Keistoka gandrų vasara

Labai stebina jau ne pirmą savaitę tėviškėje, esančioje Limonių kaime (Zibalų seniūnija), besibūriuojantys gandrai. Jų galima priskaičiuoti kelias dešimtis. Kad taip būna rudeniop, kai jie ruošiasi kelionei, visiškai nekelia nuostabos. Bet kad šitiek prisirinktų birželio antroje pusėje, tikrai neteko matyti. Jie čia stovyklauja gana ilgai: išdidžiai vaikštinėja, gulinėja (!) lauke, varliauja, stoviniuoja ant paruošto šienainio ritinių.

Prieš daugiau nei savaitę devynios galybės gandrų vaikštinėjo paskui pievose besidarbuojančią techniką, nes jiems reikia maisto, o jo, surinkus žolę, atviroje vietoje tikrai daug. Po praūžusios galingos liūties pievoje atsirado didžiulė bala. Gandrai ir čia surado veiklos: vieni cimpina aplinkui, kiti braidžioja. Kodėl jų tiek daug?

Interneto platybėse radau daug įdomios informacijos. Dalinuosi ja su laikraščio skaitytojais. Lietuvos ornitologų draugijos direktorius Liutauras Raudonikis teigia: „Paprastai būriuojasi tie gandrai, kurie nesusirado poros ir neperi ar išmėtė jauniklius iš lizdų nujausdami, kad jų neišmaitins. Būriuotis gandrai gali ir ten, kur aptinka daugiau maisto, pavyzdžiui, ką tik nušienautoje pievoje ar išartoje dirvoje. Iš pradžių į žvalgybą atskrenda vienas ar keli gandrai, po to – ir kiti, supratę, kad ten yra maisto. Be to, būnant būryje, gandrams lengviau apsiginti.“

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (7 įvert.)
scroll to top