Kodėl centimetrus pamato, o nejudančių automobilių su nuleistomis padangomis nemato?

Parašyti paskatino šeštadienio rytą pamatytas vaizdelis Širvintų miesto Upelio gatvėje. Apie 9 valandą ryto policijos pareigūnai, pasiėmę „ruletę“, matavo atstumą tarp palikto prieš perėją automobilio ir perėjos. Supratau, kad taip daroma siekiant nustatyti Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kai automobiliai yra statomi prieš perėjas ar už jų nesilaikant numatyto atstumo, kuris nurodytas taisyklėse.

Kaip pasitikslinau, Kelių eismo taisyklės numato, kad sustoti ir stovėti draudžiama „pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 m atstumu prieš jas, o keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, ir arčiau kaip 5 m atstumu už pėsčiųjų perėjų“.

Taip numatyta todėl, kad tokiu būdu apsunkinamas matomumas ne tik pėstiesiems, bet ir vairuotojams, kurie gali nepastebėti į perėją įžengusio žmogaus.

Atrodo, kad viskas teisėta, policija elgiasi principingai. Ir tas nelaimėlis, kuris neleistinoje vietoje paliko automobilį, sulaukęs raginimo susimokėti baudą, turėtų nenustebti.

Deja, su tuo sutikti nenorėčiau. Pirma, manau, kad automobilį prieš perėją pastatė ne koks nors aršus pažeidėjas, bet galimai pas tėvus penktadienio vakarą sugrįžęs studentas ar koks svečias. O kur jam automobilį dėti vėlyvą penktadienio vakarą? Rytą išsimiegos ir išvažiuos – problemos kaip nebūta! Antra, nors kai kas garsiai trimituoja, kad lietuviai taip smarkiai nusigyvenę, jog valgyti neturi už ką nusipirkti, bet mašinų kiekiai, sustatyti šalikelėse, rodo visai kitą situaciją. Tiesiog iš gero gyvenimo dažnas su mašina įvažiuotų, jei tik galėtų, net į laiptinę.

Deja, bet aikštelės vakarais užkištos.

Tai kur tas mašinas statyti? Ką daryti, jeigu daugiabučio namo kieme jau kelerius metus stovi kaimyno automobilis su nuleistomis padangomis? Sutikite, kad dėl to pikta? Ką daryti, jeigu, grįžus iš darbo, tenka sukti ratus, kol surandi vietelę nakčiai palikti automobilį. Juk ryte vėl reikia važiuoti. Tenka „kišti“ ten, kur lenda. Taip automobilis atsiduria ir prieš perėją, ir už perėjos. Pažeidimas? Be abejo, kad taip.

Pasidomįjau, kokia atsakomybė už šį „baisų pažeidimą“. Rašoma, kad pirmą kartą per arti perėjos palikus automobilį atsipirkti galima sumokėjus pusę minimalios baudos – 15 eurų. O jeigu taip kas vakarą: vietos statyti nėra, statai prieš perėją, rytą sužinai, kad esi nubaustas. Taip ir algos nepakaks.

Kodėl policija nesiima jokių veiksmų matydama kiemuose riogsančius nevažiuojančius, aprūdijusius automobilius? Juk mato, kad automobilis stovi subliuškusiomis padangomis. Be to, pareigūnai juk gali gauti informaciją apie tai, ar automobilis išregistruotas, ar ne. Negi gyventojai turi imtis skundikų vaidmens, demonstruoti perdėtą pilietiškumą ir informuoti pareigūnus apie tokius žolėmis apžėlusius automobilius? Juk artėja rimta žiema, kai tokios mašinos trukdys sniego valymui.

Kodėl policija greita matuoti centimetrus tarp perėjos ir mašinos, nors gyventojai tuo tikrai nesiskundžia, o nejudančių automobilių, stovinčių po kelerius metus su nuleistomis padangomis, nemato? Gal policija perskaitys šias mintis ir mes sulauksime pareigūnų paaiškinimo? Dėkoju.

B. A.
(pavardė redakcijai žinoma)

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.5 (8 įvert.)
scroll to top