Kalėdų šventės Jurijui – brangus malonumas…

112.lt nuotr.

Vos laikrodis įpusėjo skaičiuoti 2019 metų gruodžio 24-osios, Šv. Kūčių dienos, pirmąją valandą, Skubios pagalbos centre budintis darbuotojas išgirdo rajono gyventojo pagalbos šauksmą. Paskambinęs, Jurijus R. pranešė, kad prie namo yra nepažįstami asmenys, vienas vyras ir dvi moterys, su automobiliu „Honda“. Jurijus ne tik įtarė, kad jie – vagys, bet ir nurodė, kad šie žmonės iš jo galimai pavogė telefoną ir namų raktus.

Į įvykio vietą atvažiavusiems policijos pareigūnams Jurijus R. nieko paaiškinti negalėjo. Jis negalėjo nurodyti, dėl ko gi kvietė policiją, painiojosi savo parodymuose. Ko gero, daug tokių pagalbos ieškotojų mačiusiems policininkams viskas buvo aišku, kai jie užuodė nuo Jurijaus sklindantį alkoholio kvapą. Girtumą signalizavo ir nekoordinuoti vyriškio judesiai, nerišli kalba. Tačiau tikrintis blaivumą Jurijus R. atsisakė.

Dėl to, kad vyriškis melagingai iškvietė policiją ir įvykdė administracinį nusižengimą, jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad baudžiamas asmuo yra baustas administracine tvarka, turi galiojančių administracinių nuobaudų, o 2017 metais buvo baustas ir už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą. Keistas sutapimas, tačiau tada vyriškis irgi nusižengė per svarbiausias metų šventes: 2016 metų gruodžio 25-ąją, pirmą Šv. Kalėdų dienos vakarą, paskambinęs į tada dar Bendrąjį pagalbos centrą, jis melagingai pranešė, kad kažkas jam sudegino buto duris, dėl ko jų negali atidaryti. Dėl šio pranešimo į Jurijaus namus buvo išsiųstos policijos pajėgos. Teisme Jurijus aiškino, kad anksčiau jam ne kartą buvo išdaužyti namų langai, padegtos durys, todėl jam ir šį kartą pasirodė, kad kažkas vėl padegė duris. Vyriškis minėjo, kad buvo išlaužta durų spynos šerdelė. Dėl pažeidimo jis labai gailėjosi, nors, kviesdamas policiją, manė, kad iš teisų jam gresia pavojus.

Nors nuo to dienos prabėgo daugiau nei treji metai, panašu, kad Jurijus R. išvadų nepadarė. Ar tiesiog jau pamiršo šį faktą iš savo praeities. Galbūt sustiprinti atmintį padės anuomet plačiai reklamuoto „Bilobil“ piliulė – 300 eurų bauda.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+