Dosnumo pamokos visiems

Vaikai žino, kad žiema yra išbandymas ne tik mums, bet ir miško žvėreliams.

Vaikai žino, kad žiema yra išbandymas ne tik mums, bet ir miško žvėreliams.

Žiema – vienas gražiausių metų laikų, kuris vaikams dovanoja ne tik baltas pusnis, bet ir įvairias žiemos linksmybes: sniego rutulių ridenimą, mėtymąsi sniego gniūžtėmis, važinėjimą rogutėmis. Žiemą galime dalintis gerumu ir supratimu, jog ne visi gyvena šiltuose būstuose, geria gardžią aviečių arbatą, šildosi jaukiame mamyčių glėbyje. Tad ilgai nedelsėme, o kibome į darbus. 

2018 m. surengėme nuoširdumo ir gerumo akciją vaikams – mezgėme kojines savo mažiesiems draugams, o šiais metais pagalvojome, kad miško gyventojams, šalta ir gili žiema – tikras išbandymas. Todėl Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“ vykdė akciją „Padėk miško žvėreliams!“.

Vaikai su auklėtojomis diskutavo, kaip reikia padėti žvėreliams ir paukšteliams peržiemoti. Ne tik diskutavo, bet visą savaitę kiekviena grupė rinko lauktuves: kopūstus, burokus, bulves, obuolius, morkas, grūdus… Buvo smagu žiūrėti kaip tėveliai su vaikučiais ėjo į darželį ne tuščiomis, o pilnais maišais dovanų. Per savaitę susikaupė gausi maisto atsargų kraitelė.

Sausio 21 dieną visas suneštas gėrybes sudėjome į bendras dėžes, kurias į Puorių mišką nuvežė „Bitučių“ grupės vaikai. Miške priešmokyklinukai nešė daržoves į šėryklą, rūšiavo ir spėliojo kas kokias daržoves ragaus jau šią popietę. Miške patirti įspūdžiai buvo tik dalis dienos džiaugsmų. Vaikai turėjo galimybę pasisvečiuoti Puorių miško medžiotojų namelyje, paklausinėti medžiotojų apie žvėrelius.

Kas yra laimingas vaikas? Apibrėžimo šiam klausimui nėra, tačiau vienbalsiai galime atsakyti: kai vaikas šypsosi – saulė ryškesnė, kai vaikas namuose dalijasi savo patirtimi – tėvai suklusta ir pamąsto… mano vaikas moka ir geba. Prie gamtos reikia pačiam prisiliesti mintimis ir širdimi.

Inga Maslinskienė
Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ socialinė pedagogė

     
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Širvintose reikėtų vietos, kur veiktų visiems atviras nemokamas internetas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 11 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.