Ginamas viešasis interesas: valstybinė žemė turi būti naudojama pagal paskirtį

„Ne tik Širvintose, bet ir visoje Lietuvoje yra ne vienas pavyzdys – išnuomotas valstybinės žemės sklypas, patogi vieta, susisiekimas, komunikacijos, o metams bėgant jis tampa apleista dykyne,“ – socialiniame tinkle teigia Širvintų merė Živilė Pinskuvienė ir samprotauja:

„Kuriam miestui to reikia? Nė vienam!

Ar gyventojams to reikia? Ne!

„Pažadais ilgai nepasimaitinsi. O pažadų esame girdėję ir iš tos pačios UAB „Lelija“, ir „Atžalyno“ griuvėsių savininkų, ir kt.“ – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, skelbdama gerą naujieną, kad vasario 9 d. Savivaldybės administracija sulaukė žinios apie dar vieną laimėtą teismo bylą ir neskundžiamą nutartį.

Bylos esmė tokia: Savivaldybės administracija buvo paduota į teismą UAB „Spectator NT“, kuriai dar 1999 m. buvo išnuomotas 1,1183 ha valstybinės žemės sklypas Širvintose, Musninkų gatvėje. Ten dabar veikia „Baltic Petroleum“ degalinė, automobilių plovykla.

Suprantama, degalinė gyventojams yra reikalinga, joje sukurtos darbo vietos. Tačiau sklypo teritorija – daugiau nei hektaras!

2018 m. Nacionalinės žemės tarnybos Širvintų skyrius atliko nuomojamos valstybinės žemės patikrą ir konstatavo, kad žemės sklypas naudojamas pagal pagrindinę žemės naudojimo paskirtį naujiems statiniams ir kitiems pastatams eksploatuoti, tačiau, pastačius naujus statinius ir kitus inžinerinius statinius, dalis teritorijos (apie 0,57 ha) nėra užstatyta, joje tiesiog plyti pieva.

Atsižvelgdama į šią NŽT išvadą, Savivaldybės administracija pradėjo Žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą, kuriuo toje vietoje suformuoti du žemės sklypai: 0,5413 ha ir 0,5770 ha ploto.

„Pievomis galima grožėtis ir už miesto ribų. O komerciškai patogioje vietoje ties įvažiavimu į miestą gali atsirasti ir naujų investuotojų, kurie kurs pridėtinę vertę, steigs darbo vietas bei prisidės prie verslo plėtros,“ – teigia merė.

Taigi konfliktas toks: viešasis interesas – valstybinės žemės naudojimas pagal paskirtį, o ne „marinavimas“, ir antroji pusė – UAB „Spectator NT“ nenoras grąžinti valstybės žemės, nors viso sklypo savo veiklai ir nenaudoja.

Apie tai, kad Savivaldybės administracijos priimtas sprendimas iš vieno didelio sklypo suformuoti du mažesnius yra teisėtas, pasisakė tiek Vilniaus apygardos administracinis teismas, tiek ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, kurie jau anksčiau pareiškėjo UAB „Spectator NT“ skundus atmetė kaip nepagrįstus.

O 2022 m. vasario 9 dienos nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė jau neskundžiamą nutartį atmesti UAB „Spectator NT“ apeliacinį skundą.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top