Radvilė Kuosaitė: „Svarbiausia nepamesti tikėjimo savimi“

Radvilė Kuosaitė
„Cherchezlafemme“ studijoje 2016 metais mergina mokosi asmeninio makiažo paslapčių. Nuotr. Iš asmeninio Radvilės archyvo

Šios merginos užsispyrimas, drąsa, noras tobulėti, neskaičiuojamos mylimo darbo valandos ir spartūs žingsniai svajonės link, nepaliks nė vieno abejingo susižavėjimu ja. Dar būdama moksleive Radvilė Kuosaitė pradėjo savo kelią vizažo karjeros link ir aktyviai pasinėrė į grožio industrijos pasaulį. Mergina teigia, kad iki šiol neatrado sėkmės recepto, tačiau pradžia, kuri gali duoti vilties, kad pasiseks yra labai paprasta: svarbiausia yra įsiklausyti į save, ko Tu nori, kas Tau patinka ir kuo Tu „degi“. Valdyti savo mylimą veiklą, jos minusus paversti pliusais, neskaičiuoti praleistų valandų, maksimaliai pasiimti visas žinias ir galimybes. Judėdami į priekį tokiu tempu, nė nepajuntame kaip užaugame ir net slapčiausios svajonės išsipildo. Ji visą laiką tikėjo savimi, žinojo, kad ši veikla ją verčia jaustis laiminga. Tai įrodė ir aplinkiniams. Pamatę kaip Radvilė „dega“ tuo, jie pradėjo ja tikėti. Todėl ji taria AČIŪ savo Šeimai, Draugams, Mokytojams ir visiems, kas neabejojo ja, o tik palaikė.

Radvilė Kuosaitė makiažo paslapčių mokėsi dabartinėje darbovietėje

-Dešimtoje klasėje buvau pakviesta pasimokyti makiažo paslapčių „Cherchezlafemme“ makiažo studijoje, dabartinėje mano darbovietėje. Tuo metu aš nežiūrėjau į makiažą rimtai, ėjau mokytis teisingo makiažo, kad būdama jauna nepadaryčiau klaidų dažantis. Pirmosios pamokos mane labai sužavėjo, todėl grįžusi namo praleisdavau daugybe valandų lavindama ranką ir išbandydama vis naujesnes ir sudėtingesnes technikas. Man buvo beprotiškai įdomu, kaip galima derinti spalvas tarpusavy, kaip spalvos, technikos gali pabrėžti gražiausius moters bruožus, dekoratyvinės kosmetikos sudėtis, įvairovė. Pirmi prisilietimai prie žmonių kuriamo įvaizdžio prasidėjo Širvintų kultūros centro šokių kolektyve „SO“. Merginos prieš koncertus, o taip pat ir vadovė Odeta Žinienė, mane vis paskatindavo bandyti pagražinti šokėjas prieš pasirodymus scenoje. Tai ir buvo mano pradžia, o vasarą aš jau pradėjau mokytis profesionalaus vizažo mokslo.

-Ar gali lengvai atsakyti į klausimą, kas tau yra laimė?

-Laimė man yra laisvė. Laisvė pasirinkimams, laisvė daryti tai, kas širdžiai miela. Laimė yra svajoti, kurti ir įgyvendinti.

Radvilė Kuosaitė ruošia modelį fotosesijai.
Radvilė Kuosaitė „Cherchezlafemme“ studijoje ruošia modelį fotosesijai. Nuotr. Eimantas Paulauskas
Radvilė Kuosaitė praktiką atliko Kalėdų miestely.
Praktika po pirmųjų profesionalaus vizažisto mokymų studijoje „Makeup2go”. Praktika atlikta Kalėdų miestely Vilniaus Rotušėje 2017 m. Nuotr. Iš asmeninio merginos archyvo
Olga Veremejeva
Atliktas Radvilės Kuosaitės makiažas fotosesijai, aktorė Olga Veremejeva.
Justinas Jankevičius
Eglė Daugėlaitė
Vaidas Baumila
2018 metų nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ filmavimo užkulisiai. Radvilės atliktas makiažas žinomiems Lietuvos žmonėms: Justinas Jankevičius, Eglė Daugėlaitė bei Vaidas Baumila.

Radvilė Kuosaitė jau dirbo televizijos projektuose, filmuose, spektakliuose…

-Teko girdėti, kad ne tik tobulėjimas šioje srityje paplonina kišenes, bet ir reikiamų priemonių įsigijimas bei jų nuolatinis papildymas reikalauja nemažų investicijų. Ar tai iš tiesų toks brangus malonumas? Kiek jau esi investavusi ir ar visa tai, laikui bėgant, atsiperka?

-Vizažas reikalauja ne tik aukščiausio lygio kosmetikos priemonių, kurios kainuoja tikrai brangiai bei kurias neretai sunku rasti Lietuvoje, tačiau ir pastovaus kvalifikacijos kėlimo. Kursai, seminarai, literatūros skaitymas, praktikavimas kainuoja daug brangiau, nes investuoji ne tik savo pinigus, tačiau ir laiką. Pradedant šią veiklą, porą metų dirbau neapmokamai, daug kartų buvau savanore, kol sulaukiau žmonių pasitikėjimo bei išsiugdžiau pasitikėjimą savimi. Manau, tai buvo mano didžiausia investicija.

-Mačiau, kad dažnai dalyvauji įvairiuose renginiuose, mokymuose ir gražini merginas. Papasakok apie tai plačiau. Gal turėjai įsimintinų renginių ar teko dirbti su žinomais Lietuvos žmonėmis?

-Mokiausi iš daugybės Lietuvos ir pasaulio čempionų vizažo srityje. Kiekvienas jų turi savitą stilių, patirtį, todėl dažniausiai po kiekvienų mokymų pasilikdavau asistuoti. Tokiu būdu iš arčiau galėdavau pamatyti visą procesą, mokytis ir suprasti dar daugiau. Dažnai tekdavo vykti su dėstytojomis į televizijos užkulisius. Juose teko grimuoti filmavimams ne vieną žinomą žmogų, susipažinti ir iki dabar palaikyti ryšį. Tokiais mažais žingsneliais ėjau savo tikslo link, na, o dabar pati karts nuo karto ieškau praktikantų pagalbos. Šiai dienai jau esu dirbusi didžiuosiuose televizijos projektuose, užsienio režisierių statytuose filmuose, spektakliuose, reklamose, muzikiniuose klipuose bei didžiausiuose šalies muzikos festivaliuose.

Turi nuolatinių klientų

-Šiuo metu grimas įprastas ne tik moterims, bet ir vyrams, kurie grimuojami įvairioms fotosesijoms? Kaip vertini šį reiškinį? Ar teko grimuoti vyrus bei išgirsti jų nuomonę apie tai?

-Vyriškas grimas yra neatsiejamas dalykas nuo filmavimų ir fotosesijų. Tai palengvina fotografų darbą, nes nuotraukų retušavimas tampa greitesnis. Vasaros metu, vestuvių sezono metu, taip pat tenka grimuoti ne vieną vyrą. Tai yra lengvas grimas, kuris sulygina veido atspalvį, kad nebūtų didelio kontrasto su nuotaka, kad veidas neblizgėtų. Dažnai patys vyrai ieško vizažisto prieš svarbią šventę, kad įtampa, jaudulys nesugadintų šventės. Turiu jau ne vieną pastovų klientą, kuris karts nuo karto atsisėda į mano kėdę.

-Artėja abiturientų šimtadienis, tad kokios pagrindinės makiažo klaidos besiruošiant šiai šventei? Kokių atspalvių reikėtų vengti ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

-Man pasisekė, esu neseniai baigusi mokyklą, todėl mano prisiminimai apie mokyklos šventes yra „šviežūs“, tai gerokai palengvina darbą su jaunomis klientėmis. Kiekvienais metais pastebiu besikartojančias klaidas, kurias daro abiturientės, o galbūt ir vizažistas, kuris priima netinkamus grimo sprendimus mokyklos šventei. Dažnu atveju tai yra gerokai per ryškūs makiažai, tamsios akys, ryškios raudonos lūpos, storas sluoksnis makiažo pagrindo. Siūlyčiau palikti tokius makiažus vakarėliams ar fotosesijoms. Pati rinkausi mergaitišką, švelnų makiažą, kuris neatkreiptų dėmesio, būtų skoningas ir kas svarbiausia, tinkamas mokyklos šventei. Šiuo metu, ypač, madingos lengvos tekstūros, veido skaistumas, švelniai blizgančios akys, išryškintos juodu klasikiniu pravedimu.

Veikla – ir darbas, ir hobis

-Tai tapo tavo pagrindine veikla ar vis dar kaip pomėgis? Gal šiuo metu studijuoji? Jei taip, tai kur, ir ar žadi su studijuojama veikla sieti tolimesnį savo gyvenimą?

-Ši veikla ne tik mano pagrindinis darbas, tačiau ir mano hobis. Kartais dirbdama studijoje net nepajuntu, kad jau vėlus vakaras ir laikas grįžti namo. Žinoma, daug laiko atima studijos. Šiuo metu mokausi Kauno Technologijos universitete, Naujųjų medijų kalbos programą anglų kalba (New media language). Ši studijų programa yra orientuota į įvairias žiniasklaidos kalbas ir pritaikymus: tinklaraščius, socialines tinklavietes, vizualinį meną, programinę įrangą, svetaines (mokausi prancūzų kalbos). Šiais laikais socialinė medija yra neatsiejama nuo vizažisto, tai pagrindinis įrankis, kuris padeda skleisti žinutę apie save. Tai yra puiki galimybė palaikyti ryšį su savo klientais, pildyti portfolio, papasakoti ko naujo mokausi, galbūt duoti patarimų. Manau, kad šių studijų pasirinkimas buvo labai teisingas, kadangi puikiai galėsiu gautas žinias panaudoti vizažo srityje.

Radvilė Kuosaitė dirba dėstytojos asistente grožio akademijoje

-Kokia tavo įprastinė dienotvarkė? Kaip pavyksta visur suspėti?

-Pastovios dienotvarkės neturiu, mano dienotvarkė yra labai skirtinga, kas mane labai žavi! Jau gerą pusmetį mano diena prasideda labai anksti ir baigiasi labai vėlai. Važiuoju į paskaitas iš Vilniaus į Kauną, po paskaitų grįžtu į Vilnių ir skubu į vizažo mokymus. Šiuo metu jau esu juos baigusi, tačiau pasilikau dirbti kaip dėstytojos asistente “ICON ACADEMY” makiažo mokykloje. Namo grįžtu vėlai, dažniausiai vienuoliktą ar dvyliktą vakaro. Savaitgalių rytai taip pat skirti darbui, priimu klientes ir paruošiu jas šventėms. Savaitgalio vakarus skiriu universiteto reikalams. Pati kartais nesuprantu, iš kur randu tiek laisvo laiko, bet manau, kad „multitaskingas“ – mano didžiausia paslaptis.

-Kokiu būdu atitrūksti nuo visko ir kaip paįvairini savo laisvalaikį?

-Kad ir kaip mylėčiau makiažą, kartais paprašau savęs palikti jį nuošalyje bent dienai; pasipildyti idėjomis iš kitų man mylimų veiklų. Labai mėgstu eiti į kiną, bent kartą per porą savaičių su draugais ar šeima nueiname pasižiūrėti filmą. Na, o dažniausiai laiką leidžiame su šeima, aplankome įvairius Lietuvos miestus, galiausiai, grįžtame namo į Širvintas.

-Ateitį sieji su gyvenimu Širvintose, ar vis dėl to pasirinksi kitą Lietuvos miestą?

-Giliai širdyje svajoju grįžti į Širvintas, visgi čia yra mano mylimiausi žmonės, gražūs prisiminimai, o, galiausiai., ir mano pradžia, kuri šiai dienai man atnešė didelius pasiekimus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.8 (10 įvert.)

3 Atsakymai į “Radvilė Kuosaitė: „Svarbiausia nepamesti tikėjimo savimi“”

  1. Facts parašė:

    Don’t let this distract you from the the fact that in 1966, Al Bundy scored four touchdowns in a single game while playing for the Polk High School Panthers in the 1966 city championship game versus Andrew Johnson High School, including the game-winning touchdown in the final seconds against his old nemesis, Bubba „Spare Tire“ Dixon.

  2. PastorLUL parašė:

    Vi von ZULUL

  3. ForsenBaj parašė:

    OMEGALUL

Comments are closed.

scroll to top
+