Kaimo kapelų varžytuvės – 2015

Kaimo kapelų varžytuvės – 2015
Šeštadienį, lapkričio 7 dieną, Širvintų kultūros centre vyko smagi respublikinė kaimo kapelų šventė – varžytuvės „Kaimynėli, būki svečias!”. Šiais metais šios varžytuvės jubiliejinės –  vyko jau dvidešimt penktąjį kartą. Visi bilietai į koncertą buvo išparduoti, salė pilnutėlė. Priežastis, matyt, buvo ne tik liaudiškos muzikos populiarėjimas, tačiau ir tai, kad šio renginio vedėjais sutiko būti charizmatiškieji televizijos laidos „Duokim garo!“ vedėjai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas. Varžytuvėse dalyvavo vienuolika kolektyvų iš Kupiškio, Ukmergės, Panevėžio, Šalčininkų, Vilkaviškio, Rokiškio, Jonavos, Molėtų, Utenos, Varėnos ir Širvintų rajonų.
Kolektyvų pasirodymus vertino komisijos pirmininkas kompozitorius Vytautas Juozapaitis, nariai: Lietuvos liaudies kultūros centro muzikinio folkloro sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Lunys, Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė -mČetrauskienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėja Vita Majerienė ir Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro laikinai einanti direktoriaus pareigas Rytė Bareckaitė.
Koncerto pradžioje renginio vedėjai širvintiškiams priminė varžytuvių istoriją nuo pat 1991-ųjų metų. „Šiame krašte kapelų varžytuvių tradicija gyvybinga ir jau 25-tą kartą suburia visus čia, į Kultūros centrą, labai smagiam ir šauniam renginiui“, – pasidžiaugė Loreta, o Stanislovas pridūrė, kad „per tuos metus scenoje grojo per 290 kapelų ir pasirodė per 2000 atlikėjų“.
Po Kultūros centro direktorės Rytės Bareckaitės sveikinimo žodžių į sceną, „kad svečiai geriau jaustųsi“, pirmieji žengė šeimininkai – Širvintų savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela (vadovas Gintaras Pauliukonis). „Kolektyvas siekia profesionalumo, muzikantų saviraiškos, propaguoja instrumentinę muziką, prieinamą kiekvieno klausytojo širdžiai“, – kapelą pristatė renginio vedėja Loreta. Muzikantai labai susikaupę ir rimtais veidais pagal šių varžytuvių taisykles atliko tris kūrinius: valsą „Ramunė“, „Sudeikių polką“ ir dainą „Šiaudais dengta trobelė“.
Antrieji savo programą pristatė Ukmergės rajono savivaldybės kultūros centro Siesikų filialo kaimo kapela „Vieversa“ (vadovas Mindaugas Grainys). Kodėl „Vieversa“? Pavadinimas kilo visai ne nuo paukščiuko čiulbuonėlio pavadinimo, o nuo netoli Siesikų žaliuojančio Vieversos  miško.  Šis grynai vyriškas kolektyvas koncertavo Lenkijoje, Vokietijoje, Latvijoje ir per 20 savo gyvavimo metų yra surengęs apie 200 koncertų. Širvintiškiams muzikantai sugrojo smagią polką „Kokio bieso“, valsą „Aš į stotį ėjau…“ ir padainavo „Vakare ežere…“
Panevėžio miesto Aukštaičių kultūros draugijos folkloro ansamblio „Raskila“ tradicinė kapela (vadovė Lina Vilienė) gyvuoja jau 26 metus. Kolektyvui kiekvienas susitikimas su žiūrovu ir atgaiva, ir paguoda, ir bendravimas, ir kūryba, ir teatras, ir jaunystės eliksyras… „Sveiki gyvi visi, macni, drūti ir bagoti“, – su publika pasisveikino kapelos vadovė ir  kolektyvo vedėja, vėliau pripasakojusi širvintiškiams įvairiausių nutikimų iš Vadoklės, Upytės, Šilagalių kaimelių gyvenimo. Kapela suskėlė „Atžalyno polką“, užliūliavo valsu „Tarp alyvų“. Savo pasirodymo pabaigoje sugrojo vadinamąjį „prisispaudusių“ šokį – fokstrotą (pasak Stanislovo, šį šokį žemaičiai vadina – „bambatryniu“). Taip pagrojo, kad komisijos pirmininkas, pastvėręs šviesiaplaukę komisijos narę, pasileido poroje suktis…
Pertraukoje tarp kapelų pasirodymų varžytuvių vedėjas Stanislovas ėmė šnekėti žemaitiškai, todėl širvintiškiai kai kurių žodžių nesuprato. Aiški buvo tik bendra situacija – publikai priminta apie Vyrų dieną. Supratęs savo klaidą, Stanislovas jau aukštaitiškai papasakojo nutikimą: „Kartą uošvienė nusimaudė po dušu ir išėjo prasivėdinti į balkoną. Žentas ir sako: „Mamyte, perpūs vėjas, sušalsite, susirgsite ir nenumirsite…“
Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centro Šepetos padalinio kapelos „Kairabalė“ (vadovė Vaiva Mališauskienė) pavadinimas kilęs nuo Kairabalės pelkės, kuri labai vaizdingai aprašyta Juozo Baltušio  „Sakmėje apie Juzą“: „užgurusi, užaugusi gailiais ir uogienojais, su liulančiais ir nesibaigiančiais kimsynais ir švendrynuose užsislėpusiais, didžiausių šalčių nesurakinamais akivarais“. Kodėl būtent šiuo vardu pasivadino kapela, lieka mįslė, nors patys šepetiškiai sako, kad dėl to, kad iš jų krašto kilęs pats rašytojas Juozas Baltušis…
Šalčininkų rajono savivaldybės Kultūros centro Eišiškių kaimo kapela (vadovas Františe’as Daškevič’ius) šiose varžytuvėse 2009 metais laimėjo trečiąją vietą, o 2013 metais – antrąją vietą. „Sveiki mieli muzikos mylėtojai, linkime pasiklausyti linksmos muzikos ir maloniai praleisti laiką“, – į širvintiškius kreipėsi eišiškiečiai. Nors jau ruduo, tačiau kapelos valsas „Pavasario grožybės“ publikai patiko. Žiūrovai šiltai sutiko ir kitus kūrinius, ypač sužavėjo svajingi ir romantiški klarneto garsai.
Prieš Vilkaviškio rajono Alksnėnų kaimo bendruomenės kapelos „Alksnė“ (vadovai Linutė ir Ramutis Skrinskai) pasirodymą grybą po grybo raudama ir į krepšį dėdama į sceną atkeliavo programos vedėja Linutė Skrinskienė. Pasak grybautojos, reikia išnaudoti laiką ir grybų Širvintose prisirinkti. Tačiau sužinojusi, kad po šalnų grybai nuodingi, jais pasidalijo su šio renginio pradininke ir organizatore Laimute Bikulčiene… Kapela pasivadinusi linksmo upeliuko vardu, kolektyvui vos penkeri metai. Visi kapelos nariai savamoksliai, tačiau groja kūrinius, kuriems ir žodžius, ir muziką sukuria patys.
Savo originaliu kūrinių atlikimu įsiminė Rokiškio choreografijos mokyklos kaimo kapela „Bučkis“ (vadovas Algis Bagdonas). „Mes esame laimingi, nes šiose varžytuvėse dalyvaujame septintą kartą ir pagal kiekvienais metais skirtingus reikalavimus buvome priversti išmokti daug naujų kūrinių. Tokiu būdų jūsų dėka smarkiai prasiplėtė mūsų repertuaras“, – pasidžiaugė kapelos vadovas.
Po dvidešimties minučių pertraukos jubiliejinėse varžytuvėse pasirodė svečiai iš Šveicarijos. Yra toks kaimas Jonavos rajone, kuriame gyvuoja liaudiška kapela „Varpena“ (vadovė Dalia Toločkienė). Kapelą iš Šveicarijos pristatė programos vedėja Danutė Jurgickienė ir pakvietė nieko nelaukus uždainuoti. Skambėjo daina „Tu ir vasara“, polka „Beržytės“ ir valsas „Rudenėliui atėjus“.
Molėtų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Molėtai“ (vadovas Kazimieras Tučinskas) garsina kraštą šalies ir tarptautiniuose festivaliuose Latvijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Sankt Peterburge, Prancūzijoje, Airijoje, Vengrijoje, Graikijoje… Kapelos programoje skambėjo lietuviškos kareiviškos dainos.
Utenos rajono savivaldybės Kultūros centro  Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kolektyvas vadinasi „Seliavytė“ (vadovė Angelė Dikmonienė). Nieko nuostabaus, kad kolektyvas pasivadino žuvies vardu, nes Sudeikių herbe pavaizduotos viena virš kitos trys raudonos žuvys (seliavos) su sidabrinėmis akimis. Pasak renginio vedėjos Loretos, tai protinga žuvis, kuri viks viks uodega ir vis pabėga nuo žvejo. Kolektyvas labai jaunas, turintis tik dvejus metukus, todėl ir pasivadinęs mažybiniu vardu. Visus alei vieno kolektyvo „žuviukus“ išsamiai apibūdino programos vedėjas Viktoras Dikmonas.
Paskutiniams varžytuvėse buvo lemta groti ir dainuoti liaudiškos muzikos kolektyvui „Periodas“ (vadovas Valentinas Taraila) iš Varėnos rajono. Balsinga ir muzikali vyriška kompanija atliko ne tik konkursinę programą, tačiau publiką linksmino ir per pertrauką, trukusią apie keturiasdešimt minučių, mat tiek laiko tarėsi komisija… Net suprakaitavęs plušo programos vedėjas Modestas Stramkauskas, kuriam reikėjo ne tik dainas traukti, tačiau dar ir liežuvį užaštrinus savo kūrinius pristatinėti. „Periodui“ pavargus, darbo ėmėsi renginio vedėjai Loreta ir Stanislovas, kurie kartu su žiūrovais ėmė balsingai ir melodingai „skinti ir pinti vainikėlį“.
.
Žiūrovų kantrybei artėjant prie pabaigos, pagal Stanislovo komandą „Stot, teismas eina!“  scenoje pagaliau pasirodė komisijos nariai ir prasidėjo apdovanojimų ceremonija.  Pirmiausia buvo pagerbti kolektyvų vadovai. Diplomus jiems įteikė Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė. Komisijos pirmininkas kompozitorius Vytautas Juozapaitis „keliais žodžiais“ apibendrino kapelų varžytuves. Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė Četrauskienė žiūrovų simpatijų prizą įteikė Siesikų filialo kaimo kapelai „Vieversa“ (vadovas Mindaugas Grainys). Šauniausiu kapelos programos vedėju išrinkta Panevėžio miesto Aukštaičių kultūros draugijos folkloro ansamblio „Raskila“ tradicinės kapelos vadovė Lina Vilienė. Kultūros namų direktorė Rytė Bareckaitė paskelbė trečiosios vietos laimėtoją – Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapelą (vadovas Gintaras Pauliukonis). Stanislovas rimtu balsu publikai pranešė, kad kapelai bus įteiktas dešimties tūkstančių euro… centų piniginis prizas. Antroji vieta ir 200 eurų atiteko Šalčininkų rajono savivaldybės Kultūros centro Eišiškių kaimo kapelai (vadovas František’as Daškevič’ius). Pirmąją vietą ir 300 eurų piniginį prizą komisija skyrė Molėtų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Molėtai“ (vadovas Kazimieras Tučinskas).
Renginio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Širvintų rajono savivaldybės administracija, Leono Rutkausko kalakutų ūkis, ūkininkas Rimas Tarvydas, kavinė „Lelija“, laikraštis „Širvintų kraštas“.
Remigijus Bonikatas
779 – Visi bilietai į respublikinę kaimo kapelų šventę – varžytuves “Kaimynėli, būki svečias!” buvo parduoti.
784 – Renginio vedėjai – televizijos laidos „Duokim garo!“ šeimininkai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas.
789 – Komisijos nariai: Rytė Bareckaitė, Arūnas Lunys, Ingrida Baltušytė Četrauskienė, Vytautas Juozapaitis ir Vita Majerienė.
800 – Trečiąją vietą komisija skyrė Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai (vadovas Gintaras Pauliukonis).
808 – Žiūrovai savo simpatijas skyrė šauniai kaimo kapelai „Vieversa“ iš Siesikų (vadovas Mindaugas Grainys).
840 – Kaip ir prieš porą metų kaimo kapelų varžytuvėse antrąją vietą pelnė Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro Eišiškių kaimo kapela (vadovas František’as Daškevič’ius).
864 – Nugalėtojų laurus pelnė Molėtų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Molėtai“ (vadovas Kazimieras Tučinskas).
886 – Ilgiausiai žiūrovams liūdėti neleido liaudiškos muzikos kolektyvas „Periodas“ (vadovas Valentinas Taraila) iš Varėnos rajono.
920 – Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė Četrauskienė žiūrovų simpatijų prizą įteikia kaimo kapelai „Vieversa“ iš Siesikų.
932 – 300 eurų piniginis prizas įteikiamas kapelai „Molėtai“. Pirmame plane iš kairės kompozitorius Vytautas Juozapaitis, renginio vedėjas Stanislovas Kavaliauskas ir kapelos vadovas Kazimieras Tučinskas.
950 – Koncerto pabaigoje sudainuota bendra daina.
Trečiąją vietą komisija skyrė Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai (vadovas Gintaras Pauliukonis).

Trečiąją vietą komisija skyrė Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai (vadovas Gintaras Pauliukonis).

Šeštadienį, lapkričio 7 dieną, Širvintų kultūros centre vyko smagi respublikinė kaimo kapelų šventė – varžytuvės „Kaimynėli, būki svečias!”. Šiais metais šios varžytuvės jubiliejinės –  vyko jau dvidešimt penktąjį kartą. Visi bilietai į koncertą buvo išparduoti, salė pilnutėlė. Priežastis, matyt, buvo ne tik liaudiškos muzikos populiarėjimas, tačiau ir tai, kad šio renginio vedėjais sutiko būti charizmatiškieji televizijos laidos „Duokim garo!“ vedėjai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas. Varžytuvėse dalyvavo vienuolika kolektyvų iš Kupiškio, Ukmergės, Panevėžio, Šalčininkų, Vilkaviškio, Rokiškio, Jonavos, Molėtų, Utenos, Varėnos ir Širvintų rajonų.

Renginio vedėjai - televizijos laidos „Duokim garo!“ šeimininkai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas.

Renginio vedėjai - televizijos laidos „Duokim garo!“ šeimininkai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas.

Kolektyvų pasirodymus vertino komisijos pirmininkas kompozitorius Vytautas Juozapaitis, nariai: Lietuvos liaudies kultūros centro muzikinio folkloro sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Lunys, Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė -Četrauskienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėja Vita Majerienė ir Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro laikinai einanti direktoriaus pareigas Rytė Bareckaitė.

Koncerto pradžioje renginio vedėjai širvintiškiams priminė varžytuvių istoriją nuo pat 1991-ųjų metų. „Šiame krašte kapelų varžytuvių tradicija gyvybinga ir jau 25-tą kartą suburia visus čia, į Kultūros centrą, labai smagiam ir šauniam renginiui“, – pasidžiaugė Loreta, o Stanislovas pridūrė, kad „per tuos metus scenoje grojo per 290 kapelų ir pasirodė per 2000 atlikėjų“.

Po Kultūros centro direktorės Rytės Bareckaitės sveikinimo žodžių į sceną, „kad svečiai geriau jaustųsi“, pirmieji žengė šeimininkai – Širvintų savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela (vadovas Gintaras Pauliukonis). „Kolektyvas siekia profesionalumo, muzikantų saviraiškos, propaguoja instrumentinę muziką, prieinamą kiekvieno klausytojo širdžiai“, – kapelą pristatė renginio vedėja Loreta. Muzikantai labai susikaupę ir rimtais veidais pagal šių varžytuvių taisykles atliko tris kūrinius: valsą „Ramunė“, „Sudeikių polką“ ir dainą „Šiaudais dengta trobelė“.

Antrieji savo programą pristatė Ukmergės rajono savivaldybės kultūros centro Siesikų filialo kaimo kapela „Vieversa“ (vadovas Mindaugas Grainys). Kodėl „Vieversa“? Pavadinimas kilo visai ne nuo paukščiuko čiulbuonėlio pavadinimo, o nuo netoli Siesikų žaliuojančio Vieversos  miško.  Šis grynai vyriškas kolektyvas koncertavo Lenkijoje, Vokietijoje, Latvijoje ir per 20 savo gyvavimo metų yra surengęs apie 200 koncertų. Širvintiškiams muzikantai sugrojo smagią polką „Kokio bieso“, valsą „Aš į stotį ėjau…“ ir padainavo „Vakare ežere…“

Komisijos nariai: Rytė Bareckaitė, Arūnas Lunys, Ingrida Baltušytė Četrauskienė, Vytautas Juozapaitis ir Vita Majerienė.

Komisijos nariai: Rytė Bareckaitė, Arūnas Lunys, Ingrida Baltušytė Četrauskienė, Vytautas Juozapaitis ir Vita Majerienė.

Panevėžio miesto Aukštaičių kultūros draugijos folkloro ansamblio „Raskila“ tradicinė kapela (vadovė Lina Vilienė) gyvuoja jau 26 metus. Kolektyvui kiekvienas susitikimas su žiūrovu ir atgaiva, ir paguoda, ir bendravimas, ir kūryba, ir teatras, ir jaunystės eliksyras… „Sveiki gyvi visi, macni, drūti ir bagoti“, – su publika pasisveikino kapelos vadovė ir  kolektyvo vedėja, vėliau pripasakojusi širvintiškiams įvairiausių nutikimų iš Vadoklės, Upytės, Šilagalių kaimelių gyvenimo. Kapela suskėlė „Atžalyno polką“, užliūliavo valsu „Tarp alyvų“. Savo pasirodymo pabaigoje sugrojo vadinamąjį „prisispaudusių“ šokį – fokstrotą (pasak Stanislovo, šį šokį žemaičiai vadina – „bambatryniu“). Taip pagrojo, kad komisijos pirmininkas, pastvėręs šviesiaplaukę komisijos narę, pasileido poroje suktis…

Kaip ir prieš porą metų kaimo kapelų varžytuvėse antrąją vietą pelnė Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro Eišiškių kaimo kapela (vadovas František'as Daškevič'ius).

Kaip ir prieš porą metų kaimo kapelų varžytuvėse antrąją vietą pelnė Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro Eišiškių kaimo kapela (vadovas František'as Daškevič'ius).

Pertraukoje tarp kapelų pasirodymų varžytuvių vedėjas Stanislovas ėmė šnekėti žemaitiškai, todėl širvintiškiai kai kurių žodžių nesuprato. Aiški buvo tik bendra situacija – publikai priminta apie Vyrų dieną. Supratęs savo klaidą, Stanislovas jau aukštaitiškai papasakojo nutikimą: „Kartą uošvienė nusimaudė po dušu ir išėjo prasivėdinti į balkoną. Žentas ir sako: „Mamyte, perpūs vėjas, sušalsite, susirgsite ir nenumirsite…“

Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centro Šepetos padalinio kapelos „Kairabalė“ (vadovė Vaiva Mališauskienė) pavadinimas kilęs nuo Kairabalės pelkės, kuri labai vaizdingai aprašyta Juozo Baltušio  „Sakmėje apie Juzą“: „užgurusi, užaugusi gailiais ir uogienojais, su liulančiais ir nesibaigiančiais kimsynais ir švendrynuose užsislėpusiais, didžiausių šalčių nesurakinamais akivarais“. Kodėl būtent šiuo vardu pasivadino kapela, lieka mįslė, nors patys šepetiškiai sako, kad dėl to, kad iš jų krašto kilęs pats rašytojas Juozas Baltušis…

Šalčininkų rajono savivaldybės Kultūros centro Eišiškių kaimo kapela (vadovas Františe’as Daškevič’ius) šiose varžytuvėse 2009 metais laimėjo trečiąją vietą, o 2013 metais – antrąją vietą. „Sveiki mieli muzikos mylėtojai, linkime pasiklausyti linksmos muzikos ir maloniai praleisti laiką“, – į širvintiškius kreipėsi eišiškiečiai. Nors jau ruduo, tačiau kapelos valsas „Pavasario grožybės“ publikai patiko. Žiūrovai šiltai sutiko ir kitus kūrinius, ypač sužavėjo svajingi ir romantiški klarneto garsai.

Ilgiausiai žiūrovams liūdėti neleido liaudiškos muzikos kolektyvas „Periodas“ (vadovas Valentinas Taraila) iš Varėnos rajono.

Ilgiausiai žiūrovams liūdėti neleido liaudiškos muzikos kolektyvas „Periodas“ (vadovas Valentinas Taraila) iš Varėnos rajono.

Prieš Vilkaviškio rajono Alksnėnų kaimo bendruomenės kapelos „Alksnė“ (vadovai Linutė ir Ramutis Skrinskai) pasirodymą grybą po grybo raudama ir į krepšį dėdama į sceną atkeliavo programos vedėja Linutė Skrinskienė. Pasak grybautojos, reikia išnaudoti laiką ir grybų Širvintose prisirinkti. Tačiau sužinojusi, kad po šalnų grybai nuodingi, jais pasidalijo su šio renginio pradininke ir organizatore Laimute Bikulčiene… Kapela pasivadinusi linksmo upeliuko vardu, kolektyvui vos penkeri metai. Visi kapelos nariai savamoksliai, tačiau groja kūrinius, kuriems ir žodžius, ir muziką sukuria patys.

Savo originaliu kūrinių atlikimu įsiminė Rokiškio choreografijos mokyklos kaimo kapela „Bučkis“ (vadovas Algis Bagdonas). „Mes esame laimingi, nes šiose varžytuvėse dalyvaujame septintą kartą ir pagal kiekvienais metais skirtingus reikalavimus buvome priversti išmokti daug naujų kūrinių. Tokiu būdu jūsų dėka smarkiai prasiplėtė mūsų repertuaras“, – pasidžiaugė kapelos vadovas.

Nugalėtojų laurus pelnė Molėtų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Molėtai“ (vadovas Kazimieras Tučinskas).

Nugalėtojų laurus pelnė Molėtų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Molėtai“ (vadovas Kazimieras Tučinskas).

Po dvidešimties minučių pertraukos jubiliejinėse varžytuvėse pasirodė svečiai iš Šveicarijos. Yra toks kaimas Jonavos rajone, kuriame gyvuoja liaudiška kapela „Varpena“ (vadovė Dalia Toločkienė). Kapelą iš Šveicarijos pristatė programos vedėja Danutė Jurgickienė ir pakvietė nieko nelaukus uždainuoti. Skambėjo daina „Tu ir vasara“, polka „Beržytės“ ir valsas „Rudenėliui atėjus“.

Molėtų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Molėtai“ (vadovas Kazimieras Tučinskas) garsina kraštą šalies ir tarptautiniuose festivaliuose Latvijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Sankt Peterburge, Prancūzijoje, Airijoje, Vengrijoje, Graikijoje… Kapelos programoje skambėjo lietuviškos kareiviškos dainos.

Utenos rajono savivaldybės Kultūros centro  Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kolektyvas vadinasi „Seliavytė“ (vadovė Angelė Dikmonienė). Nieko nuostabaus, kad kolektyvas pasivadino žuvies vardu, nes Sudeikių herbe pavaizduotos viena virš kitos trys raudonos žuvys (seliavos) su sidabrinėmis akimis. Pasak renginio vedėjos Loretos, tai protinga žuvis, kuri viks viks uodega ir vis pabėga nuo žvejo. Kolektyvas labai jaunas, turintis tik dvejus metukus, todėl ir pasivadinęs mažybiniu vardu. Visus alei vieno kolektyvo „žuviukus“ išsamiai apibūdino programos vedėjas Viktoras Dikmonas.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė Četrauskienė žiūrovų simpatijų prizą įteikia kaimo kapelai „Vieversa“ iš Siesikų.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė žiūrovų simpatijų prizą įteikia kaimo kapelai „Vieversa“ iš Siesikų.

Paskutiniams varžytuvėse buvo lemta groti ir dainuoti liaudiškos muzikos kolektyvui „Periodas“ (vadovas Valentinas Taraila) iš Varėnos rajono. Balsinga ir muzikali vyriška kompanija atliko ne tik konkursinę programą, tačiau publiką linksmino ir per pertrauką, trukusią apie keturiasdešimt minučių, mat tiek laiko tarėsi komisija… Net suprakaitavęs plušo programos vedėjas Modestas Stramkauskas, kuriam reikėjo ne tik dainas traukti, tačiau dar ir liežuvį užaštrinus savo kūrinius pristatinėti. „Periodui“ pavargus, darbo ėmėsi renginio vedėjai Loreta ir Stanislovas, kurie kartu su žiūrovais ėmė balsingai ir melodingai „skinti ir pinti vainikėlį“.

300 eurų piniginis prizas įteikiamas kapelai „Molėtai“. Pirmame plane iš kairės kompozitorius Vytautas Juozapaitis, renginio vedėjas Stanislovas Kavaliauskas ir kapelos vadovas Kazimieras Tučinskas.

300 eurų piniginis prizas įteikiamas kapelai „Molėtai“. Pirmame plane iš kairės kompozitorius Vytautas Juozapaitis, renginio vedėjas Stanislovas Kavaliauskas ir kapelos vadovas Kazimieras Tučinskas.

Žiūrovų kantrybei artėjant prie pabaigos, pagal Stanislovo komandą „Stot, teismas eina!“  scenoje pagaliau pasirodė komisijos nariai ir prasidėjo apdovanojimų ceremonija.  Pirmiausia buvo pagerbti kolektyvų vadovai. Diplomus jiems įteikė Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė. Komisijos pirmininkas kompozitorius Vytautas Juozapaitis „keliais žodžiais“ apibendrino kapelų varžytuves. Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė Četrauskienė žiūrovų simpatijų prizą įteikė Siesikų filialo kaimo kapelai „Vieversa“ (vadovas Mindaugas Grainys). Šauniausiu kapelos programos vedėju išrinkta Panevėžio miesto Aukštaičių kultūros draugijos folkloro ansamblio „Raskila“ tradicinės kapelos vadovė Lina Vilienė. Kultūros namų direktorė Rytė Bareckaitė paskelbė trečiosios vietos laimėtoją – Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapelą (vadovas Gintaras Pauliukonis). Stanislovas rimtu balsu publikai pranešė, kad kapelai bus įteiktas dešimties tūkstančių euro… centų piniginis prizas. Antroji vieta ir 200 eurų atiteko Šalčininkų rajono savivaldybės Kultūros centro Eišiškių kaimo kapelai (vadovas František’as Daškevič’ius). Pirmąją vietą ir 300 eurų piniginį prizą komisija skyrė Molėtų rajono savivaldybės Kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Molėtai“ (vadovas Kazimieras Tučinskas).

Renginio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Širvintų rajono savivaldybės administracija, Leono Rutkausko kalakutų ūkis, ūkininkas Rimas Tarvydas, kavinė „Lelija“, laikraštis „Širvintų kraštas“.

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

8 Atsakymai į “Kaimo kapelų varžytuvės – 2015”

 1. to 123 parašė:

  normalios tos kelnes

 2. to 123 2015-11-14 21:17 parašė:

  Kulturos bent kiek ponui reikia pries komentuojant

 3. 123 parašė:

  Viskas kaip ir neblogai , bet musu vadovo Gintaro Pauliukonio kelnes nelabai žiurysi. Gal pas stilistus kreiptis?

 4. aciu parašė:

  aCIU Kultūros skyriui, jeigu renginio vedėjais sutiko būti charizmatiškieji televizijos laidos „Duokim garo!“ vedėjai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas.

 5. eror parašė:

  Pakeitus vadova, pagerejo ir kulturos reikalai.Tik dziaugtis reikia tokiais renginiais.

 6. joo parašė:

  uz ka pauliukoniui baisu

 7. joo parašė:

  uz ka pauliukoniui

 8. ziuriu gi parašė:

  a ko sigis kapeloje nesugalyvavo

Comments are closed.

scroll to top
+