Vilniečiai kvaišalų bazę buvo įsirengę prie Kernavės

Liepos 1 dieną Lietuvos Aukščiausiajame Teisme buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje 12 nuteistųjų skundė Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegijos 2017 metų spalio 30 d. ir Lietuvos apeliacinio teismo mišrios Baudžiamųjų ir Civilinių bylų skyrių teisėjų kolegijos 2021 metų spalio 28 d. nuosprendžius, kuriais jie buvo pripažinti kalti padarę įvairias nusikalstamas veikas.

Be šio „Sostinės dvyliktuko“ Vilniaus apygardos teisme buvo nuteista dar 11 šio nusikalstamo susivienijimo narių, tačiau jie aukštesnėms instancijoms apeliacijų neteikė. Iš esmės tai buvo smulkūs sraigteliai dideliame mechanizme.

O štai iki Aukščiausiojo Teismo atkeliavusių apeliantų grupėje buvo ir vienu iš nusikalstamo susivienijimo organizatorių pripažintas Dmitrij K., taip pat Artūras K. bei Vitalijus J.

Ši trijulė mums verta dėmesio todėl, kad tirdami jų veiksmus kriminalistai atkeliavo ir į Širvintų rajoną.

Dmitrij K. Vilniaus apygardos teismo buvo pripažintas kaltu įvykdęs 7 nusikalstamas veikas dėl psichotropinių ir narkotinių medžiagų platinimo, taip pat dėl 2011 metų rugpjūčio 23-24 dienomis slėptuvėje rastų narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Subendrinus bausmes, jam buvo skirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė ir paskirta ją atlikti pataisos namuose. Iš nuteistojo konfiskuotos iš nusikalstamos veikos gautos lėšos – 7325 Eur.

Vitalijus J. pripažintas kaltu padaręs 8 analogiškas nusikalstamas veikas. Subendrinus, jam skirta 13 metų laisvės atėmimo bausmė, kurią nuteistasis atliks pataisos namuose. Konfiskuotos iš nusikalstamos veikos Vitalijaus J. gautos lėšos – 6183 Eur.

Artūras K. pripažintas kaltu padaręs 5 nusikalstamas veikas, jam taip pat buvo skirta subendrinta 13 metų laisvės atėmimo bausmė pataisos namuose. Konfiskuotos iš nusikalstamos veikos gautos lėšos – 3422 Eur ir 518 JAV dolerių.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 22 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top