Širvintose nuskambėjo meilės kupina muzika

Rugsėjo 27 dieną Širvintų kultūros centre įvyko antrasis populiarios klasikinės muzikos „Appassionato“ koncertas, kurio metu pasirodė vienas gražiausių ir talentingiausių Lietuvoje – operos solistų Sandros Lebrikaitės ir Andriaus Apšegos duetas. Kartu su dainininkais maloniais fortepijono garsais klausytojus džiugino nuostabi pianistė Beata Andriuškevičienė.

Koncerto programoje skambėjo užsienio ir Lietuvos kompozitorių kūriniai iš operų, operečių ir miuziklų. Vakaro tema – Meilė. Vieną iš gražiausių ir tauriausių jausmų, kuris priverčia žmogų šypsotis, verkti laimės ašaromis, juoktis ir šokti, puikiai atspindėjo koncerto programoje nuskambėję kūriniai.

Solistai koncertą pradėjo Hanos ir Danilo duetu iš Franzo Leharo operetės „Linksmoji našlė“ ir toliau šokio ritmu programą tęsė arijomis iš Frederiko Loewe‘ operetės „Mano puikioji Ledi“. Puikiai suskambėjo dramatiškas ir persmelktas Niujorko džiazo muzikos atspalvių Porgio ir Besės duetas iš muzikos novatoriaus Georgo Gershwino operos „Porgis ir Besė“.

Skambėjo daina „On my own“ („Aš galiu“) iš legendinio Tomo Hooperio miuziklo pagal Viktoro Hugo romaną „Vargdieniai“, Mersedesos arija iš Franko Wildhorno miuziklo „Grafas Montekristas“ ir Mortos arija iš Andriaus Mamontovo miuziklo „Tadas Blinda“, kurių metų solistė Sandra Lebrikaitė atsiskleidė visomis gražiausiomis spalvomis ir savo balsu sujaudino publiką iki sielos gelmių. Solistės vokalinė technika, muzikalumas ir kontrastinga dinamika dar labiau įprasmino ir padėjo išgryninti šių kūrinių mintį ir miuziklų herojų išgyvenimus.

Labai nustebino ir savo gražiu tembru sužavėjo operos solistas Andrius Apšega. Jis atliko žydų kilmės rusų kompozitoriaus Nicholo Brodskio dainą „Be my love“ („Būk mano meilė“) ir Husarų maršą iš Emmericho Kalmano operetės „Cirko princesė“. Sceninė patirtis, artistiškumas, muzikalumas, puikus kūrinių atlikimas – visi šie epitetai ir dar daugiau tinka kalbant apie jaunąjį solistą, kuris buvo nuominuotas „Auksiniams scenos kryžiams“ už pagrindinį Misterio X vaidmenį operetėje „Misteris X“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Vėliau operos solistų duetas atliko Raoulo ir Kristin meilės duetą „All I ask“ („Viskas, ko prašau“) iš legendinio Andrew Lloydo Webberio miuziklo „Operos fantomas“, o koncertą užbaigė meilės duetu „Ar nebijai šviesos“ iš Kipro Mašanausko miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ ir visiems gerai žinoma daina „Kregždutės“ iš Giedriaus Kuprevičiaus miuziklo „Ugnies medžioklė su varovais“.

Kalbant apie šį duetą galima pasakyti, kad operos solistai kartu koncertuoja jau ne vienerius metus ir puikiai jaučia vienas kitą. Abu atlikėjai spinduliavo energija, pasitikėjimu vienas kitu ir jų meilės duetai nuskambėjo taip tikrai ir nuoširdžiai, kad net galima būtų pagalvoti, jog iš tiesų prieš akis matai du vienas kitą be galo mylinčius žmones. Galima tik pagirti šio dueto vaidybą ir subtilų, labai harmoningą darbą scenoje.

Evelina Greiciūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)
scroll to top
+