Širvintiškis bandė pavogti maisto ir katei

Per dešimtmetį trylika kartų teistas Vitoldas K. daugiausia nuosprendžių išklausė gimtosiose Širvintose, o trys jo pirmieji teistumai buvo surinkti 2013-aisiais.

Dukart teistas už viešosios tvarkos pažeidimą, jis tų metų pabaigoje išgirdo ir apie 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmės skyrimą už nesunkų sveikatos sutrikdymą. Tada bausmės vykdymas buvo atidėtas 3 metams, bet jau po keturių mėnesių Širvintų rajono apylinkės teismas už vagystę Vitoldui K. skyrė 4 mėnesių laisvės atėmimą ir po subendrinimo su anksčiau skirtomis bausmėmis širvintiškis buvo pasiųstas už grotų kalėti pusantrų metų. Mažiau kaip po pusmečio, 2014-ųjų birželį Vilniaus rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Vitoldas buvo kaltinamas dėl plėšimo ir vagystės, o tų metų gruodį tame pat teisme jam buvo skirta su Širvintose skirtomis bausmėmis subendrinta 2 metų 7 mėnesių terminuoto laisvės atėmimo bausmė.

Paskui Vitoldo K. įvykdyti nusikaltimai buvo nagrinėjami Kauno apylinkės teisme, kelis kartus Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmuose, Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmuose, Vilniaus miesto apylinkės teisme, Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose. Vitoldas K. buvo teisiamas už įvairias nusikalstamas veikas: nesunkų sveikatos sutrikdymą, fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą, sukčiavimą, netgi išžaginimą bendrininkų grupėje.

Šiais metais Vitoldas K. jau buvo teisiamas tris kartus, o tarp jam inkriminuojamų veikų buvo ir vengimas atlikti arešto, laisvės atėmimo bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą. Tačiau kol kas paskutinė nusikalstama veika, dėl kurios jis buvo pripažintas kaltas, – vagystė. Ją širvintiškis padarė atlikdamas bausmę, kai buvo išleistas dirbti už kalėjimo sienų.

Byla rugsėjo pabaigoje išnagrinėta Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose.

Kaip buvo nustatyta teismo metu, pasiuntus atlikti bausmę atviroje kolonijoje, Vitoldą K. kiekvieną dieną iš ten išleisdavo į darbą, net ir savaitgaliais. Atvirosios kolonijos vartai einantiems dirbti atsiverdavo 7 val. o 20 val. nuteistieji jau turėdavo būti vietoje. Kadangi buvo sekmadienis, Vitoldas tądien dirbo maždaug iki 14 val. Toptelėjo, kad „reikia maisto produktų“, todėl kartu su kitų nuteistuoju, su kuriuo susipažino kalėjime, nuėjo į „Sanitex“ parduotuvę, pasiėmė vežimėlį ir ėmė dairytis prekių. Vitoldas K. sakė, kad nebuvo gavęs algos, neturėjo pinigų, bet trūko maisto, todėl nusprendė už prekes nemokėti. Visos prekės, kurias įsidėjo į vežimėlį, buvo maisto produktai. Tai 5 kg makaronų, 2 vienetai sausų pusryčių „Nesquik“, 6 indeliai majonezo, sūrio padažas „Habanero“, itališkas alyvuogių išspaudų aliejus, aliuminio folija, 4 pakeliai arbatos „Loyd“.

Galbūt atsiras simpatizuojančių Vitoldui, kadangi jis parduotuvėje paėmė maisto ir katei, kuri gyvena pataisos namuose. Jai nuteistasis ketino parnešti beveik 12 Eur kainuojančio kačių ėdalo „Briccare“, taip pat 4 pakelius pigesnio kačių ėdalo „Gourmet“.

Prekių išsinešti nepavyko, nes einant pro kasas prie Vitoldo priėjo apsaugos darbuotojas ir jį nusivedė į apsaugos kabinetą, iškvietė policiją. Suskaičiuota, kad Vitoldas K. bandė pavogti 172,20 Eur vertės turtą ir padarė baudžiamąjį nusižengimą.

Teisiamas už šią vagystę, Vitoldas K. savo kaltę pripažino, gailėjosi ir sutiko su bausmės rūšimi – areštu bei jos dydžiu. Už padarytą nusižengimą teismas skyrė 30 parų areštą, o dėl to, kad teisiamasis sutiko, pripažino, gailėjosi, ji buvo sumažinta trečdaliu – iki 20 parų arešto.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2.5 (2 įvert.)

1 Atsakymas į "Širvintiškis bandė pavogti maisto ir katei"

  1. jajagagaca parašė:

    Labai kilnus ir humaniškas poelgis.

Comments are closed.

scroll to top