Nepriklausomybės atkūrimo diena Širvintose

Saulėta ir kupina pakilios nuotaikos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Širvintose prasidėjo tradiciniu pagarbos bėgimu, skirtu Kovo 11-ajai paminėti, kuris per pastaruosius metus jau tapo laukiamu patriotiškumo sambūriu daugybei širvintiškių šeimų.

Šiemet prie starto linijos sustojo beveik 300 bėgikų – nuo mažiausių iki vyriausių.

Iš širdies sugiedota „Tautiška giesmė“, mankšta ir startas, nuvilnijęs vėliavos spalvomis.

Trasų pasirinkimas – kiekvienam pagal jėgas. Nuo simbolinio 700 m. ratuko aplink Igno Šeiniaus alėją iki 3 kilometrų ruožo aplink Širvintų tvenkinį. O prie finišo kiekvieną su atminimo medaliais pasitiko ir pasveikino Širvintų rajono savivaldybės vadovės ir Sporto centro direktorė.

Po pagarbos bėgimo šventė persikėlė į Širvintų kultūros centrą. Iškilmingame Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginyje, kurį pakiliai Lietuvos Respublikos himnu pradėjo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“.

Renginyje gražiausius seniūnijų kultūros dienų pasirodymus dovanojo meno saviveiklininkai, paskelbti ir apdovanoti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai, įteiktos nominacijos rajono žemdirbiams, apdovanotas geriausias 2023 m. Kultūros centro filialas, savo programą dovanojo svečiai iš Vytauto Didžiojo universiteto – šokių ir dainų ansamblis „Šviesa“.

Visą vasarį Širvintų rajone vyko seniūnijų kultūros dienos. Patys šauniausi bei geriausi šių pasirodymų dainininkai, muzikantai ir šokėjai dovanojo žiūrovams baigiamąjį koncertą, kupiną gražiausių dainų ir šokių.

Šventės metu už kūrybiškumą ir bendruomeniškumą apdovanotas geriausias 2023 m. Kultūros centro Kernavės filialas.

Renginio nuotraukų autorė Greta Skaraitienė
Bėgimo nuotraukų autorė Agnė Žamblauskė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top