Kelionę pas draugę sužlugdė neveikiantys žibintai

Eduardas B. Širvintų rajono apylinkės teismo buvo nuteistas dar 2011 metais. Tada už svetimo turto vagystę jam buvo skirta 4 mėnesių viešųjų darbų bausmė. Nuteistasis buvo įpareigotas kas mėnesį neatlygintinai dirbti 20 valandų visuomenės labui.

Šįkart keliai vyrą atvedė į Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų suolą. Eduardas B. buvo teisiamas už tai, kad vairavo motorinę transporto priemonę būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 2,72 prom. girtumas. Laikoma, kad sunkus girtumo laipsnis pasiekiamas viršijus pustrečios promilės.

Eduardas įkliuvo birželio 5-osios naktį Ukmergėje, Antakalnio gatvėje. Pastebėję, jog nedega važiuojančio automobilio „Volkswagen Polo“ galiniai žibintai ir jį sustabdę, policijos pareigūnai suprato, kad jo vairuotojas yra neblaivus. Automobilio salone, priekinėje keleivio pusėje, ant kilimėlio stovėjo krepšys, kuriame buvo kompiuteris, nugertas degtinės puslitris ir litrinis „Krašto“ alaus butelis. Apžiūrėję automobilio bagažinę, policininkai joje rado tuščią „Krašto“ butelį.

Automobilį tąkart vairavęs Eduardas neneigė aplinkybių ir ikiteisminio tyrimo metu paaiškino, kad naktį į birželio 5-ąją vienas pats girtavo – gėrė degtinę ir alų. Sako, galėjęs išgerti po pusę litro alaus ir degtinės. Jis nežinojo, kodėl sugalvojo automobiliu važiuoti į Ukmergę. Būdamas neblaivus, sėdo į savo „Volkswagen Polo“ ir patraukę į Ukmergę pas draugę. Važiavo keliu Zibalai-Šešuoliai, Molėtų plento link, paskui pasuko į kelią Ukmergė-Molėtai.

Teisiamasis neprieštaravo, kad jam būtų skirtos areštas, nes „niekur nedirba, pajamų neturi ir baudos sumokėti negalės“. Dėl tos pačios priežasties jis sutiko atlyginti proceso išlaidas, t.y. 60 eurų, tačiau vėliau, nes dabar neturi pinigų.

Ukmergės teismo rūmų teisėja Eduardui B. skyrė galutinę bausmę – 30 parų arešto ir valstybės nuosavybėn konfiskavo jo vairuotą automobilį „Volkswagen Polo“.

Taip pat uždrausta 3 metus 6 mėnesius naudotis specialia teise vairuoti kelių transporto priemones.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+