Birštono mineralinį vandenį turėjo nukonkuruoti Bagaslaviškio naminukė

Prieš Naujuosius rašėme, kad 2020 metų gruodžio 14 dieną policija užregistravo tarnybinį pranešimą, jog apie 16.12 val. Bagaslaviškyje sustabdžius automobilį AUDI A6, kurį vairavo vietos gyventojas V. B., jo salone aptikta apie 55 litrus skaidraus skysčio, turinčio stiprų naminės degtinės kvapą.

Taip sutapo, kad po gero mėnesio savo laikraštyje papasakojome apie Ukmergėje išnagrinėtą baudžiamąją bylą, kurioje bagaslaviškietis Vidas B. buvo nuteistas už naminės degtinės, raugo ir aparato, skirto naminei degtinei, turėjimą. Visa tai policija rado 2020 metų birželio 30-ąją jo sodyboje. 2020 metų spalio 27 dieną Vilniaus regiono apylinkės teismas Vidui B. skyrė galutinę 40 MGL (2000 eurų) dydžio baudą.

Būtų išties neįtikėtina, jei tai būtų tik kurioziškas sutapimas. Tačiau kuriozų, kaip ir stebuklų, dažnai nebūna: automobilį AUDI A6 vairavęs V. B. – tas pats Vidas B., po pernai patirto fiasko iki naujos pažinties su policija neiškentėjęs nė pusmečio. Nekalbant jau apie tai, kad teismo sprendimas dėl analogiško nusikaltimo nuo jo nutekėjo lyg vanduo nuo žąsies.

Gruodžio 14-ąją automobilį AUDI A6 sustabdę policijos pareigūnai ant galinės sėdynės, taip pat tarp priekinių ir galinių sėdynių pastebėjo plastikines talpas su skaidriu skysčiu. Galbūt susigaudęs, ką vairuojant sustabdė, policijos pareigūnas vairuotojo paklausė, ar jis neveža draudžiamų daiktų? Šis atsakė, kad neveža. Tuomet pareigūnas paprašė vairuotojo parodyti, ką jis vežasi automobiliu. Supratęs, kad išsisukti nepavyks, vairuotojas iš karto prisipažino, kad veža apie 60 litrų naminės degtinės ir aprodė automobilį.

Pareigūnai automobilyje rado ir paėmė 11 plastikinių 5 litrų talpų su skaidriu, stiprų naminės degtinės kvapą skleidžiančiu skysčiu. Tapo aišku, kad turinys tikrai neatitinka to, kas nurodyta etiketėse, tarp kurių buvo kelios talpos, peršančios mintį, kad talpose kliuksi „Stalo vanduo negazuotas“.

Kitą dieną apžiūrėję sulaikytojo namus, policininkai kratos metu rado ir paėmė plastikinę 5 litrų talpą su naminės degtinės kvapą turinčiu skysčiu. Taip pat rastas naminės degtinės gaminimo aparatas bei statinė su raugu.

Vidas B. savo kaltę pripažino. Jis ikiteisminio tyrimo metu sakė, kad pats gyvena kitur, tačiau turi padovanotą sodybą. Po ankstesnės bylos jis malkinėje pasigamino naują naminės degtinės gaminimo aparatą. Gamybai panaudojo ankstesnėje byloje minėtą statinę, kuri policininkų buvo aptikta jo šiltnamyje. Po teismo sprendimo jis tą statinę jau buvo supjaustęs, bet dabar suvirino, pridėjo vamzdžius. Taip sumontavo šaldytuvą, kurį sujungė su katilu. Šio talpa – apie 700 litrų, tačiau gamybos procese jame telpa apie 350 litrų – iš tiek „pirmu varymu“ pagaminama apie 100 litrų naminės degtinės, o po „antro varymo“ lieka apie 50 litrų. Naminę degtinę, kaip sakė Vidas B., gamina iš kvietrugių, gamina savo poreikiams, nepardavinėja. Štai ir ši buvo skirta artėjančioms Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų šventėms – sau ir giminaičiams.

Automobilis, kuriuo naminę degtinę vežė Vidas B., priklauso į Ispaniją išvykusiam draugui. Tada susiruošė pas giminaičius į Birštoną, tačiau nuo sodybos nuvažiavo tik kilometrą, kai sustabdė policija.

Ekspertizės metu buvo nustatyta, kad į Birštoną vežtos naminės degtinės stiprumas siekia 49,1-50,7 proc. etilo alkoholio. Tačiau konkurencijos tenykščiam mineraliniam vandeniui ji nesukels – naminę degtinę, kaip ir kitus įkalčius, po teismo sprendimo nurodyta sunaikinti.

Kaip jau paminėjome pasakodami apie ankstesnę istoriją, Vidas B. nėra degtindarystės pradžiamokslius kremtantis naujokas. 2020 metų spalio 27 dieną už naminės degtinės gamybą jis buvo nuteistas antrą kartą. Vidas B. apskritai nėra teisės aktus gerbiantis pilietis, mat administracine tvarka jis baustas net 18 kartų, turi galiojančių nuobaudų.

Dabar jau trečią kartą už naminės degtinės turėjimą ir gamybą teisiamam Vidui B. teismas skyrė minimalaus dydžio sankcijoje nurodytą baudą ir leido ją sumokėti per 2 metus. Jei Vidas B. bus pareigingas, jis šalies biudžetą papildys 68 MGL (3400 Eur) dydžio bauda. Tiesa, subendrinus su 2020 metų spalio 27 dienos Vilniaus regiono apylinkės teismo (Ukmergės rūmų) baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme (40 MGL dydžio bauda) jas visiškai sudedant, Vido B. prievolė virto 108 MGL (5400 Eur) dydžio bauda. Taip pat iš nuteistojo konfiskuoti 2160 Eur. Tai suma, atitinkanti automobilio AUDI A6, kuriuo buvo padaryta nusikalstama veika, vertė.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top