

Progimnazijų ir gimnazijų reitinguose pagal olimpiadų rezultatus minimos dvi rajono mokyklos: Gelvonų gimnazija ir Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija. Prie progimnazijų reitingų įrašyta Gelvonų gimnazija dalijasi 11-23 vietomis su Joniškio M. Slančiausko, Kauno K. Girnio, Kauno Senamiesčio, Klaipėdos Sendvario, Vilniaus kunigaikščio Gedimino, Panevėžio r. Dembavos, Šiaulių Gytarių, Kupiškio P. Matulionio progimnazijomis, KTU inžinerijos licėjumi bei Kaišiadorių r. Žiežmarių, Telšių V. Borisevičiaus ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijomis. Reitinguose minimas Gelvonų gimnazijos mokinės J. Masilionytės, laimėjusios I vietą respublikiniame konkurse, nuopelnas.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija dalijasi 30-40 vietomis su Rokiškio r. Kamajų A. Strazdo, Kauno r. Raudondvario, Pasvalio P. Vileišio, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“, Klaipėdos „Vėtrungės“, Radviliškio r. Baisogalos, Marijampolės šv. Cecilijos, Kauno r. Neveronių gimnazijomis, VGTU ir KTU inžinerijos licėjais. Reitinguose minimas Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinės A. Pakštytės, laimėjusios I vietą respublikiniame konkurse, nuopelnas.

Šiais metais žurnalas „Reitingai“ pristato daugiau nei 260 mokytojų korifėjų, dirbančių ilgosiose ir trumposiose Lietuvos gimnazijose. Mokytojai „sudėlioti“ pagal mokomuosius dalykus. Puikių, gerai egzaminams parengiančių mokytojų yra ir didžiuosiuose miestuose, ir regionuose. Džiugu, jog Mokytoju Šviesuliu pristatoma Violeta Geigalienė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos rusų kalbos mokytoja, gebanti iš mokinių išspausti maksimumą pagal jų gebėjimus.

Apmaudu, kad dėl pandemijos ir nuotolinio mokymo neįvyko daug olimpiadų, konkursų bei varžybų. Mokiniai prarado galimybę pasidžiaugti pergalių skoniu, o mokyklos – aukštais reitingais. Iki pandemijos „Reitingų“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas tarp keliasdešimties patraukliausių Lietuvos progimnazijų Širvintų „Atžalyno“ progimnaziją minėjo kaip didžiausių laimėjimų pasiekusią Lietuvos mokyklų sporto žaidynėse bei dėl išskirtinių mokyklos pasiekimų menų srityje. Pradinių mokyklų sektoriuje Širvintų pradinė mokykla iki pandemijos buvo sporte didžiausių laimėjimų pasiekusi Lietuvos mokykla.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys, Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 31 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)

4 Atsakymai į “Tarp geriausių paminėtos visos trys rajono gimnazijos”

 1. werty parašė:

  Šaunuoliai Musninkai!

 2. o parašė:

  Pritariu prieš tai rašiusiam. Svarbiausia yra žmogiškumas, o ne odontologija. Tikrai ji nėra kelrodė žvaigždė, kad visi turėtume lygiuotis.

 3. Pzdbolas parašė:

  Tai čia odontologija jau valstybės masto svajonė? Vargšė valstybė, kurioje turtai susikraunami taisant emigrantams dantis.

 4. Dainius Graužinis parašė:

  „Apmaudu, kad dėl pandemijos ir nuotolinio mokymo neįvyko daug olimpiadų, konkursų bei varžybų. Mokiniai prarado galimybę pasidžiaugti pergalių skoniu, o mokyklos – aukštais reitingais.“

  Kažkaip pandemija kitoms mokykloms nesutrukdė pasidžiaugti aukštais reitingais.

  Romas gudriai išrankiojo razinas iš pyrago. Rudenį Jūsų su Rasa Kralikevičiene tekstas buvo kritiškesnis. Taip, reikia pagirti, o dar geriau, finansiškai paskatinti mokytojus pasiekiančius puikių rezultatų, bet kam po kilimėliu suslėpti silpnąsias vietas?

  Nerašysiu šia jautria tema. Čia ne vieno žmogaus reikalas. Jei tėveliai nesiruošia iš savo vaikų išugdyti gydytojų, odontologų, farmacininkų, vadovų, ekonomistų, tai tada, iš tiesų, nieko daugiau ir nereikia.
  Žurnalas „Reitingai“: pernai į odontologiją įstojo mokiniai tik iš 8 rajonų

Comments are closed.

scroll to top