Gavęs į dūdą, pakvietė draugą, kad šis Naujųjų Metų proga pašaudytų

Kaip jau esame rašę, 2018-ieji kai kam prasidėjo ne itin maloniai. Policijos užregistruotų įvykių suvestinės duomenimis, sausio 1 dieną buvo gautas 1996 metais gimusio vilniečio pareiškimas, jog švenčiant vienoje Širvintų kavinėje Naujuosius Metus, įbėgo du nepažįstami asmenys, kurių vienas pradėjo šaudyti iš dujinio pistoleto, o kitas purkšti ašarines dujas į susirinkusiuosius. Chuliganai paskui pabėgo.

Policija išaiškino šaudžiusį vyrą, kuriuo pasirodė esantis Tomas Š., dirbantis vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje. Pirmą kartą teisiamas vyras buvo kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu. Jis viešoje vietoje įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką. Už tai Baudžiamajame kodekse yra numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tyrimo metu policija nustatė, kad 2018 metų sausio 1 dieną, apie 2.30 val., veikdamas kartu su tyrimo metu nenustatytu asmeniu, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas, Tomas Š., turėdamas nešaunamąjį ginklą – pneumatinį pistoletą „Makarov“, priskiriamą prie „D“ kategorijos ginklų ir skirtą šaudyti 4,5 mm kalibro rutulinėmis „BB“ tipo kulkomis, užėjo į Kalnalaukio gatvės rajone A. L. individualios įmonės nuomojamas patalpas, kur grupė asmenų šventė Naujųjų metų sutikimą, ir kilusio konflikto metu tyčia pneumatiniu pistoletu ne mažiau kaip šešis kartus iššovė į kavinėje buvusius asmenis. Šaudydamas, Tomas Š. ne mažiau kaip tris kartus pataikė L. J. į petį, pakaušį ir kaktą, ne mažiau kaip kartą pataikė J. P. į galvą, ne mažiau kaip kartą pataikė A. B. į veidą, ne mažiau kaip kartą pataikė į A. Š. ir jam sužalojo galvą. Šio įvykio metu buvo nežymiai sutrikdyta keturių nukentėjusiųjų sveikata. Po šūvių tyrimo metu nenustatytas asmuo į kavinės patalpas pripurškė ašarinių dujų.

Teisiamas Tomas Š. savo kaltę pripažino. Jis paaiškino, kad tąnakt apie 2 val. paskambinęs kaimynas A. T. verkdamas pakvietė atvykti į kavinę ir jį paimti. Į kavinę jis atvyko taksi. Atvažiavus, apsiverkęs A. T. negalėjo paaiškinti, kas nutiko, nesuprato, kur jis randasi. Užėjęs į vidų, Tomas Š. pamatė, kad ten buvę asmenys kaimynui A. T. trenkė į veidą, todėl norėdamas draugą apginti, iš kišenės išsitraukė pistoletą. Pats gavęs kelis smūgius į galvą, Tomas Š. pradėjo šaudyti nesitaikydamas.

Sužalotiems asmenims buvo suteikta medicinos pagalba, chirurgas iš kūnų rankiojo šratukus.

Teisiamasis nepripažino tik vieno, kad jis buvo drauge su nenustatytu asmeniu. Pats buvo blaivas, turėjo dujų balionėlį. Švenčiantys asmenys, jo žodžiais, buvo girti. Tai jis purškė ašarines dujas tuo pačiu metu, kai šaudė.

Galimas dalykas, Tomas Š. nenorėjo išduoti draugų, o gal gudravo, kadangi nusikaltimas bendrininkaujant paprastai yra laikomas sunkinančia aplinkybe. Nukentėjusieji teigė, kad Tomas Š. tikrai buvo ne vienas, be jo draugo A. T. gal dar buvo 3-4 kiti asmenys, vienas jų – automobilio BMW vairuotojas. Konfliktas truko 1-2 minutes. Kaltinamasis įvykio metu buvo agresyvus, keikėsi, pyko, kad reikėjo toli važiuoti dėl A. T., kuris per vakarėlį susipyko su kitais asmenimis. A. T. buvo smarkiai girtas, nekontroliavo savęs ir gasdino, kad pasikvies draugus. Štai kavinės savininkas A. L. teigė matęs neblaivų jaunuolį (A. T.), kuris sėdėjo virtuvėje ir kalbėjo su savimi: „Aš tuoj iškviesiu, tuoj čia pašaudys“. Tačiau visi manė, jog jis juokauja. Vėliau A. T. teisme tvirtins, kad įvykio naktį buvo „stipriai neblaivus“, beveik nieko nepamena, tiksliai negali nurodyti, kas su kuo konfliktavo, pamena, kad susipyko, jį užpuolė, sumušė, „po ko jis pradėjo dar daugiau gerti“. A. T., kuriam buvo nustatytas vidutinis (2,03 prom. girtumas) neprisiminė, kad kvietė Tomą Š., pamena tik, kad įvyko konfliktas su nepažįstamu asmeniu, „kuris lindo prie draugės pusseserės“.

Tomo Š. padarytas nusikaltimas – tyčinis, nesunkus, padarytas iš chuliganiškų paskatų.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos prašė iš Tomo Š. priteisti nukentėjusiųjų gydymo išlaidas – 191,19 eurų turtinę žalą. Keli asmenys paprašė teismo, kad kaltininkas jiems atlygintų ir moralinę žalą. Tris sužalojimus patyręs L. J. prašė priteisti iš kaltinamojo 85 Eur turtinę žalą bei 2000 Eur neturtinę žalą, į galvą sužeistas A. Š. – 80 Eur turtinę žalą bei 1000 Eur neturtinę žalą. Teismo sprendimu, Tomas Š. įpareigotas abiems atlyginti jų reikalaujamą turtinę žalą, taip pat turi sumokėti po 500 Eur neturtinės žalos atlyginimą.

Už tai, kad įvykdė viešosios tvarkos pažeidimą Tomui Š. teismas skyrė laisvės apribojimo 1 metams bausmę, uždraudžiant su savimi turėti, naudoti, įgyti ar saugoti Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 6 straipsnyje numatytus D kategorijos ginklus ir skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – 7 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Taip pat kinfiskuotas jo pistoletas „Makarov“.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Leido nuteistajam užsidirbti, kad šis turėtų iš ko mokėti

Nusikalstamų veikų mažiau, bet vagysčių daugėja

Kovo 7-14 d. policijos užregistruotų įvykių suvestinė: Įtaria padegimus

Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais

Policininkai trukdė aplenkti jų automobilį, o paskui dar ir nubaudė už tariamą Kelių eismo taisyklių pažeidimą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Policijos vadovams pareigūnų išvarymas į gatves atrodo laimėjimas, prokurorai tuo abejoja

Širvintiškis – į Elektrėnus, šalčininkietis – į Širvintas

Šįkart neaiškino, kad cigaretes ir dyzeliną laikė norėdamas išdalyti kaimo žmonėms

Švenčioniškiai vagišių tampydavo už ausų, o štai širvintiškiai – „paglostė“

Girto vairuotojo nesuvaldytas vogtas automobilis supleškėjo atsitrenkęs į medį

Pranešama apie pasirodžiusius sukčius

Informacija iš naujausio numerio: Nusikaltimo dėmė biografijoje – ne kliūtis kai kurių veikėjų ambicijoms?

Pernai – du gerieji rekordai, vienas pakartotas

Skriaudikas aiškus. Bet ar jis vienas kaltas dėl to, kas nutiko?

Už sulaužytus dantų protezus atsilygino spyriu į tarpukojį

„Kol kas aš vienintelė moteris Širvintų komisariate, turinti tokį laipsnį…“

Pritrūko vos dvejų metų iki nepriekaištingo vairavimo „auksinio jubiliejaus“

Kaip išvilioti prisijungimo kodus? Užsidėk žinomo politiko kaukę ir pasiūlyk vietą prie lovio

Didysis brolis stebi tave

Apklausa

Jūsų finansinės galimybės per mėnesį:

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos