Skausmas laikinas – šlovė amžina

Akimirka iš kasmetinių baigiamųjų pratybų

Dar besimokydamas mokykloje, širvintiškis Aurimas Pušklevičius tvirtai žinojo, jog nori dalyvauti Lietuvos Respublikos valstybės apsaugos sistemoje. Jis teigia, kad negalima tarnauti iš idėjos, nes tam reikia turėti pašaukimą. Vaikinas teigiamai vertina privalomąją karo tarnybą. Jo manymu, visuomenė per ilgą laiką suformavo daug neigiamų atsiliepimų, faktų iškreipimų ir pateikia kariuomenę kaip kokią katorgą, kas atgraso jaunimą nuo tarnybos.

-Aš abejoju, ar kurioje nors stovykloje yra taip šaunu, kaip kariuomenėje. Čia sudarytos visos įmanomos, tinkamo gyvenimo, sąlygos. Esi aprengtas, gauni puikų maistą, nustatytos higienos normos, vyksta įdomūs užsiėmimai: mokymai, šaudymas, orientacinės, nuolatinis sportas – sustiprėjama tiek fiziškai, tiek emocionaliai. Tad nesuprantu, kurioje vietoje, pas kai kuriuos vaikinus, dingsta vyriškumas, jei net merginos ateina tarnauti ir pasibaigus tarnybos laikotarpiui, toliau lieka kariuomenės sudėtyje. Manau, sunkiausi yra pirmi mėnesiai, kuomet iš šiltų namų tenka įžengti į diskomforto zoną bei prisitaikyti prie kitokių sąlygų ir visą tai paversti į komforto zoną.

Tiesa, pabaigęs mokyklą Aurimas nusprendė stoti į Lietuvos karo akademiją, tačiau dėl sveikatos problemų jam nepavyko juo tapti. Tai buvo didžiulis psichologinis smūgis, po kurio vaikinas sunkiai suvokė kaip elgtis ir ko toliau griebtis. Tačiau stiprus užsispyrimas nuvedė Aurimą į logistikos studijas. Baigęs mokslus įsidarbino šioje srityje, bet nejuto vidinės pilnatvės. Jis pastebėjo, kad jo mintys nuolat krypo kariuomenės link. Tad tvirtai nusprendė išbandyti savo jėgas Lietuvos kariuomenės mokykloje rengiamais Jaunesniųjų karininkų vadų mokymais. Tuo metu labiausiai bijojo sveikatos patikros, kas galėjo antrą kartą užkirsti kelią svajonės išsipildymui.

-Matyt man tai tūrėjo būti vienas iš gyvenimo išbandymų, kad suprasčiau, kiek yra svarbi man tėvynė ir ar tikrai tai mano gyvenimo tikslas tarnauti savo šaliai. Laikas parodė, kad visi išbandymai, nesėkmės sustiprino mane bei atvedė iki to kur esu dabar. Kariuomenės sveikatos reikalavimus atitikau A kategorijai, – prisiminimais dalijasi pašnekovas.

Po mokslų Aurimo tarnyba prasidėjo mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, logistikos kuopoje. Šiuo metu širvintiškis užima „Geležinio Vilko“ brigados štabo logistikos vyresniojo karininko pareigas.

-Džiaugiuosi, jog kariuomenės sfera yra labai plati. Tai suteikia galimybę nuolatiniam tobulėjimui. Jau turiu planų ateičiai, tačiau, kaip sakoma, galima svajoti, bet svajonės mėgsta tylą. Tad apie tobulėjimo perspektyvą galėsime kiek vėliau pratęsti pokalbį, – šypsosi pašnekovas.

Kalbino Odeta Bagdžiūnė

Visą straipsnį skaitykite balandžio 28 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2.5 (4 įvert.)

1 Atsakymas į "Skausmas laikinas – šlovė amžina"

  1. Anonimas parašė:

    slove labai laikina…………………

Comments are closed.

scroll to top
+