Naivu: jei medis nuvirto – vadinasi, jis niekieno

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Prieš pusę amžiaus pagal Juozo Baltušio novelę „Virto ąžuolai“ Lietuvos kino studijoje sukurtame filme viena siužetinių linijų sukasi apie tai, kaip kaimo varguolis Untulis turtingų ūkininkų miške nusikerta uosiuką, dėl ko ūkį po motinos mirties valdančių vienas brolių jį mirtinai sumuša.

Pasirodo, ir šiais laikais vienas medis iš svetimo miško gali brangiai kainuoti. Aišku, nebūtinai taip tragiškai.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų baudžiamuoju įsakymu Vitalijui Š. skirta laisvės apribojimo 12 mėnesių be intensyvios priežiūros bausmė už medienos vagystę. Tačiau bausmę sumažinus trečdaliu, laisvės apribojimo trukmė sumažėjo iki 8 mėnesių.

Nuteistasis įpareigotas visą šios bausmės atlikimo laikotarpį dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, per bausmės atlikimo laikotarpį neatlygintai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Kadangi ši bausmė buvo subendrinta su 2021 metų gegužę Širvintų rūmų baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme už vairavimą esant neblaiviam, Vitalijus Š. dar turi sumokėti ir 60 MGL (3000 Eur) dydžio baudą. Jau sumokėta dalis įskaityta.

Vitalijaus Š. biografijoje tai buvo jau penktasis teistumas nuo 2017 metų. Tuomet buvusio Širvintų rajono apylinkės teismo jis buvo teistas už vairavimą esant neblaiviam, o paskui už smurtinį nusikaltimą. 2018 metais Vitalijus Š. antrą kartą išklausė nuosprendį vėl įkliuvęs neblaivus prie vairo. Subendrinus tris bausmes, jam buvo skirta 11 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurią jis atliko. Na, o 2021 metais jam dar kartą skirta jau paminėta bauda po to, kai per pastaruosius trejus metus trečią kartą įkliuvo neblaivus prie vairo. Skirtos 3000 Eur baudos jis iki galo nėra sumokėjęs, todėl laikoma, kad turi neišnykusį teistumą.

2023 metų lapkričio 22 dienos priešpietę Puorių mišku važiuojantis Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regioninio padalinio medienos meistras šalia plynai iškirstos biržės pamatė stovintį mikroautobusą, prie kurio vairo sėdėjo vyriškis, o kitas mikroautobuso link nešė drebulinę kaladę. Biržėje šalia drebulės kelmo dar buvo likusių supjautų kaladžių. Akivaizdžiai matėsi, kad viskas tik ką supjauta ir į mikroautobusą kraunama išvežimui. Privažiavęs prie mikroautobuso, medienos meistras paskambino Širvintų girininkijos girininkui bei pasiteiravo, ar yra kam išduotas leidimas šiame miške rinktis kirtimo atliekas. Išgirdęs, kad toks leidimas niekam išduotas nebuvo, jis pranešė apie miške aptiktą mikroautobusą ir į jį nešamas drebulės kalades. Į įvykio vietą buvo iškviesti miškininkai, policija. Nustatyta, kad į mikroautobusą kalades nešė Vitalijus Š. Transporto priemonėje aptikta daug sukrautų kaladžių.

Dėl medienos vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu nustatyta, kad miške Vitalijus Š. tądien, neturėdamas įstatymų nustatyta tvarka išduoto leidimo rinkti kirtimo atliekas, benzininiu pjūklu nupjovė nuvirtusią drebulę, ją supjovė kaladėmis, šias nešė į jų išvežimui paruošto mikroautobusą ir taip pasikėsino pavogti 2,96 kietmetrius drebulės medienos, kurios vertė 180,12 Eur.

Galima sakyti, už rankos sučiuptas Vitalijus Š. savo kaltę pripažino. Savo poelgį jis paaiškino tuo, kad vienas gyvena nuosavame name, kurį šildosi elektra, kartais malkomis. Malkos ir šiaip reikalingos prie namų. Oficialaus darbo neturi, Užimtumo tarnyboje nesiregistruoja. Apie tai, kad iš miško negalima imti išvirtusių medžių, jis naiviai sakė nežinojęs, tuo specialiai nesidomėjo. Kad Puorių miške buvo iškirsta biržė ir joje gulėjo išvirtęs medis, jis žinojo dar iš anksčiau, kai čia lankėsi. Medį sugalvojo susipjauti pasiskolintu benzininiu pjūklu ir paprašė pažįstamo, kad šis išsinuomotu mikroautobusu parvežtų.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top