VMI kliento profilį gali matyti apie 900 Širvintų r. savivaldybės įmonių

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) praneša, kad individualius VMI kliento profilius peržiūrėti ir įsivertinti rizikas gali maždaug 114 tūkst. Vilniaus apskrityje registruotų įmonių, iš jų, 900 – Širvintų r. sav. įmonės.

Individualus VMI kliento profilis tai vienoje vietoje pateikiami VMI duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją vertina mokesčių administratorius. Individualų kliento profilį VMI sukūrė kartu su UAB „Finpass“, kurios savitarnos svetainėje, adresu https://finpass.eu/ įmonės gali nemokamai peržiūrėti savo informaciją.

„Profilio informacija leidžia įmonėms koncentruotai pamatyti, kokias rizikas VMI įžvelgia jų veikloje. Ši informacija yra privati, skirta konkrečiai įmonei savikontrolei. Susipažinusios su rizikomis, įmonės gali jas savarankiškai sumažinti, kad šios netaptų stebėsenos ar kontrolės procedūrų iniciavimo priežastimi“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, pridurdama, kad profilio informaciją gali matyti tik įmonės vadovas.

VMI kliento profilį sudaro keturios kriterijų grupės: registravimo, deklaravimo, mokėjimo, elgsenos. Šiuo metu jame iš viso 18 kriterijų. Profilyje mokesčių mokėtojo rizikingumas atvaizduojamas šviesoforo principu.

Širvintų r. savivaldybės įmonės, kurios šiuo metu turi tik žalios spalvos vertinimus ir neturi skolų valstybės biudžetui sudaro apie 38 proc. Dar 2 proc. įmonių turi vien žalios spalvos vertinimus, tačiau yra skolingos VMI. Turinčių iki 3 geltonos spalvos vertinimų ir nei vieno raudono vertinimo yra apie 27 proc., turinčių vieną raudonos spalvos vertinimą – 22 proc. Įmonių, kurios turi daugiau nei vieną raudonos spalvos vertinimą, yra apie 11 proc. Daugiausia raudonos spalvos vertinimų įmonėms skirta dėl deklaracijų teikimo rizikos.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top