Baudą grąžino. Gal reikėtų suskaičiuoti ir delspinigius?

Kiek daugiau nei prieš metus, 2017-ųjų balandžio 19-tą, kelio Širvintos-Bagaslaviškis-Kaliakiemiai 6 kilometre automobilis „Volkswagen Golf“ šonu kliudė lenkiamą automobilį „Volkswagen Passat“ ir jį apgadino. Tačiau kaltininkas nesustojo ir iš eismo įvykio, su kuriuo yra susijęs, vietos pasitraukė. Kai policija išaiškino kliudžiusio automobilio vairuotoją, paaiškėjo, kad jį neblaivus ir neturėdamas teisės vairavo Svajūnas J., o automobilio savininkas E. M. tuo metu sėdėjo keleivio vietoje. Automobilis buvo neapdraustas transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. 

Pasišalinęs iš įvykio vietos, Svajūnas J. dar vartojo alkoholį. Kai vakare jį susirado policininkai, Svajūnas į alkotesterį „įpūtė“ 2,39 prom. etilo alkoholio. Skiriant nuobaudą, vairuotojas prisipažino jau buvęs baustas, bet dar ne visas baudas yra sumokėjęs, todėl sutiko dirbti viešuosius darbus.

Tąkart Svajūnas S. padarė net keturis administracinius nusižengimus, už ką jam grėstų bendra 2980 Eur bauda. Tačiau mūsų šalyje, padarius kelis nusižengimus, galutinė nuobauda skiriama pagal sankciją, nustatytą už sunkesnįjį iš padarytų administracinių nusižengimų. Taigi Svajūnas J. „išsipirko“ galutine 1300 Eur bauda, kuri čia pat buvo pakeista 260 val. nemokamais viešaisiais darbais. Teismas įpareigojo viešuosius darbus atlikti per 5 mėnesius nuo nutarimo įsiteisėjimo dienos.

Taip pat buvo konfiskuotas eismo įvykio metu apgadintas E. M. automobilis „Volkswagen Golf“.

Nepraėjo nė metai nuo nuobaudos skyrimo, o teismui vėl teko atsiversti Svajūno J. bylą, mat šių metų sausį buvo gautas Širvintų rajono policijos komisariato pranešimas, jog nusižengęs asmuo nemokamų viešųjų darbų neatliko, dėl darbų į Širvintų seniūniją nesikreipė.

Pagal administracinių nusižengimų kodeksą vengiančiam atlikti viešuosius darbus asmeniui šie yra pakeičiami bauda. Teismas padarė išvadą, kad Svajūnas J. vengia atlikti jam paskirtus nemokamus viešuosius darbus, todėl privalo sumokėti ankstesniu nutarimu jam paskirtą 1300 Eur baudą. Baudą pažeidėjas turi sumokėti ne vėliau kaip per keturiasdešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo skirti baudą išsiuntimo ar išdavimo jam dienos, o apskundus nutarimą skirti baudą, – ne vėliau kaip per keturiasdešimt kalendorinių dienų nuo nutarties, kuria skundas nepatenkintas, išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Tiesa, apie kokius nors delspinigius nekalbama. O derėtų.

ŠK

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.