Pernai – du gerieji rekordai, vienas pakartotas

Lietuvos kelių policijos tarnybos susistemintais duomenimis, 2018 metais Lietuvoje įvyko 3211 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo ar žuvo žmonės. Palyginti su ankstesniais metais, pernai užregistruota 152 įvykiais daugiau, nei 2017-aisiais. Tai – 5 proc. daugiau.

Tačiau daugiau užregistruotų įvykių dar nereiškia, kad pernai buvo blogesnė ir kita statistika. Sužeistų padaugėjo, tai tiesa. Pernai eismo įvykiuose buvo traumuoti 3783 žmonės. Palyginti su prieš tai buvusiais metais, sužeista 217 žmonių daugiau, o jų skaičius padidėjo 6 proc.

Dešimtadaliu padaugėjo eismo įvykių, kurių kaltininkai buvo neblaivūs vairuotojai. Pernai užregistruoti 198 tokie įvykiai, t. y. 18 įvykių daugiau, nei prieš metus.

2018 metais Lietuvoje buvo užregistruoti 4 įskaitiniai eismo įvykiai, į kuriuos pateko apkvaitę vairuotojai. 2017 metais pranešta apie 3 tokius eismo įvykius.

O štai žuvusiųjų sumažėjo net 11 procentų: pernai eismo įvykiai nusinešė 170 gyvybių, 2017 metais šalies keliuose žuvo 191 žmogus.

„Tuščias“ gruodis lėmė, kad Širvintų rajone pernai buvo užregistruota vienu eismo įvykiu mažiau nei 2017-aisiais, t. y. – tik 9 eismo įvykiai. Jų metu, kaip ir ankstesniais metais, žuvo 1 žmogus, 8 buvo sužeisti. 2017 metais rajone buvo traumuota 12 žmonių. Pernai pas mus neužregistruota nė vieno įskaitinio eismo įvykio, į kurį būtų patekęs neblaivus vairuotojas, tačiau tai labai nestebina: šalyje buvo 11 savivaldybių, kur neblaivūs vairuotojai nesukėlė skaudžių ar tragiškų eismo įvykių.

Vos 9 eismo įvykiai – tai šio tūkstantmečio gerasis rekordas, iki šiol nuo 2000-ųjų metų (ir nuo ankstesnių) Širvintų rajone nė karto nebuvo užregistruota mažiau kaip 10 eismo įvykių, atnešusių žmonių traumas ir netektis. Nors laikais, kai per metus būdavo užregistruojama po keturias-penkias dešimtis eismo įvykių jau gili istorija, pastaruosius dešimt metų daugiau rūpėdavo, ar eismo skaičius įvykių persivers į trečią dešimtį. Taip buvo 2011 metais, kai rajono keliuose nutiko 24 įskaitiniai eismo įvykiai.

Pernai 1 žuvęs žmogus – dar ne gerasis rekordas, tačiau pakartotas. Iki tol po vieną žmogų žuvo 2011 ir 2017 metais. Galima sakyti, laukiame metų, kai šioje grafoje bus galima įrašyti nulį. Daugiausiai žmonių, po 10, žuvo 2004 ir 2005 metais.

Nors gali skambėti keistai, pernai buvo užregistruotas ir gerasis traumuotų žmonių rekordas – iki tol nė karto sužeistųjų skaičius nebuvo mažesnis kaip 10. Prasčiausi metai, skaičiuojant jau šiame tūkstantmetyje, buvo 2007-ieji. Tada rajono keliuose buvo sužeisti 73 žmonės..

     
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Širvintose reikėtų vietos, kur veiktų visiems atviras nemokamas internetas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 13 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.