Administracinės nuobaudos proto neįkrėtė. Gal tai padarys teistumas?

2020 metų lapkričio 17-osios pavakarę Plento gatvėje į eismo įvykį pateko ne pirmą kartą neblaivaus Andriaus Bagucko vairuojamas automobilis „Audi A4“.

2020 metų lapkričio 17-ąją Širvintose užfiksuotas eismo įvykis priskirtinas prie eilinių. Judrioje Plento gatvėje, pagal vietos mastelius įsivaizduojamo eismo piko metu į stabtelėjusį automobilį „Subaru Legacy Outback“ atsitrenkė paskui važiavęs automobilis „Audi A4“. Galbūt vairuotojas nesilaikė saugios distancijos, galbūt įtakos turėjo tai, kad 17.50 val. jau temo.

Kaip paskui sakė „Subaru“ vairuotoja, ji sutuoktiniui priklausančiu automobiliu norėjo iš Plento gatvės įsukti į kairėje esančią Ateities gatvę. Stabtelėjusi praleisti priešpriešiais atvažiuojantį automobilį, ji įjungė pirmąją pavarą, susuko vairą, ir dar nepradėjus judėti pajuto, kaip į jos vairuojamo automobilio galą atsitrenkė kitas automobilis. Nuo smūgio „Subaru“ pajudėjo į priekį, įvažiavo į griovį ir vėl įvažiavo į kelią ir sustojo skersai Ateities gatvės.

Atvykus policijos pareigūnams paaiškėjo, kad „Audi A4“ vairavęs vyriškis yra Andrius Baguckas. Užuodę nuo vairuotojo sklindantį alkoholio kvapą ir pasidomėję, ar jis gėrė alkoholio, pareigūnai išgirdo atsakymą, kad šis maždaug prieš porą valandų gėręs alaus, o paskui paaiškino, kad gėrė degtinę. Pirmasis patikrinimas alkoholio matuokliu parodė 2,34 prom., antrasis – 2,43 prom. neblaivumą.

Ikiteisminio tyrimo metu Andrius Baguckas prisipažino esąs kaltas. Jis sakė, kad tądien maždaug nuo 15 val. su draugu gėrė alų. Pats iš viso išgėrė 3 litrinius „bambalius“ 6 laipsnių stiprumo alaus. Jautėsi girtas. Po 17 val. prisijungė kitas pažįstamas. Visiems bendraujant, draugai paprašė pavežti į parduotuvę „Maxima“ Širvintose. Važiuodamas, jis kalbėjosi su draugais, kažkuriuo momentu į juos atsisuko, o tuo pačiu metu, kai gręžėsi į priekį, pamatė sustojusį automobilį „Subaru“. Staigiai užmynė stabdžio pedalą, bet automobilio nepavyko visiškai sustabdyti – jis priekiu trenkėsi į „Subaru“ galą.

Byla užbaigta surašant teismo baudžiamąjį įsakymą, tad skiriama bausmė mažinama trečdaliu.

Andrius Baguckas nusikalstamos veikos padarymo metu neturėjo galiojančių administracinių nuobaudų, tačiau anksčiau, 2012 ir 2016 metais, jis jau buvo baustas administracine tvarka už vairavimą esant neblaiviam.

Tai, kad Andrius Baguckas jau du kartus buvo baustas už tai, kad neblaivus vairavo transporto priemones, teismas įvertino kaip argumentą, jog tinkamų išvadų jis ir vėl nepadarė. Teisiamajam buvo skirta galutinė bausmė – 40 MGL (2000 Eur) dydžio bauda, kurią leista sumokėti per metus. Taip pat uždrausta 4 metus naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones ir konfiskuotas automobilis „Audi A4“.

Gintaras Bielskis
Linos Duliūnaitės-Nikiporavičienės nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+