Progimnazijos komanda grįžo iš Škotijos

Širvintų „Atžalyno” progimnazijos delegacija Edinburgo mieste.

Širvintų „Atžalyno” progimnazijos delegacija Edinburgo mieste.

Apie Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenės intensyvų dalyvavimą tarptautiniame COMENIUS projekte „Širvintų kraštas“ rašė ne vieną kartą. Verta priminti, jog draugiškos partnerystės projektą koordinuoja progimnazijos anglų kalbos mokytoja Kristina Blusevičiūtė. Kovo 4-8 dienomis Lockerbie miestelyje (Škotija) vyko aštuntasis šalių partnerių susitikimas. „Atžalyno“ progimnazijos delegaciją šįkart sudarė Gabija Bartašiūtė, Emilija Judickaitė, Viktorija Vaitkūnaitė, mokytojos Kristina Blusevičiūtė ir Jolita Jurkevičiūtė.

Tarptautiniame susitikime, kuriame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Lenkijos, Bulgarijos, Škotijos, Anglijos, Portugalijos, Turkijos, Prancūzijos, Sicilijos, širvintiškiai pristatė nuveiktus darbus nuo paskutinio susitikimo Bulgarijoje. Pasak mokytojos Kristinos Blusevičiūtės, susitikimo Škotijoje programa buvo puikiai parengta, galima buvo daug pamatyti ir sužinoti. Širvintiškiai gyveno viešbutyje, nes pagal šalies įstatymus tik nuo 14 metų mokiniai gali apgyvendinti svečius savo namuose.

Grįžusi iš kelionės, mokytoja Kristina Blusevičiūtė sakė: „Vizitas Škotijoje buvo vienas iš trumpiausių, kadangi šios šalies žmonės yra linkę maksimaliai viską įgyvendinti per labai trumpą laiką. Gali būti, kad tam įtakos turėjo mokyklos darbo pobūdis. Karen Karter, Lockerbie pradinės mokyklos direktorė bei projekto kooordinatorė, juokavo, kad nors jų švietimo sistema yra labai panaši į Lietuvos, tačiau darbo laikas yra griežtai normuotas. Mokytojas per dieną gali turėti keturias pamokas, tačiau mokykloje privalo būti iki 15-16 valandos. Iki to laiko jam būtina pasiruošti kitos dienos pamokoms, atlikti visą popamokinę veiklą ir ištaisyti mokinių sąsiuvinius. Užvėręs mokyklos duris, Škotijos mokytojas pamiršta, kur jis dirba, į namus nesineša jokio papildomo darbo. Mokykla yra daugelio mokytojų ir mokinių svajonė. Nėra nė vienos klasės, kurioje nebūtų interaktyvios lentos ar bent kelių kompiuterių. Labai keista, bet škotai mokiniai daug mieliau renkasi tradicines mokymo(si) priemones (knygas, kreidą), o ne išmaniąsias informacines technologijas. Jei klasėje yra bent vienas mokinys, turintis mokymosi problemų, su juo dirba mokytojo asistentas. Jų teigimu, tokiems vaikams reikia ypatingo dėmesio klasėje. Mokytojas dirba su vaikais, kuriems reikia žinių, o asistentas – su mokiniais, kuriems trūksta elementarių socialinių įgūdžių. Mokykla priminė reabilitacijos centrą, kadangi mokiniai, turintys fizinių negalių ar sutrikimų, turi galimybes stiprinti sveikatą mokykloje esančiame baseine arba kabinete, aprūpintame mankštos inventoriumi. Mokykloje taip pat mokosi keli emigrantų vaikai, kurie per porą mėnesių, individualiai dirbantys po kelias valandas per dieną, įsiliejo į mokyklos bendruomenę. Dažnai mes paburbame, kad progimnazijoje esame stebimi kelių kamerų, tačiau būdami svečiuose supratome, kad gali būti viskas dar griežčiau. Škotijoje iš vieno mokyklos aukšto į kitą galima papulti tik turint specialias įėjimo korteles. Tokia apsaugos sistema buvo pasirinkta po susišaudymo vienoje šalies mokykloje. Rodėsi, kad esame suaugusiųjų institucijoje, bet ne mokykloje, kadangi buvo tylu, nematėme jokių koridoriuose bėgiojančių vaikų. Ore tvyrojo kažkokia neapsakoma ramybės ir tvarkos aura.“

Pasak mokytojos Kristinos Blusevičiūtės, širvintiškiai mokiniai projekto veikla buvo sužavėti, galėjo bendrauti angliškai, drauge su kitų šalių moksleiviais dalyvavo ekskursijose po Škotiją. Mokytojos teigimu, ši kelionė ypatinga tuo, kad projekto dalyviai turėjo galimybę pamatyti Glazgo ir Edinburgo miestus. Didžiausią įspūdį paliko turas po Hampdeno Park futbolo stadioną, kuriame vyksta ne tik rungtynės, bet ir koncertai bei sporto renginiai.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos komandos – tarptautinio projekto dalyvės – šiais mokslo metais laukia vizitas į Lenkiją. Drauge su projekto partneriais norima atskleisti draugiškos partnerystės esmę. Tarptautiniu projektu siekiama, kad mokiniai propaguotų sveiką ir ekologišką gyvenimo būdą, rūpintųsi gamtos apsauga, lavintų anglų kalbos žinias bei susipažintų su kitų šalių kultūra.

Romas Zibalas
Kristinos Blusevičiūtės nuotrauka

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Progimnazijos komanda grįžo iš Škotijos”

 1. 123 parašė:

  o kada ji dirba tik varo ir varo

 2. taip parašė:

  ŠIKNA – gera 100 baluuuuuuuuuuuuu

 3. tomy parašė:

  ji labai gera mokytoja.

 4. nu nu parašė:

  oi oi ta kristiana

 5. TUTAISY parašė:

  oi o kada KRISTINA dirba ji tik ……lavina anglų kalbos žinias bei susipažinta su kitų šalių kultūra.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+