Pernai – du gerieji rekordai, vienas pakartotas

Lietuvos kelių policijos tarnybos susistemintais duomenimis, 2018 metais Lietuvoje įvyko 3211 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo ar žuvo žmonės. Palyginti su ankstesniais metais, pernai užregistruota 152 įvykiais daugiau, nei 2017-aisiais. Tai – 5 proc. daugiau.

Tačiau daugiau užregistruotų įvykių dar nereiškia, kad pernai buvo blogesnė ir kita statistika. Sužeistų padaugėjo, tai tiesa. Pernai eismo įvykiuose buvo traumuoti 3783 žmonės. Palyginti su prieš tai buvusiais metais, sužeista 217 žmonių daugiau, o jų skaičius padidėjo 6 proc.

Dešimtadaliu padaugėjo eismo įvykių, kurių kaltininkai buvo neblaivūs vairuotojai. Pernai užregistruoti 198 tokie įvykiai, t. y. 18 įvykių daugiau, nei prieš metus.

2018 metais Lietuvoje buvo užregistruoti 4 įskaitiniai eismo įvykiai, į kuriuos pateko apkvaitę vairuotojai. 2017 metais pranešta apie 3 tokius eismo įvykius.

O štai žuvusiųjų sumažėjo net 11 procentų: pernai eismo įvykiai nusinešė 170 gyvybių, 2017 metais šalies keliuose žuvo 191 žmogus.

„Tuščias“ gruodis lėmė, kad Širvintų rajone pernai buvo užregistruota vienu eismo įvykiu mažiau nei 2017-aisiais, t. y. – tik 9 eismo įvykiai. Jų metu, kaip ir ankstesniais metais, žuvo 1 žmogus, 8 buvo sužeisti. 2017 metais rajone buvo traumuota 12 žmonių. Pernai pas mus neužregistruota nė vieno įskaitinio eismo įvykio, į kurį būtų patekęs neblaivus vairuotojas, tačiau tai labai nestebina: šalyje buvo 11 savivaldybių, kur neblaivūs vairuotojai nesukėlė skaudžių ar tragiškų eismo įvykių.

Vos 9 eismo įvykiai – tai šio tūkstantmečio gerasis rekordas, iki šiol nuo 2000-ųjų metų (ir nuo ankstesnių) Širvintų rajone nė karto nebuvo užregistruota mažiau kaip 10 eismo įvykių, atnešusių žmonių traumas ir netektis. Nors laikais, kai per metus būdavo užregistruojama po keturias-penkias dešimtis eismo įvykių jau gili istorija, pastaruosius dešimt metų daugiau rūpėdavo, ar eismo skaičius įvykių persivers į trečią dešimtį. Taip buvo 2011 metais, kai rajono keliuose nutiko 24 įskaitiniai eismo įvykiai.

Pernai 1 žuvęs žmogus – dar ne gerasis rekordas, tačiau pakartotas. Iki tol po vieną žmogų žuvo 2011 ir 2017 metais. Galima sakyti, laukiame metų, kai šioje grafoje bus galima įrašyti nulį. Daugiausiai žmonių, po 10, žuvo 2004 ir 2005 metais.

Nors gali skambėti keistai, pernai buvo užregistruotas ir gerasis traumuotų žmonių rekordas – iki tol nė karto sužeistųjų skaičius nebuvo mažesnis kaip 10. Prasčiausi metai, skaičiuojant jau šiame tūkstantmetyje, buvo 2007-ieji. Tada rajono keliuose buvo sužeisti 73 žmonės..

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Leido nuteistajam užsidirbti, kad šis turėtų iš ko mokėti

Nusikalstamų veikų mažiau, bet vagysčių daugėja

Kovo 7-14 d. policijos užregistruotų įvykių suvestinė: Įtaria padegimus

Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais

Policininkai trukdė aplenkti jų automobilį, o paskui dar ir nubaudė už tariamą Kelių eismo taisyklių pažeidimą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Policijos vadovams pareigūnų išvarymas į gatves atrodo laimėjimas, prokurorai tuo abejoja

Širvintiškis – į Elektrėnus, šalčininkietis – į Širvintas

Šįkart neaiškino, kad cigaretes ir dyzeliną laikė norėdamas išdalyti kaimo žmonėms

Švenčioniškiai vagišių tampydavo už ausų, o štai širvintiškiai – „paglostė“

Girto vairuotojo nesuvaldytas vogtas automobilis supleškėjo atsitrenkęs į medį

Pranešama apie pasirodžiusius sukčius

Informacija iš naujausio numerio: Nusikaltimo dėmė biografijoje – ne kliūtis kai kurių veikėjų ambicijoms?

Pernai – du gerieji rekordai, vienas pakartotas

Skriaudikas aiškus. Bet ar jis vienas kaltas dėl to, kas nutiko?

Už sulaužytus dantų protezus atsilygino spyriu į tarpukojį

„Kol kas aš vienintelė moteris Širvintų komisariate, turinti tokį laipsnį…“

Pritrūko vos dvejų metų iki nepriekaištingo vairavimo „auksinio jubiliejaus“

Kaip išvilioti prisijungimo kodus? Užsidėk žinomo politiko kaukę ir pasiūlyk vietą prie lovio

Didysis brolis stebi tave

Savivaldos rinkimus šturmuoja teisti kandidatai?

Informacija iš naujausio numerio: Dėl didelio narkotinių medžiagų kiekio nuteistas buvęs Vyto Šimonėlio bendražygis nesulaukė Aukščiausiojo Teismo malonės

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos