Už Kiauklių parduotuvės dviese įveikė litrą degtinės, tada – dar 4 litrus stipriojo alaus, ir … nuvažiavo

Ukmergės rajono gyventojas Antanas Kalesnikas save galėtų laikyti laimingu žmogumi. Kaip pats sakė teisme, prieš gerą pusmetį laimėjo 21 tūkst, eurų, išskaičiavus mokesčius jam buvo išmokėta apie 17 tūkst. Tada ir šovė galvon mintis nusipirkti keturratį, kad būtų lengviau važinėti pas karves. Paprašė pažįstamo, kad šis jam paieškotų tokios transporto priemonės. Tas surado parduodamą keturratį Šiauliuose, bet kai nuvažiavo jo apžiūrėti, sužinojo, kad jo ten nėra – reikia važiuoti į tos firmos filialą Kėdainiuose. „Agurkų sostinėje“ vyrai apžiūrėjo parduodamą keturratį QWATV-08 ir nutarė, kad šis – tinkamas. Kadangi Antanas nebuvo pasiėmęs jokių dokumentų, pirkdamas pateikė draugo dokumentus. Įsigytą keturratį parsivežė į namus.

Tiesa, čia Antano laimė kaip ir baigiasi. Kai norėjo pirkinį įregistruoti „Regitroje“, sužinojo, jog tokių transporto priemonių mūsų šalyje neregistruoja. Esmė ta, kad pagal 2002 metais priimtą Europos Parlamento direktyvą viešajame eisme galėjo būti registruojami tik iki 15 kW galios keturračiai. Anksčiau keturračius registruodavo savivaldybės, dabar situacija apskritai nėra aiški, mat nuo 2013-tųjų šie apskritai neregistruojami. Juos įsigiję, žmonės naudoja privačiose teritorijose, važinėja sporto trasomis, viešųjų kelių vengia.

Sužinojęs tai, ką šiaip jau turėjo žinoti prieš pirkdamas keturratį, Antanas labai nenusiminė. Kadangi keturratį pirko tam, kad galėtų laukais nuvažiuoti „pas karvytes“, nutarė pirkinį naudoti be jokios registracijos. O čia dar praėjus trims savaitėms, gegužės 23-čiąją, paskambino iš Airijos sugrįžęs draugas, kurio Antanas K. nebuvo matęs dešimt metų ir kažkodėl sakė nenorintis „kišti į šitą reikalą“, todėl – neišduosiąs. Šis Antaną Kalesniką pakvietė „atlėkti iki parduotuvės, kuri yra Kiauklių kaime, Širvintų rajone“. Jis sėdo ant savo keturračio ir nuvažiavo iki tos parduotuvės. Buvo blaivus, nors iš vakaro buvo gėręs.

Susitikimą vyrai nutarė aplaistyti „ant žolytės“ už Kiauklių parduotuvės, kadangi „buvo labai geras oras“. Dešimt metų nesimatę vyrai išgėrė du puslitrius „Bajorų“ degtinės, tada – dar apie keturis litrinius 7,5 laipsnių stiprumo alaus butelius. Apie 14 val. Antanas užsivedė keturratį ir pasuko namų link. Pakeliui jį sustabdė policijos pareigūnai. Šiems pasiteiravus, ar vairuotojas nėra išgėręs, Antanas Kalesnikas iš karto prisipažino. Ir kad gėrė, ir kad dokumentų neturi, tik keturračio pirkimo dokumentus. Pareigūnams patikrinus vairuotojo blaivumą, alkotesteris parodė 2,97 prom. girtumą, o vėliau paimtame kraujo mėginyje buvo nustatyta 3,19 prom. alkoholio.

Kadangi vairuotojo kraujyje buvo nustatyta daugiau nei 1,5 prom. alkoholio, dėl padaryto nusikaltimo Ukmergės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Bylai atsidūrus teisme, Antanas Kalesnikas prašė keturračio nekonfiskuoti. Dėl anksčiau patirtų traumų jam sunku vaikščioti, o šis keturratis yra vienintelė jo turima transporto priemonė. Teismas pažymėjo, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra pasisakęs, jog nepritaria transporto priemonės, kuria padarytas neatsargus nusikaltimas, konfiskavimui, tačiau šiuo atveju Antanas Kalesnikas veikė tiesiogine tyčia – jis žinojo, kad baudžiamasis įstatymas imperatyviai draudžia vairuoti transporto priemones esant neblaiviam, suvokė pavojingą nusikalstamos veikos pobūdį ir norėjo taip elgtis. Skyręs galutinę 20 MGL (753,20 Eur) baudą, kurią leido sumokėti dalimis per septynis mėnesius, teismas konfiskavo keturratį motociklą QWATV-08, taip pat uždraudė jam naudotis specialia teise – teise vairuoti transporto priemones 2 metams.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Už Kiauklių parduotuvės dviese įveikė litrą degtinės, tada – dar 4 litrus stipriojo alaus, ir … nuvažiavo"

  1. bulba parašė:

    Nu gaila zmagelia, ale na laterijas tureja likt baudai.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+