Lankytasi Kernavėje

Mokytojos įsitikino, jog galerija „Šulinys“ - ideali vieta netradicinei pamokai už progimnazijos ribų.

Mokytojos įsitikino, jog galerija „Šulinys“ - ideali vieta netradicinei pamokai už progimnazijos ribų.

Birželio 11 dieną Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokytojai dalyvavo edukacinėje išvykoje „Nuo tradicinių klasių prie klasių be sienų“. Tai Metodinės tarybos, vadovaujamos pirmininkės Irenos Gatelienės, organizuota kelionė į Kernavę. Beje, tai jau ne pirma tokia puiki iniciatyva, sulaukusi kolegų pritarimo.

„Atžalyno“ mokytojai aplankė Henriko Orakausko studiją-galeriją „Šulinys“, po pasibaigusių mokslo metų ieškojo atgaivos dvasinio peno ištroškusioms sieloms. Edukacinės programos dalyviai „Šulinyje“ apžiūrėjo nuolat veikiančią Henriko Orakausko darbų parodą, klausėsi galerijos šeimininko pasakojimų apie eksponuojamas marmuro bei metalo skulptūras, grožėjosi senų daiktų ekspozicija ir meniškais akcentais papuošta sodyba, netgi turėjo galimybę „iššauti“ iš patrankos.

Išvykos dalyviai panoro pamatyti, kaip gimsta meno kūriniai. Deja, pats autorius parodyti kūrybinės „virtuvės“ tądien nesutiko. Galerija „Šulinys“, pedagogų nuomone, yra svarbus Širvintų rajono kultūros židinys, ideali vieta įvairių dalykų netradicinei pamokai už progimnazijos ribų.

Pažintinę veiklą atžalyniečiai tęsė Kernavės archeologinės vietovės muziejuje. Apžiūrėjo ekspoziciją, aplankė edukacinę klasę, susipažino, ką galėtų pamatyti ir sužinoti atvykę į muziejų su ugdytiniais. Pedagogų bendruomenę suglumino žinia, jog už ekskursijas po piliakalnius nuo kitų metų žadama imti keliolikos litų mokestį. Mokytojai taip pat aplankė Kernavėje rengiamą viduramžių miesto ekspoziciją.

Bendravimas netradicinėje aplinkoje su kultūros, meno, mokslo žmonėmis, jų konkretūs darbai, idėjos, patarimai, pamąstymai – neįkainojama vertybė įvairių dėstomų dalykų mokytojams. Pasak „Atžalyno“ progimnazijos direktorės Daivos Klimienės, šia edukacine išvyka siekta pasimokyti, kaip efektyviau planuoti savo veiklą bei kurti bendradarbiavimą skatinančią aplinką.

Romas Zibalas

Image 1 of 7

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Kas domina „guglinėtojus“?

Kviečiame kurti smagius lauko žaidimus ir dalyvauti konkurse

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Igno Šeiniaus ir jo proanūkės fotografiniai talentai – Širvintose

Ypatinga popietė Čiobiškyje

Profesinio meistriškumo pamokos Širvintų meno mokykloje

Skaitovus Švenčionyse lydėjo sėkmė

Širvintose atidarytas vaikų universitetas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos