ERASMUS+ jaunimo mainai „Knights of tolerance“

Jaunimo manai

Lapkričio 25 – gruodžio 3 dienomis Poronine, Lenkijoje, vyko jaunimo mainai. Juose dalyvavo dviejų mokyklų, Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos, 11 mokinių komanda.

Jaunimo mainai – ne tik Poronine, bet ir Zakopanėje

Iki Poronino miestelio Lenkijoje teko keliauti ilgai: autobusu iki Varšuvos, tada iki Korkuvos vykome traukiniu. Kai kam tai buvo pirmoji kelionė traukiniu! Krokuvoje susitikome su jaunimo grupe iš Turkijos ir dar vienu autobusu vykome iki Poronino.

Po sočių pietų viešbutyje mūsų laukė pirmosios susipažinimo užduotys. Kitą dieną žaidėme dar daugiau susipažinimo žaidimų. Galvojate, paprasta įsiminti 33-jų vaikų vardus? Nepaprasta, mokėmės visą dieną mažose ir didelėse grupėse, žaidėme, pasivaikščiojome gamtoje, draugiškai plovėme batus, šokome lauke ir salėje, kūrėme kostiumus, puošėme darbo salę, piešėme portretus, statėme 2 metrų aukščio bokštą iš popieriaus, bendravome. Ir žinoma, daug naujų iššūkių įveikėme, vis drąsiau su bendraamžiais iš svečių šalių bendravome.

3-iąją jaunimo mainų dieną iš Poronino vykome į Zakopanę, kurioje, pasiskirstę į penkias komandas, žaidėme orientacinį miesto žaidimą. Vėliau kreivų, smulkių ir tankiai suguldytų akmenų keliuku Tatrzanko gamtos parke užkopėme į kalnuose esančią olą. Pakeliui grožėjomės kriokliais ir šaltiniais. Nusileidę nuo kalno, miesto pakrašty, atsisukome, o ten – Tatrų viršūnė, vardu Gievont! Tai miegantis milžiniškas karys, kuris, pasak legendos, kai Lenkijai kils pavojus – pabus ir ją apgins. Grįžome namo pietų ir dirbome grupėse. Žaidėme, rašėme laiškus, diskutavome apie toleranciją, lygybę, orumą. Vakare stebėjome turkų komandos vaidinimą apie tradicinius vestuvių papročius, vaišinomės nacionaliniais patiekalais ir šokome jų tradicinius šokius.

Bendra jaunimo komanda
Sužavėjo kalnai

Stereotipai

4-ąją jaunimo mainų dieną žaidimai baigėsi. Diskusijos ir užduotys buvo pateiktos nacionalinėms grupėms labai rimta tema – ,,Stereotipai“ Grupėse reikėjo pateikti apie tautybes ir šalis susidariusius stereotipus, o vėliau juos sugriauti remiantis faktais bei patikimais šaltiniais. Moksleiviai piešė, rašė, vaidino ir diskutavo šia tema. Vakare vyko Lenkijos vakaras. Vaišinomės jų tradiciniais patiekalais, dalyvavome viktorinoje, stebėjome vaidinimą apie Krokuvos drakoną, šokome polonezą ir „Ančiukų šokį“. Kol mokiniai savarankiškai dirbo grupėse, mokytojos iškepė „Skruzdėlyną“ šeštadienio vakarui – Lietuvos vakarui.

Kitą dieną nuo pat ryto tęsėsi rimtas darbas. Dalyviai kūrė filmukus apie stereotipų laužymus. Po pietų mūsų vėl laukė besipuošianti šventėms Zakopanė! O vakare sukomės kaip bitės, nes laukė Lietuvos pristatymas. Labai jaudinomės, bet vakaras praėjo puikiai, šokių žingsnelių nesupainiojome, viktorinos klausimus komandos įveikė.

6-oji diena. Ši diena buvo skirta pasiruošimui paskutinės projekto dienos veikloms miestelio mokykloje. Mokiniai ruošėsi pristatyti savo šalis, projekto veiklas, kūrė užduotis moksleiviams, piešė plakatus, kartojosi projekto dalyvių išmoktus šokius. Kol jaunimas rimtai dirbo, vadovams buvo sudarytos galimybės pakilti į Gubalowkos kalną. Vaizdas į Zakopanę ir Tatrų kalnus užbūrė.

Paskutiniąją jaunimo mainų dieną sukurtus plakatus ir užduotis pristatėme Lenkijos jaunimui Rabka Zdroj sanatorinėje mokykloje. Po pietų vyko projekto aptarimas, „Jaunimo pasų“ įteikimas ir atsisveikinimas. Projekto metu išmokome ne tik dirbti gupėse, atskirti stereotipus nuo tikrų faktų, būti tolerantiškesniais, bet ir kiekvienas išmokome nebijoti reikšti savo minčių, būti drąsesniais, bendrauti, pasakyti savo nuomonę, pasitikėti savimi ir nesigėdyti, jei ne viskas pavyksta iš karto, o mokytis ir bandyti dar kartą.

Savaitė su naujais draugais Poronine prabėgo labai greitai, bet daugybė nuotraukų ir ryškūs įspūdžiai ilgai išliks mūsų atmintyje.

Rasa Icen
Anglų kalbos mokytoja

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+