Naujoji Širvintų rajono savivaldybės administracijos savanorė siekia skatinti jaunimo domėjimąsi kultūra

Aurėja Sližauskaitė

Savąjį Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) šešerių mėnesių savanorystės kelią Širvintų rajono savivaldybės administracijoje pradėjo Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokinė bei būsima dvyliktokė Aurėja Sližauskaitė. Tai – antroji savivaldybės administracijos savanorė po jaunimo reikalų departamento atliktos akreditacijos.

Aurėja Sližauskaitė

Savanoriška veikla mergina pradėjo užsiimti vasario mėnesį, kuomet padėjo draugei Miglei, buvusiai savivaldybės administracijos savanorei, rašyti projektus ir įgyvendinti tolimesnius savanorystės planus. „Sėdėjom vakarais, po mokyklos, rašydamos projektus, diskutavom, dalinomės idėjomis, bandėm kuo tiksliau išreikšti savo mintis. Vis dėlto visas išlietas prakaitas atsipirko – laimėti visi penki tuo metu rašyti bei pateikti projektai. Dabar beliko tik juos įgyvendinti, nors vargu ar galima sakyti „tik“, kadangi darbo tikrai daug.“ – pasidalijo mergina. Visi kartu su buvusia savivaldybės administracijos savanore ir Širvintų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore organizuoti renginiai bei iniciatyvos paliko savo žymę, tad Aurėja nusprendė pasinerti ir į savos savanoriškos veiklos kelią. Apsispręsti, žinoma, padėjo ir galimybė pabaigus savanorystę gauti papildomą 0,25 stojamojo balo įvertinimą teikiant prašymą studijuoti aukštojoje mokykloje, kas Aurėjai tikrai pravers ateityje stojant į medicinos kryptį.

Merginos manymu, neoficialios savanorystės metu praturtėjo jos socialinis gyvenimas, prasiplėtė draugų ratas, patobulėjo viešasis kalbėjimas bei įgavo daugiau naujų įgūdžių ir kompetencijų. Daug pravertė ir pažintys su bendras vertybes turinčiais žmonėmis. Labiausiai visgi įsiminė galimybė dalyvauti Erasmus+ jaunimo mainų programoje, kuomet su komanda vyko į Portugaliją, Azorų salas, dalyvavo įvairiuose mokymuose bei diskusijose, susipažino su jaunimu iš kitų šalių, ir stovykla Palangoje, kurioje ne tik dalyvavo, bet ir padėjo organizuojant, ruošiant namų darbų užduotis.

Nors anksčiau mokykloje retai užsiėmė savanoriška veikla ir daugiau laiko skyrė mokymuisi, po savanoriškos veiklos išbandymo Aurėja išsiugdė savyje stipresnį pilietiškumo suvokimą, todėl pradėjo įsitraukti ir į organizacines veiklas mokykloje, kurias tikisi pratęsti ir dvyliktoje klasėje.

Pradėjus oficialiąją savanorystę, iššūkių sukėlė kasmėnesinio savanoriškų veiklų grafiko pildymas. Sudėtingiausia nuolat rasti motyvacijos jį pildyti, kad darbas neliktų paskutiniajai dienai, tinkamai įvardyti savo mintis, veiklų tikslus bei įgytus įgūdžius. Vis dėlto mergina įveikia ir šiuos sunkumus, mokosi bei pratinasi prie savanorystės rutinos.

Savanorė ruošia dekoracijas jaunimo dienos šventei.
Išvykoje į jaunimo mainus Portugalijoje.

Nors Aurėja dar tik pradėjo savo kelią, planuose renginių daug. Vienas iš jų – jau įvykusi havajietiška jaunimo dienos šventė rugpjūčio 12 dieną, kurios metu mergina padėjo ne tik vesti dirbtuves, bet ir ruošė dekoracijas, gamino bei dalino nemokamus kokteilius, sausainius bei užkandžius atėjusiai miesto bendruomenei. Savanorė pasidalijo, kad nors pasiruošimas šventei bei jos organizavimas yra ilgas ir sunkus procesas, bet pačios šventės metu visa tai atsiperka su kaupu.

Visgi rimtas darbas jau prasidėjo. Pavasario metu teikti projektai tik ir laukia savo įgyvendinimo. Aurėja atvirauja, kad vis dėlto kartais sunkoka suderinti savo vasaros darbą ligoninėje su pradėta šešerių mėnesių savanoryste, bet mergina palaiko pozityvą šūkiu: „Nemiegam, nesnaudžiam!“. Be to, tvirtą pagrindą savanorystei sukuria bei kelyje palaiko kuratorė Gintarė Lipskė, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė. Ji visad atsižvelgia į merginos galimybes, neperspaudžia ir sukuria erdvę atvirai komunikuoti abipusius savanorystės norus.

Aurėja tikisi per šiuos pusę metų susipažinti su dar daugiau įdomių žmonių, plėsti Širvintų jaunimo iniciatyvumą, įsitraukimą į visuomenines veiklas ir kultūrą bei įgyti įvairiapusių patirčių organizuojant ir dalyvaujant naujose iniciatyvose, renginiuose. Be abejo, laukia ir čia Lietuvoje bei kitose šalyse vyksiančių tarptautinių projektų su užsienio partneriais, jaunimo organizacijomis. Savanoriauti mergina skatintų visus, norinčius išeiti iš savo komforto zonos ir susidurti su realesniu gyvenimu, pilnu nepatogumų, kadangi savanorystės metu tikrai patirsite naujų iššūkių, kuriuos teks išmokti įveikti „perlipant“ per save ir savo gyvenimo bei būdo įpročius.

Tad kartu su Aurėja linkime drąsos visiems, norintiems pradėti šiek tiek kitokį savo gyvenimo kelią.

Miglė Lipinskaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top