+

Grasintojas susimovė: jo krauju buvo išteptas visai ne tas laiškas

Dar balandžio 22 dieną Širvintų rajono apylinkės teismas iki tol aštuonis kartus teistą Klaidą Novickį pripažino kaltu dėl grasinimo nužudyti ir dėl turto prievartavimo bei skyrė galutinę devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose.

Klaidas Novickis buvo nuteistas už tai, kad, 2014 metų gruodžio 30 dieną, būdamas Šiaulių tardymo izoliatoriaus kameroje, sukurstė A. K. parašyti laišką teisėjui R. A. Tą laišką parašęs A. K. atvirai Klaido Novickio naudai reikalavo, kad R. A. iki 2015 metų sausio 5 dienos pervestų į jo nurodytą sąskaitą 5000 eurų, o to nepadarius, grasino prieš jį ir šeimos narius panaudoti fizinį smurtą. „…Nu ka gaidy prisidirbai džiaukis kad leidau paskutinį karta šventes atšvęst Mane nuteisei keturėm metams 3 men. Galvoji praslysi pedofile jau esi sekamas trūksta veno skambučio kad chebra pradėtu veikti su tavim žudyti tave ir tava šeima pjaustyti gabalais ir tyčiotis viskas bus filmuojama ir bus įkelta intika. Jeigu nenori kad taip nutiktu pervest į šia sąskaita 5000 euro Klaidui Novickiui…“, – primokytas pastarojo rašė kartu uždarytas A. K. Priešingu atveju, kaip buvo parašyta laiške, bus pradėtas vykdyti planas. A. K. laiške išreiškė viltį, kad teisėjas R. A. yra supratingas ir nerizikuos savo bei šeimos gyvybėmis. Laiškas baigtas „su pagarba Klaidas Novickis“ ir pastarojo parašu. Teisiamasis 2014 metų gruodžio 30 dieną laišką perdavė Šiaulių tardymo izoliatoriaus socialinės reabilitacijos skyriaus raštinės darbuotojai išsiųsti. 2015 metų sausio 5 dieną jį gavo teisėjas R. A.

Klaidas Novickis Širvintų rajono apylinkės teismo buvo nuteistas ir už tai, kad tą pačią 2014 metų gruodžio 30 dieną, veikdamas bendrai grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, Šiaulių tardymo izoliatoriuje parašė antrą laišką teismo teisėjui R. A. Laišką Klaidas Novickis ištepė savo krauju, o jame nenustatytas asmuo rašydamas grasino „ …Sveikas A. tai ka gaidy ramiai prašventei šventes džiaukis čia paskutines šventes, kurias atšventei, nupjausiu tau galva primišiu i skrandi žertva nepratesei man apskundimo laiko tai dabar kentėsi užtai, tik grištu i zona ir pasakau kad pradėtu judėti žmones nes jau lauke skambučio nes jau užsakytas esi ir sekamas, čia tikrai nejokauju dabar krauju savo pasyrašau ant šito lapo kad čia nejokauju o po kiek laiko tavo krauju rašysiu ant tavo namu sienų…“. Laiško pabaigoje pasirašyta: Klaidas Novickis. Ir šį laišką jis 2014 metų gruodžio 30 dieną padavė išsiųsti teisėjui R. A.

Širvintų rajono apylinkės teismo nuosprendį Klaidas Novickis apskundė Vilniaus apygardos teismui ir paprašė priimti išteisinamąjį nuosprendį arba sumažinti jam paskirtą bausmę.

Anksčiau už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas jau teistas Klaidas Novickis apeliaciniame skunde teigė, kad visą laiką prisipažindavo nusikaltęs, ankstesnius laiškus rašydavo pats, o šį kartą jis to nepadarė ir kito asmens rašyti laiškų nevertė. Anot skundo, kameroje Klaidas Novickis kartu buvusiam A. K. papasakojo, už ką praeityje yra teistas. Kilus konfliktui, Klaidas Novickis neva susižalojo ranką ir kraują valėsi kažkokiais lapais. A. K. iš pykčio tais lapais pasinaudojo ir parašė laiškus, o Klaidas Novickis jų turinio nežinojęs. Maža to, Šiaulių tardymo izoliatorius neteisingai nurodęs, kad laiškus siųsti perdavęs jis.

Tačiau Vilniaus apygardos teismas Klaido Novickio apeliacinį skundą atmetė.

Ekspertizės duomenimis, vienas kaltinimas laiške buvo parašytas paties Klaido Novickio, ant laiško iš tiesų rasta jo kraujo, dėl laiškų išsiuntimo žurnale taip pat pasirašyta jo. Nors specialisto išvadoje yra nustatyta, kad laiškai iš esmės surašyti ne Klaido Novickio ranka, adresatas ir laiškų turinys yra susiję su nuteistuoju – šis teisėjas pastarajam yra priėmęs ne vieną apkaltinamąjį nuosprendį, taip pat ir paskyręs laiške minimą laisvės atėmimo bausmę bei sprendęs minimą apeliacinio skundo priėmimo klausimą.

Kartu su Klaidu Novickiu kameroje buvęs A. K. patvirtino, kad Klaidas Novickis prašė jo surašyti grasinančio turinio laiškus. Specialisto išvadoje nustatyta, kad vienas laiškas yra parašytas būtent A. K. ranka, tik tas laiškas krauju nėra suteptas, taigi apelianto versija dėl galimo A. K. kerštavimo atkrinta. Tardymo izoliatoriuje galiojanti tvarka paneigia galimybę vienam asmeniui išsiųsti laiškus kito vardu (tąkart Klaidas Novickis iš viso siuntė keturis laiškus).

Palikdama galioti Širvintų rajono apylinkės teismo Klaidui Novickiui skirtą nuosprendį, apeliacinė instancija pažymėjo, kad apeliantas anksčiau yra teistas ir vėl nusikalto dar neišnykus teistumui, tad teismas pagrįstai paskyrė laisvės atėmimo bausmę. Klaidui Novickiui šis teistumas jau buvo devintas, jis yra baustas administracine tvarka, išvadų nedaro. Prieš kelerius metus du panašaus turinio laiškus iš įkalinimo įstaigos jis parašė Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros Septintojo skyriaus prokurorui J. G. Laiškuose buvo gąsdinama, kad prokuroras bus „nušautas“, „papjautas“, nes Klaidas Novickis atseit žinąs, kur gyvena jo šeima. Tekste – daug keiksmažodžių. Tada teismas Klaidui Novickiui už grasinimus skyrė 1 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

-gb-

Apvogė kaimynę

Lapkričio 21-23 dienos

Per šias dienas, kaip informuoja policija, buvo išaiškinta 10 administracinės teisės pažeidėjų, 6 jų pažeidė Kelių eismo taisykles. Tarp pastarųjų – du neblaivūs dviratininkai, įkliuvę Gelvonų ir Širvintų seniūnijose.

Antradienį policija užregistravo 1940 metais gimusios Gelvonų seniūnijos gyventojos pareiškimą, kad lapkričio 20 dieną į namus atėjo kaimynas ir iš stalčiaus pavogė piniginę, kurioje buvo 150 eurų. Policija dėl to į Komisariatą pristatė 1969 metais gimusį vyrą.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+