Kieno teritorijoje galimai buvo rengiamas atliekų kapinynas?

Širvintų „lobis“

Širvintų „lobis“

Praėjusią savaitę Širvintų savivaldybės „Facebook“ paskyroje buvo išplatintas pranešimas apie tai, kad Širvintų miesto teritorijoje rastas atliekų sąvartynas. Buvo užfiksuota, kad iškastame griovyje yra supiltas didelis kiekis įvairių atliekų, tarp kurių galimai yra ir pavojingų žmogaus sveikatai. Kyla įtarimas, kad šias atliekas buvo ruošiamasi palaidoti, nes dalis jų jau buvo užkastos. Reikia tik įsivaizduoti, kokį neigiamą poveikį aplinkai daro pūvančios šiukšlės ir kokiu kenksmingu oru kvėpuoja mūsų vaikai, juk aplinkui – gyvenamųjų namų kvartalas! 

Mūsų žiniomis, šis įvykis užfiksuotas galimai UAB Underhill Baltic įmonės, kuriai vadovauja rajono tarybos narys Kęstutis Pakalnis, teritorijoje. Širvintų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai kreipėsi į Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų rajono agentūrą, kurios specialistai pradėjo tyrimą.

„Širvintų krašto“ redakcija, sužinojusi apie tokį faktą, elektroniniu paštu kreipėsi į Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų rajono agentūrą ir paprašė atsakyti į pateiktus klausimus. Domėjomės, konkrečiai kieno teritorijoje rastas „kapinynas“, pagal kokį straipsnį yra traktuojamas, kokios apimties, kokio pobūdžio (teršimas buitinėmis, gamybinėmis ar pan. atliekomis) yra šis galimas pažeidimas ir pan.

Širvintų „lobis“

Širvintų „lobis“

Širvintų „lobis“

Širvintų „lobis“

Tik pakartojus paklausimą, gavome „išsamų“ atsakymą: „Kai byla bus baigta tada ir atsakysime,“ – perskaitėme lakonišką atsirašymą (kalba netaisyta), kurį siuntęs valstybės pareigūnas net nepasivargino pasirašyti. Iš gauto atsakymo vis dėlto galima suprasti, jog kažkokia „byla“ užvesta. O visa kita – ko gero, „didelė paslaptis“, nors širvintiškiai ne tik atvirai kalba apie konkrečius asmenis, bet ir turi teisę sužinoti apie tikrąją padėtį, galimą pavojų aplinkai, žmonių sveikatai. Juo labiau kad pažeidimas, jei jis bus teisiškai konstatuotas, gali būti padarytas viešo asmens, į Savivaldybės tarybą išrinkto, vienos iš politinių partijų lyderio Širvintų rajone vadovaujamos įmonės teritorijoje.

Paprašėme faktą apie surastą nelegalų šiukšlyną pakomentuoti šią žinią savo „Facebook“ paskyroje paskelbusios Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės. Ji pasakė:

„Taip, tikrai buvo gautas skundas, jog galimai UHB Baltic teritorijoje yra iškasta duobė, kurioje laidojamos šiukšlės. Buvo sudaryta komisija, pasikviesti rajono aplinkosaugininkai, nuvažiuota į šiukšlyno vietą ir faktas užfiksuotas. Gal dar būtų galima įmonės vadovus pateisinti dėl to, kad šiukšlės šioje vietoje sandėliuojamos, o paskui bus išvežamos, tačiau netoliese buvo rastos dar kelios vietos, kur šiukšlės, spėjame, buvo jau užkastos, t. y. – palaidotos.“

Tikimės artimiausiu laiku informuoti visuomenę apie naujai paaiškėjusias šio įvykio aplinkybes.

Nuotraukos iš Širvintų savivaldybės „Facebook“ paskyros

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

16 Atsakymų į “Kieno teritorijoje galimai buvo rengiamas atliekų kapinynas?”

 1. ??? parašė:

  cia kurioje vietoje taip vyksta? baisu

 2. Anonimas parašė:

  As tai opozicijos oficiozu neskaitau, nes ten vien tik kaip kam ikasti. Nemalonu taip ir skaityti nesinori.

 3. Persimona parašė:

  Baisu

 4. vo tak parašė:

  Jau kitą savaitę, liepos 25 d., Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovės policijos prašymu pradės blokuoti mobiliojo ryšio įrenginius, kurie buvo pavogti, pamesti ar neteisėtai įsigyti Lietuvoje arba užsienyje.

 5. prane parašė:

  Niekada taip nedrįsčiau.

 6. to Vietinis parašė:

  tai ne, aisku, kad geriau pasalpos ir socbustas?

 7. Darius parašė:

  Na, labai jau negražiai elgiasi, kaip kokios kiaulės, ar čia žmonės?

 8. Vietinis parašė:

  Oj tik nereikia taip lysti į vieną vietą „būtų gamykla, nebųtu šiukšlių“.Tada vežtu iš kitų rajonų pas mus, o ar sutiksit komentatoriai- lojalieji už minimumą ten dirbt?

 9. ? parašė:

  o ko ruporas apie tai nieko? galetu juk kaip apie koki architekturos paminkla? juk ten taip moka isvartyti kaip reikia?

 10. pritariu parašė:

  jie moka per taryba garsiai rekti ir kritikuoti, teisinguolius vaidinti, o tyliai ka isdarineja, pasityciojimas

 11. ojezau parašė:

  jei tai tiesa, tai kosaras totalus…..

 12. Saule parašė:

  Ai tipo nezinot , kad jam viskas galima ? jis gi verslininkas

 13. vacyte parašė:

  Aš uz gamykla. Butų nors darbo vietu. O dabar kas? Siuksles griovy ?

 14. Goda parašė:

  siaubas kaip baisu, juk puvancios atliekos leidzia i ora nuodingus garus

 15. nemira parašė:

  Pasirodo, kad reikalinga siuksliu perdirbimo gamykla netoli ŠIRVINTŲ. bŪTU GAMYKLA , NEBŪTU SIUKSLIU.

 16. OHO parašė:

  ko cia tylit? visiems gerai?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+