Virš ūkininko galvos pakibo šmeižto grėsmė

Merė savo paskyroje paskelbė ir pareiškimo fragmentą

Praėjusiame numeryje rašėme, kaip Skvernelio demokratų sąraše į Širvintų rajono tarybą kandidatuojantis Zibalų seniūnijos ūkininkas Darius Šepkus pakvietė rajono gyventojus nemokamai dalijamo pieno, tačiau paaiškėjo, kad to pienelio niekas nedalija. Kelias valandas šalę ir musę kandę žmonės ūkininką išvadino melagiu ir apgaviku.

Tą straipsnį, kuriame pateikėme socialiniuose tinkluose pasirodžiusius atgarsius ir paties Šepkaus paaiškinimus, herojus socialinio tinklo paskyroje netruko pavadinti „vietinių žurnalistų tendencinga informacija“.

O istorija tuo nesibaigė. Pirmadienį savo paskyroje „Facebook“ tinkle Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė paskelbė įrašą:

„Pirmadienis prasidėjo nemaloniai – nuo pareiškimo į policiją DĖL ŠMEIŽTO. Jei prireiks, eisiu ir į teismą.
Melo kojos trumpos.
O kai žmogus, Širvintų demokratų „Vardan Lietuvos“ kandidatas Darius Šepkus, politiko kelią nori pradėti nuo melo ir šmeižto, tai reikia apie tai truputį ir pakalbėti.
D. Šepkus viešai skundžiasi, kaip jam nepavyko Širvintose surengti pieno ūkių protesto akcijos. Skundžiasi, nes kalta, pasirodo, merė. T. y. aš. Neva ūkininkai atsisakė dalyvauti akcijoje, nes „užsitrauks merės nemalonę“.
Pažiūrim, ką turim. O turim štai ką: Leidimas organizuoti protesto akciją Savivaldybės administracijos buvo išduotas per 1 dieną nuo prašymo!
D. Šepkus išplatino pranešimus ir kvietimus. Atėjo ir susidarė eilė žmonių. Tik tai eilei žmonių organizatoriai pieno taip ir neatvežė. Kiek žinau, iš viešosios erdvės, kilo nepasitenkinimas. Todėl visai suprantama, kad reikia ieškoti kaltų. Rado.
Kaip politikė, kuri jau turi patirties, galiu tik patarti pradedančiajam – norint kažką organizuoti, reikia tam tikrų kompetencijų ir žinių.
Kviesti žmones ir jiems kažką žadėti galima tik tada, kai esi pasiruošęs ir garantuotas. O nepavykus – informuoti ir atsiprašyti.
Politikui pažiūrėti žmonėms į akis atvirai pasakyti – nemoku, neišėjo, trūksta kompetencijos – irgi labai svarbu. Nes su kaltų ieškojimu toli nenueisi.

Beje, už viešus kaltinimus ir paskleistą melą pareiškimas policijai jau yra paruoštas. D. Šepkui teks įrodyti, kokių „signalų ir perspėjimų“ ūkininkai gavo iš merės.“

Merei, beje, pro akis nepaslydo mūsų pastebėjimas apie tai, kad Dariaus Šepkaus turto ir pajamų deklaracija išpuošta nuliais. Kam įdomu, kandžias merės replikas kandidato adresu perskaitys socialiniame tinkle, tik papildysime, kad faktiškai panašių pastebėjimų apie „nulinius“ kandidatus rasite ir vienoje šio laikraščio numerio publikacijų.

Merė Živilė Pinskuvienė Darių Šepkų kaltina ją apšmeižus. Anot žlugusios pieno akcijos organizatoriaus, kaip jau užsiminta merės įraše, „ūkininkai gavo signalų, perspėjimų, kad toje akcijoje (…) jie nedalyvautų, nes užsitrauks merės nemalonę“. Šepkus pakartojo mums jo išsakytą „tendencingą informaciją“, kad kitoje akcijoje pieną dalys ūkininkai iš Ukmergės, „kurie nesusaistyti su mere jokiais ryšiais, kuriems jokios neigiamos įtakos ūkininkavimui ji padaryti negali“. Kokia ta neigiama įtaka, Darius Šepkus nepatikslino.

Savo įraše Darius Šepkus taip pat užsiminė, kad atvykus į numatytą pieno dalinimo vietą „išties teko susidurti su tuo, kad iš automobilių buvome stebimi net ir valdžios atstovų. Pamatę tai, ūkininkai atsisakė dalyvauti pieno dalinime“.

Pastaroji Dariaus Šepkaus įrašo dalis kažkiek nustebino. Pirma, jis faktiškai patvirtino jam išsakytą priekaištą, kad pats buvo atvykęs į vietą, matė susierzinusią minią, galėjo paaiškinti žmonėms, bet to nepadarė. Antra, pagal Šepkų išeina, kad ūkininkai buvo atvežę pieno į Širvintas, tačiau pamatę iš automobilių stebinčius „net ir valdžios atstovus“, atsisakė jį dalyti. Lyg prieš tai ketino pieną ne pilstyti į žmonių atsineštus stiklainius, o išpilti į lietaus kanalizaciją.

Į galvą toptelėjo ir tokia mintis: jei ir buvo aikštelėje valdžios atstovų, gal jie automobiliuose taip pat laukė nemokamo pienuko? Bent jau tam, kad parodytų solidarumą su ūkininkais. Darius Šepkus juk neįspėjo, kad nemokamo pieno valdžios atstovams neduos. Pats rašė, jog pieno žmonės gaus ne daugiau kaip po 3 litrus…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.33 (3 įvert.)

2 Atsakymai į “Virš ūkininko galvos pakibo šmeižto grėsmė”

  1. paskutiniam parašė:

    Purvas papiltas buvo iki dalybų, kurių nebuvo. O pries rinkimus nerra ko dalyti.

  2. Mates parašė:

    Pienas buvo išdalintas kita savaite ir žmonės buvo patenkinti o kad jūsų laikraštis pyla purvus tai prastas lygis.

Comments are closed.

scroll to top