Antinas Baklažanas tapo paukštyno puošmena

Dažnas patvirtins, jog Lietuvoje antis jau nebėra toks dažnas paukštis kaip anksčiau. Teigiama, kad per metus pas mus jų užauginama tik apie 30-40 tūkstančių. Lietuvos gyventojai, šalia sodybų išsikasę tvenkinių, tikrai nebenori, kad juose murkdytųsi antys.

Labai nustebino socialiniuose tinkluose pamatytas naminis paukštis, panašus lyg ir į antį, lyg ir į žąsį. Pasirodo, tai Širvintų kaimo gyventojos Valės Jasevičienės ūkyje laikomas muskusinis antinas, kuris net vardą Baklažanas įgavo. Gražuolį paukštį šeimininkei Valei padovanojo kaimynas. Pasak Valės Jasevičienės, Baklažanas ūkyje – ne vienas, jis turi ir mylimąją, bet jos nuotraukos šeimininkė kol kas dar nenorinti rodyti. Vertėtų pažymėti, jog Valės Jasevičienės ūkyje auga ir kitokių originalių, puošnių ir elegantiškų paukščių.

Muskusinės antys Lietuvoje pradėtos auginti 1987 metais Panevėžio eksperimentiniame medžioklės ir žūklės ūkyje bei Arvydų žuvininkystės ūkyje (Vilniaus rajonas), 1988 metais – Kintų žuvininkystės ūkyje (Šilutės rajonas.). Dabar muskusines antis augina tik pavieniai ūkininkai. Muskusinės antys yra kilusios iš Brazilijos. Dėslumas 80-120 kiaušinių (po 70 g) per metus, paukščiai sveria nuo 2,5 iki 6 kilogramų.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top