Ar Jūs žinote apie fotografo Mariaus Čepulio svajonę?

Susitikimas su Mariumi Čepuliu.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu.

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus bibliotekoje vaikų literatūros skyriuje lapkričio 20 d. apsilankė Marius Čepulis – fotografas, knygos „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ autorius.

M. Čepulis pelnė ne vieną prizą Lietuvos gamtos fotografų konkurse „Auksinis žaltys“. 2017 m. išleido pirmąją savo knygą „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“.

Marius Čepulis baigė studijas Vilniaus universitete, įgijo zoologijos magistro laipsnį. Ne vienerius metus dirbo ornitologu.

Kaip pasakoja apie ornitologo darbą Marius Čepulis, „Ekologijos institute mano pareiga buvo Vakarų Lietuvoje skaičiuoti migruojančius paukščius: važiuoji mašina ir skaičiuoji pakelės pievose besibūriuojančius jų pulkus. Iki šiol vairuodamas nežiūriu tiesiai į kelią – visą laiką dairausi į šonus.

Mano vaikystė prabėgo kaime Šiaulių pakraštyje. Nors ravėjimai, šieno vežimai, sodinimai buvo neatsiejama gyvenimo dalis, bet visi savaitgaliai, atostogos, visos vasaros bėgo tik kaime. Jei tėvai nuveždavo į kokią vaikų stovyklą, tol verkdavau, kol grąžindavo namo. Nė vienoje nesu išbuvęs iki galo.

Kaime man buvo gera: vasaros rytą pramerki akį ir jau girdi, kaip pjaunantys žolę rėkia, kad rado kurapkų šeimyną ar žemuogių pievelę. Šoki iš lovos, griebi gorčių ir leki basas pusryčiams uogų pasirinkti. Mano pirmi gyvenimo prisiminimai – stirna rasotoje pievoje, iš bliūdo lipantys vėžiai, vikšras ant lapo.

O septintoje klasėje pamačiau savo paukštę – mėlynąją zylę. Nuo tada pradėjau ja ir kitais sparnuočiais domėtis, rašyti dienoraštį, pradėjau bėgti iš pamokų žieduoti paukščių. Žinojau, kas kur suka lizdus, – man tai buvo baisiai įdomu. Paskui po truputį ir fotografija susidomėjau.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu.

Pirmiausiai fotografas parodė skaidres, pristatydamas kiekvieną gyvūną, papasakojo apie jo būdo ypatybes. Susirinkusieji sužinojo daugybę dalykų: kaip klykia gervė, kaip saugotis vilko, kaip reikia prieiti prie gyvūno ar paukščio, kad galėtų jį nufotografuoti.

„Prieš keletą metų pagulėjau ant šaltos žemės fotografuodamas stumbrus, o paskui tris savaites praleidau ligoninėje. Pasigavau plaučių uždegimą. Tada vieną iš pirmųjų kartų fotografavau šiuos gyvūnus – negalėjau atsidžiaugti ir kovo mėnesį išsitiesiau šalia jų. Pamoka išmokta: dabar guldamasis ant ledinės žemės bent jau ką nors pasikloju“ – pasakojo fotografas.

Parodė, kaip atrodo rūbai, kuriais apsirengęs laukia gyvūnų, netgi keliems pasiūlė juos apsirengti ir pakilnoti fotoaparatą, kuris sveria 6 kilogramus.

Fotografą užgulė klausimų lavina, į kuriuos Marius Čepulis nuoširdžiai atsakė. O apie žvėrį, kurį dar norėtų nufotografuoti, jis atsakė, kad jo svajonė nufotografuoti tą gyvūną, kurio dar nėra nufotografavęs…

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė padėkojo fotografui už puikų renginį.

Renginyje dalyvavo Širvintų pradinės mokyklos 4a klasės moksleiviai, „Atžalyno“ progimnazijos 5-6 klasių moksleiviai.

Renginys buvo organizuotas vykdant Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus bibliotekos projektą „Atverkime vartus galimybei bendrauti, pažinti literatūrą ir atrasti save“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto vadovė Dalia Taparauskienė

     

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.