Klerkai neišmano įstatymų?

Nemažas algas už įvairių raštų kurpimą gaunantys vietos valdžios klerkai stebima galimu įstatymų neišmanymu.

Širvintų rajono apylinkės teisme buvo atmestas Širvintų rajono savivaldybės administracijos prašymas atnaujinti procesą dar 2007 metais išnagrinėtoje civilinėje byloje. Maždaug prieš penkerius su puse metų, 2007-ųjų liepos 11-ąją, Širvintų rajono apylinkės teismas priteisė iš R.K. 318 Lt 8 ct skolą, 9 Lt 54 ct delspinigių ir 5 proc. metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo įsakymo visiško įvykdymo. Teismo įsakymas įsiteisėjo 2007 metų rugpjūčio 7 dieną.

Kreditorė, t.y. rajono Savivaldybės administracija, teismui nurodė, kad 2012 metų spalio 3 dieną iš Nacionalinės žemės tarnybos Širvintų skyriaus gavo raštą, kad toje byloje įvardytas skolininkas R. K. išbraukiamas iš 2005-2011 metų mokestinio laikotarpio sąrašo. Pasirodo, skolininkas neturėjo prievolės mokėti žemės nuomos mokesčio už 2005-2011 metus, tačiau Savivaldybės administracija apie tai nežinojo ir kreipėsi į teismą. Kreditorė 2007 m. liepos 11 d. teismo įsakymą buvo pateikusi antstoliui, tačiau sužinojusi apie naujai paaiškėjusias aplinkybes vykdomąjį dokumentą atsiėmė ir vykdomoji byla buvo nutraukta. Atsižvelgdama į aukščiau nurodytas aplinkybes, Savivaldybės administracija paprašė atnaujinti procesą dėl naujai paaiškėjusių esminių bylos aplinkybių.

Civiliniame kodekse įtvirtinta, jog prašymas atnaujinti procesą negali būti teikiamas, jeigu nuo sprendimo ar nutarties įsiteisėjimo praėjo daugiau kaip penkeri metai. Kadangi kreditorė atnaujinti procesą šioje byloje paprašė tik 2012 metų lapkričio 27 dieną., t. y. praėjus daugiau kaip penkeriems metams nuo teismo įsakymo įsiteisėjimo dienos, Širvintų rajono apylinkės teismas atsisakė priimti prašymą dėl proceso atnaujinimo.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+