Kraštietis tikino norėjęs ant savęs išbandyti daugiau kaip šimtą pas jį rastų tablečių ir kitus kvaišalus

Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje L. S. nuteistas dėl to, kad neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti. Baudžiamajame kodekse už tai numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad iki tol neteistas L. S. iš nenustatyto romų tautybės asmens, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, neteisėtai įgijo ne mažiau kaip už 1500 Eur, gabeno ir savo namuose įvairiose pakuotėse neteisėtai laikė įvairias medžiagas. Jų įvairovė ir kiekis tikrai daro įspūdį. Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai 2021 metų gegužės 30 dieną vykusios kratos metu rado stiklainį, o jame daugiau kaip pusę gramo miltelių su amfetaminu.

Taip pat aptikti 3 folijos lankstinukus su baltos spalvos milteliais, kurių sudėtyje yra amfetamino, metamfetamino, taip pat kanapių. Rasta ir plastikinių maišelių su įvairiu kiekiu psichotropinių medžiagų. Viename maišelyje buvo 56 „Audi“ užrašu pažymėtos tabletės su 3,4-metilendioksi-N-metilamfetaminu, kitame – 65 trikampio formos tabletės su analogiška medžiaga. Viename rastame maišelyje buvo laikomi rusvai baltos spalvos milteliai, kurių sudėtyje yra to paties 3,4-metilendioksi-N-metilamfetamino, kitame – baltos spalvos milteliai, kurių sudėtyje yra metamfetamino. Pareigūnai taip pat rado tris maišelius su kanapėmis.

Į kratos protokolą buvo įrašyta, kad kelerius metus jo su drauge nuomojamuose namuose L. S. laikė ir perforuotą į 24 mini kvadratukus lapelio popierių, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos – LSD (lizergido). Paprastai tai „dozės“, išmirkytos narkotinėje medžiagoje ir dažnai aptinkamos kratų metu pas nuteistuosius. Rasti ir du buteliukai su skysčiu, kurio sudėtyje yra psichotropinės medžiagos – sintetinio kanabinoido MMB-FUBINACA.

Kratos metu buvo aptiktas ir rankinėje laikomas tinkamas šaudyti šaudmuo – pramoninės gamybos (gamintojas ZVS holding, Slovakia) 9 mm kalibro šovinys LUGER.

Aiškindamasis dėl rastų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, L. S. teigė visa tai įsigijęs „asmeniniam vartojimui, neturėdamas minčių platinti, dalinti ar kažkam duoti, dėl savęs, norėjo pamėginti, kas čia per daiktas“. Teisiamasis sakė, kad įsigydamas nežinojo, kad „tiek daug ir skirtingų medžiagų bus, padavė tiek, tai jis tiek ir turėjo“. Tas medžiagas pirko prie Medelyno, dėl medžiagų buvo sutarę jau anksčiau. Laikė namuose, spintelėje, kurią buvo užrakinęs spintelę. Niekam nesakė, kad turi narkotinių medžiagų, ir draugei, su kuria gyvena apie 10 metų, nesakė. Tik pats vartojo, niekam nėra davęs ar vaišinęs.

O štai dėl šovinio L. S. buvo atviresnis. kaip sakė, jo kaime, tai yra Sedūnuose, Širvintų rajone, yra karjeras. Ten kareiviai, pareigūnai, medžiotojai atvykdavo pašaudyti. Jis į tą karjerą ėjo pasivaikščioti ir rado šį šovinį. Parsinešė namo, norėjo raktų pakabuką pasidaryti iš jo, o paskui pamiršo, kad turi.

Teisme L. S. lyg koks mažametis naiviai prisiekinėjo, kad negerai vertina savo poelgį, „ateityje tikrai neturės reikalų su narkotikais, o dėl šovinių – nesineš namo daugiau, o paskambins policijai ir praneš“.

Nors ir nereikšmingas iš pirmo žvilgsnio, bet ir vienas rastas šovinys turėjo įtakos L. S. skiriamai bausmei. Už tai, kad teisiamasis namuose laikė narkotines ir psichotropines medžiagas, teismas jam skyrė 1 metų laisvės atėmimo bausmę, o už karjere rastą ir namo parsineštą šovinį pridėjo 3 mėnesius. Subendrinus visiško sudėjimo būdu, L. S. skirta galutinė 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kuri, pasirodo, dar nebuvo galutinė. Paskirtą bausmę sumažinus vienu trečdaliu, L. S. skirta galutinė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas 1 metams 6 mėnesiams.

Iš Sedūnų karjero apylinkių į Ukmergę persikėlęs L. S. įpareigotas visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti, o neturint darbo, nedelsiant užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje; visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišeiti iš namų nuo 21 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, liga ar mokslu; visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį: 1) neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo; 2) nevartoti psichiką veikiančių medžiagų; 3) neturėti, nenaudoti, neįsigyti psichiką veikiančių medžiagų.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top