Husariškas šaunumas: eismo įvykį aplaistė šampanu

Eismo įvykis. Asociatyvi nuotr. iš „Širvintų krašto“ archyvo

Pirmąjį signalą apie tai, kad birželio 16-ąją kažkas atsitiko Alionių seniūnijoje, Bendrasis pagalbos centras gavo tos dienos rytą: 6.25 val. paskambinęs pats Darius K. informavo, kad automobiliu VOLVO įvažiavo į griovį. Asmuo taip pat prisipažino, kad vartojo alkoholį.

Atvykę į nurodytą vietą, policijos pareigūnai iš tiesų rado į griovį įvažiavusį ir, akivaizdu, to eismo įvykio metu sudaužytą automobilį. Nuvažiavus pas Darių K., šis paaiškino, jog tiksliai nežino, bet greičiausiai apie 5 val. važiuodamas nesuvaldė automobilio, apsivertė ir atsitrenkė į medį.

Darius sakė, kad tą automobilį įsigijo „užvakar“. Prisipažino, kad vairavo neblaivus, o grįžęs namo dar ir pasielgė husariškai: su tėvu ta proga iššovė šampaną. Patikrinę Dariaus K. neblaivumą, policininkai 6.52 val. alkotesteriu nustatė 2,33 prom., o 7.15 val. – 2,29 prom. neblaivumą. Baudžiamajai bylai pradėti pakako pastarojo, bet tai gerokai daugiau, nei leistina pusantros promilės riba.

Patikrinę duomenų bazėje, pasitvirtino, kad Darius K. neturi teisės vairuoti transporto priemones, o į avariją patekęs automobilis yra neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, neatlikta jo privalomoji valstybinė techninė apžiūra.

Maža to, paaiškėjo, kad automobilis net nėra Dariaus K., jis priklauso kitam asmeniui – G. M. Pirkinį kartu su Dariumi K. jis „aplaistė“: išgėrė dviese po 0,7 l degtinės, dar „šiek tiek alaus“. Automobilį nusipirkęs asmuo girtas užmigo, o kai ryte apie 7 val. prabudo, nebuvo nei kartu gėrusio Dariaus, nei nupirkto automobilio.

Taip ir išvažiavo. Važiuodamas, gesino cigaretę ir posūkyje automobilio nesuvaldė. Automobilis nuvažiavo nuo kelio, apsivertė, atsitrenkė į medį ir sustojo. Gal buvo ir kitaip, bet buvo labai girtas ir tiksliai nepamena, kaip ta avarija įvyko. Išlindo labai išsigandęs, pats paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir informavo apie įvykį. Paskui iš automobilio pasiėmė turėtą šampano butelį ir parėjo į namus.

Nors Darius K. yra teistas, jam teistumas išnykęs. Jis baustas administracine tvarka, nedirba. Įvertinęs nurodytas aplinkybes, teismas nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti kaltinamajam paskyrus 60 MGL dydžio baudą, kurią leista sumokėti per metus.

Kadangi tokiais atvejais numatyta konfiskuoti ir nusikaltimo padarymo įrankį (Darius K. nusikalto vairuodamas neblaivus automobilį), o šis ne tik priklauso ne jam, bet dar ir prarado savo pirminę vertę, teismas nutarė konfiskuoti automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą. M. G. sakė, kad automobilį VOLVO V40 pirko ardyti detalėmis už 150 eurų. Tačiau VšĮ „Emprekis“ pažymoje teismui nurodyta, kad panašaus automobilio rinkos vertė yra gerokai didesnė – 1034,90 eurų, ir tai pridėtinės vertės mokesčio. Tokia suma teismo sprendimu ir konfiskuota iš Dariaus.

Dariui K. skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas 3 metus vairuoti transporto priemones. Nors asmuo jos ir neturi, draudimas reikalingas tam, kad per šį laiką jis tos teisės neįgytų.

Tiesa, teismo skirta 60 MGL bauda sumažinta trečdaliu, tad Dariui teks sumokėti ne tris, o du tūkstančius eurų. Jei per metus jis to nepadarys, bauda bus išieškota priverstinai, o jeigu vengs savo noru sumokėti baudą ir nebus galimybių ją išieškoti – teismas gali pakeisti baudą laisvės apribojimu.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+