Norėdamas atkeršyti apkaltino narkotikų laikymu, o kaip įrodymą pateikė savo turėtus kvaišalus

Kanapės. Asociatyvi Lietuvos policijos nuotr.

2022 metų liepos 5 dieną policija užregistravo tarnybinį pranešimą, kad pareigūnams vykstant į įvykio vietą Zibaluose, juos susistabdė automobilio TOYOTA PRIUS vairuotojas – 1987 metais gimęs Šešuolėlių I kaimo gyventojas Andrius K. Vyras paaiškino, kad tai jo motina kvietė policijos pareigūnus. Kaip sakė, į jų kiemą atvyko pažįstami asmenys, kurie beldėsi į gyvenamojo namo langus, akmeniu išdaužė kieme stovėjusio automobilio TOYOTA PRIUS bagažinės dangčio stiklą.

Vairuotojas nurodė, kad jie taip galėjo padaryti dėl to, kad norėjo pasiimti liepos 3 dieną ant galinės automobilio sėdynės paliktą maišelį su narkotine medžiaga.

Pasak pareigūnus sustabdžiusio Andriaus K., išvakarėse jis savo automobiliu vieną jų, Edgarą B., vežė į Vilnių. Pateikęs pareigūnams polietileninį paketėlį su medžiaga, vyras sakė įtariantis, jog tai Edgaras B. galimai nusipirko Vilniuje ir paliko ar pametė jo automobilyje. Vyras spėjo, kad automobilio stiklas buvo išdaužtas norint pasiimti paliktą ar pamestą maišelį su, spėjama, narkotikais.

Dėl disponavimo narkotine medžiaga policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Byla pasiekė Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus, tačiau prieš juos stojo ne vairuotojo įvardyti asmenys, o jis pats.

Prieš tai šis vyras teistas buvo jau tris kartus: dukart 2016 metais – už vagystę ir smurtą; kartą 2019 metais – už sukčiavimą. Visus kartus Andrius K. atsipirko baudomis. Teistumas nebuvo išnykęs.

Kaip teisme porino Andrius K., jam paskambinęs pažįstamas Edgaras B. paprašė nuvežti į Vilniuje esančią valiutos keityklą, kurioje šis ketino išsikeisti 600 svarų. Paskui važiavo į senamiestį, ieškojo „makdonaldo“, buvo sustoję, priėjo vaikinukas, tarp jų kilo susistumdymas, paskui grįžo į Širvintas, o kitą dieną automobilyje rado tą maišelį ir padėjo į „daiktadėžę“…

Tik štai nustatyti istorijos dalyviai pagrindinių detalių nepatvirtino. Anot jų, į Vilnių važiuota buvo, bet jokių konfliktų su nepažįstamu vaikinu nekilo. Grįžtant Edgaras B. su viena kartu važiavusių merginų automobilyje gėrė alkoholį, valgė nupirktą maistą, paskui užmigo ir prabudo, kai atvažiavo į namus. Kitą dieną jis paprašė Andriaus K., kad grąžintų jam 150 eurų (kitais duomenimis – 400 eurų), kuriuos buvo davęs pasaugoti. Andrius pažadėjo vakare atvežti, bet to nepadarė, o vėliau paaiškino, kad neatveš, kitaip Edgaras juos pragers. Liepos 4 dieną pas Edgarą B. atvažiavo jo svainiai, kuriems šis pasakė norįs pasiimti savo pinigus iš Andriaus. Taip jie apie 2 val. nakties nuvažiavo pas Andrių K. į sodybą. Prisibeldę ir paprašę pažadinti Andrių, iš jo motinos išgirdo, kad šio nėra namuose, kad jis išvykęs. Nepatikėjęs, nes kieme stovėjo automobilis, Edgaras B. supyko, jog meluojama ir nenorima atiduoti pinigų. Pakėlęs akmenį, metė į kieme stovėjusį automobilį TOYOTA PRIUS. Iš garso suprato, kad sudaužė galinį stiklą. Dar pasakė, kad už tai, jog jam Andrius negrąžino pinigų.

Taip pat ar panašiai tvirtino kiti šios istorijos dalyviai. Vieno jų žodžiais, apie Andrių ne vieną kartą yra girdėjęs, jog jis „narkotikus pavartoja – parūko žolę“, o „labai daug metų atgal jis net yra pas Andrių matęs žolės (kanapių)“.

Liudytojų parodymai įtikino teismą, o kaltinamojo išsisukinėjimai ir migloti paaiškinimai tik sustiprino įsitikinimą, kad dėl 0,49 g kanapių laikymo yra kaltas pats Andrius K. Jam teismas skyrė galutinę 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje. Andrius K. taip pat buvo įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top