Pasirodo, kad servetėlėmis ir „kavapinigiais“ bandęs papirkti pareigūnus, nusikaltėlis prieš tai įkliuvo numetęs nuorūką

Neprabėgo nė pusmetis, kai rašėme apie Viktorą K. Jis galėjo įsiminti tuo, kad originaliai sumanė „atsidėkoti“ kelio Maišiagala-Širvintos 18-ajame kilometre jo automobilį sustabdžiusiems Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnams.

Priminsime, kad Viktoro vairuojamą ir Maišiagalos kryptimi važiuojantį automobilį policijos pareigūnai pastebėjo dar Širvintose, kur patrulių ekipažas patruliavo tarnybiniu automobiliu „Opel Insignia“. Vykdant policines priemones, jis buvo sustabdytas patikrinimui. Prie sustojusio automobilio patikrinti vairuotojo dokumentų nuėjus ir jų paprašius vienam iš pareigūnų, Viktoras K. pateikė tik vairuojamos transporto priemonės registracijos liudijimą. Automobilį vairavęs asmuo tvirtino, kad jis yra automobilio savininkas, tačiau jokio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento nepateikė. Tada vairuotojo asmenybė buvo patikrinta žinybiniuose registruose. taip buvo nustatyta, kad Viktoras K. neturi teisės vairuoti transporto priemones ir už vairavimą neturint teisės jau buvo baustas.

Vairuotoją informavus, kad už nustatytą pažeidimą jam bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas, Viktoras K., sėdėdamas tarnybiniame automobilyje, pradėjo tartis to nedaryti ir iš karto pradėjo siūlyti pinigus. Jis prašė paleisti, „neuždaryti“ automobilio bei rankoje laikė 50 Eur kupiūrą. Sakė, kad jie pagers kavos, nueis į restoraną ir taip visiems bus geriau. Paskui jis pasiūlė automobilio salono valymo servetėlių, kurias maišelyje padėjo ant tarnybinio automobilio priekinės keleivio sėdynės. Pareigūnams nesusiviliojus servetėlėmis, padavė perlenktą automobilio techninės apžiūros rezultatų kortelę, kurioje buvo 50 Eur.

Pareiškus, kad vairuotojas pasiūlė kyšį, jis tikino, kad duoti pinigai yra ne kyšis, o „tiesiog kavai“. Galimas dalykas, bandydamas pasiteisinti, kodėl nesilaikė įstatymų, Viktoras K. aiškino, kad yra neraštingas, nelankė mokyklos, nemoka nei skaityti, nei rašyti. Maža to, jis teigė, kad yra suimtas dėl vagystės, o paskirtą arešto bausmę yra atlikęs.

Tada teismo nuosprendžiu, Viktorui K. buvo skirta galutinė 60 parų arešto bausmė.

Pavogė saują papuošalų

Ir štai paaiškėjo, apie kokią vagystę tada Viktoras užsiminė teisme. Dar neatlikęs teismo jam skirtos bausmės, Viktoras išklausė dar vieną teismo nuosprendį. Dabar jau tryliktą kartą. Už svetimo turto vagystę jam skirta galutinė 1 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose. Toks nuosprendis jam paskelbtas Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose.

Bylos duomenimis, Viktoras K. 2018 metų lapkričio 24-osios popietę įsibrovė į namą, iš kurio pagrobė 110 Eur, taip pat 4 auksinius žiedus, auksinę 10 g svorio grandinėlę, auksinį pakabuką su Marijos atvaizdu, auksinius auskarus, auksinę apyrankę, 3 poras sidabrinių auskarų, sidabrinį stačiakampio formos pakabuką, 3 sidabrinius žiedus, vyrišką laikrodį su metaliniu paauksuotu dirželiu, paauksuotą moterišką geltono metalo grandinėlę su Marijos atvaizdo pakabuku, 2 vyriškus megztinius, taip padarydamas nukentėjusiajai I. J. 2290 Eur turtinę žalą.

Pasakodamas, kaip nusikalto, Viktoras K. sakė atvažiavęs į gyvenvietę, norėdamas pirkti metalą. Sutikęs pagyvenusią moterį ir išgirdęs, kad metalo ji neturi, Viktoras po kiek laiko nutarė užsukti pas ją į namą ir pažiūrėti, ar viduje nėra kokių vertingų daiktų. Tuo metu moteris buvo kieme. Kai moteris jo nematė, užėjo į namo vidų. Sekcijoje stovėjo dėžutė, kurioje jis rado aukso ir ne aukso dirbinių. Moteriškoje rankinėje rado piniginę, iš ten paėmė pinigus.

Grįždamas į Vilnių, vagis apžiūrėjo, ką pavogė. Dalį juvelyrinių daiktų jis išmetė, nes pagalvojo, kad šie nevertingi. Laikrodį ir pavogtus dirbinius jis pardavė nepažįstamam ukrainiečiui, už viską gavo apie 200 Eur.

„Išdavė“ cigaretė

Bandydamas pateisinti tokį poelgį, Viktoras K. sakė, kad jam reikėjo pinigų: turi tris vaikus, jį išregistravo iš darbo biržos, pats serga ŽIV, reikėjo pinigų ir motinai.

Įvykio vietą apžiūrėję policijos pareigūnai tarp sekcijos ir sienos rado nuriedėjusią nuorūką, kurią išmetė vagis. Tai ir įklampino Viktorą. Ištyrus įkalčius, ant cigaretės nuorūkos rasta vyro biologinių pėdsakų, tinkamų asmens tapatybei nustatyti tiriant DNR. Iš DNR duomenų registro ir paaiškėjo, kad genotipas sutampa su genotipu asmens, kurio anketiniai duomenys DNR duomenų registre nurodyti kaip Viktoro K. Tikimybė, kad egzistuoja kitas žmogus, turintis identišką ištirtų Viktoro K. lokusų genotipą, t.y. atsitiktinio sutapimo tikimybė, yra ne didesnė nei 0,000000000000000000005 %.

Iš surinktų, ištirtų ir įvertintų įrodymų visumos darytina išvada, jog kaltinamasis Viktoras K. padarė jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką. Priremtas šių įrodymų, Viktoras savo kaltę pripažino visiškai.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+