Ar Širvintose įsigali mada nevykdyti teismo sprendimų?!

Lietuvoje už įėjimą į parduotuvę be kaukės, šiuo metu užfiksavus karantino sąlygų pažeidimą, susimokėtumėt mažiausiai 250 Eur. O štai bendrijai, jos vadovui už ilgiau nei metus nevykdomą teismo sprendimą – vienkartinė 200 Eur bauda!

200 Eur vietoje 300 Eur už KIEKVIENĄ sprendimo nevykdymo dieną, kaip teismo prašė priteisti antstolių kontora.

Dar vieną kelis dešimtmečius besitęsiančią valstybinės žemės užgrobimo istoriją Širvintose savo socialinio tinko paskyroje širvintiškiams šią savaitę priminė Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

„Ar valstybei rūpi jos turtas? Ir kas yra ta VALSTYBĖ. Mano nuomone – tai žmonės. Žmonės, kurie metai iš metų kreipiasi į visas įmanomas institucijas ir prašo spręsti problemą.

O ši pastebėjimas ir vėl sugrąžina mus prie senos, bet niekaip nesibaigiančios istorijos. 1992 m. Širvintose, Upelio gatvėje šalia progimnazijos, buvo suteiktas valstybinės žemės sklypas bendrijai „Atžalynas“ statyti kooperatinį namą. Statyti bandė, bet nepastatė (žr. foto). O nepastačiusi – apleido visą sklypą, kuris tapo ne tik šiukšlynu, išgertuvių vieta, bet ir didele grėsme aplinkinių namų gyventojams, į mokyklą einantiems vaikams.“

„Širvintų kraštas“ ne kartą yra rašęs apie šią Upelio gatvės griuvėsių problemą ir apie teismų priimtus sprendimus. Galutinis, įpareigojęs gyvenamojo namo statybos bendriją „Atžalynas“ atlaisvinti valstybinį žemės sklypą, buvo priimtas dar 2019 metų vasario 26 d. Pasak merės Živilės Pinskuvienės, pirmąjį kartą už sprendimo nevykdymą bendrijos pirmininkui buvo skirta vienkartinė 100 Eur bauda. Po to griuvėsiai buvo šiek tiek paviršiuje pajudinti, dalis jų išvežta. Vis dėlto, praėjus dar vos ne metams, sklype Nacionalinė žemės tarnyba ir antstolių kontora vis dar tebefiksavo dalį neišvežtų statybinių blokų, paliktas pamatų tranšėjas ir pakartotinai kreipėsi į teismą.

Merė kelia klausimą, kodėl Širvintų teismas neatsižvelgė ir į antrą kartą besikreipiančių antstolių reikalavimus, o iki minimumo sumažino baudą už sprendimo, svarbaus viešajam interesui, nevykdymą?

Pasak merės, vyksta kažkoks žaidimas. „Šiuo metu žemės sklypai Širvintose turi savo kainą. Ir ji tikrai turi vertę. Bendrijai „Atžalynas“ ir už jos stovintiems suinteresuotiems asmenims yra dėl ko kovoti. Ir kas šioje situacijoje nugalės?“

Živilė Pinskuvienė kviečia pasvarstyti: ar dideli pinigai, ar Nacionalinė žemės tarnyba su Savivaldybe, ginančios viešąjį interesą.

Kas nugalės šiame ginče?
8 bals. · 8 atsak.
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Ar Širvintose įsigali mada nevykdyti teismo sprendimų?!”

  1. Anonimas parašė:

    Pinskuviene rinksoi komanda is dirbanciu zmoniu, o ne is tokiu, kurie kaisioja pagalius. Kas ten per darbas gali buti?? Tai ko is ministeriju visus atleido ir kitais pakeite?

  2. PAVYZDYS parašė:

    Toks su tokia susitiko. Pinskuvienė teismo sprendimų nevykdė, negrąžino į darbą neteisėtai atleistų darbuotojų.
    Kiti žmonės ima pavyzdį iš valdžios, nieko nuostabaus. Ir kiti taip daro.

Comments are closed.

scroll to top
+