Į pažeidimo faktą pažvelgė protingai

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kontrolės departamento Vilniaus patikrų vietoje skyrius patikrino pieno pardavimą ir atkreipė dėmesį, kad viena Širvintų seniūnijos gyventoja 2012 metų birželio-spalio mėnesiais, turėdama tik vieną karvę, pardavė pieno perdirbimui gerokai viršydama žemės ūkio ministerijos nustatytas vienos karvės produktyvumo ribas. 

Pieno gamybos kvotų sistemos administravimo taisyklėse nustatyta, kad pieno gamintojas yra įpareigotas turėti melžiamų karvių, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre savo vardu ir jų skaičius turi pagrįsti parduotus pieno kiekius pagal bandos ar vidutinį kontroliuojamų karvių produktyvumą šalyje. Už šio reikalavimo nesilaikymą buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas. Už tai Širvintų seniūnijos gyventojai grėsė įspėjimas arba 50-500 Lt bauda.

Pieno tiekėja paaiškino, kad parduodamo pieno kiekį viršijo todėl, kad parduodavo ir sesers laikomos karvės pieną. Ji pasižadėjo, kad daugiau pažeidimų nedarys.

Įvertinęs pažeidimo aplinkybes ir vadovaudamasis protingumo kriterijais Širvintų rajono apylinkės teismas nutarė pieno tiekėjai administracinės nuobaudos išvis neskirti.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+