Dosnumo pamokos visiems

Vaikai žino, kad žiema yra išbandymas ne tik mums, bet ir miško žvėreliams.

Vaikai žino, kad žiema yra išbandymas ne tik mums, bet ir miško žvėreliams.

Žiema – vienas gražiausių metų laikų, kuris vaikams dovanoja ne tik baltas pusnis, bet ir įvairias žiemos linksmybes: sniego rutulių ridenimą, mėtymąsi sniego gniūžtėmis, važinėjimą rogutėmis. Žiemą galime dalintis gerumu ir supratimu, jog ne visi gyvena šiltuose būstuose, geria gardžią aviečių arbatą, šildosi jaukiame mamyčių glėbyje. Tad ilgai nedelsėme, o kibome į darbus. 

2018 m. surengėme nuoširdumo ir gerumo akciją vaikams – mezgėme kojines savo mažiesiems draugams, o šiais metais pagalvojome, kad miško gyventojams, šalta ir gili žiema – tikras išbandymas. Todėl Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“ vykdė akciją „Padėk miško žvėreliams!“.

Vaikai su auklėtojomis diskutavo, kaip reikia padėti žvėreliams ir paukšteliams peržiemoti. Ne tik diskutavo, bet visą savaitę kiekviena grupė rinko lauktuves: kopūstus, burokus, bulves, obuolius, morkas, grūdus… Buvo smagu žiūrėti kaip tėveliai su vaikučiais ėjo į darželį ne tuščiomis, o pilnais maišais dovanų. Per savaitę susikaupė gausi maisto atsargų kraitelė.

Sausio 21 dieną visas suneštas gėrybes sudėjome į bendras dėžes, kurias į Puorių mišką nuvežė „Bitučių“ grupės vaikai. Miške priešmokyklinukai nešė daržoves į šėryklą, rūšiavo ir spėliojo kas kokias daržoves ragaus jau šią popietę. Miške patirti įspūdžiai buvo tik dalis dienos džiaugsmų. Vaikai turėjo galimybę pasisvečiuoti Puorių miško medžiotojų namelyje, paklausinėti medžiotojų apie žvėrelius.

[nggallery id=466]

Kas yra laimingas vaikas? Apibrėžimo šiam klausimui nėra, tačiau vienbalsiai galime atsakyti: kai vaikas šypsosi – saulė ryškesnė, kai vaikas namuose dalijasi savo patirtimi – tėvai suklusta ir pamąsto… mano vaikas moka ir geba. Prie gamtos reikia pačiam prisiliesti mintimis ir širdimi.

Inga Maslinskienė
Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ socialinė pedagogė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+