Sutaupyti tikimasi atnaujinus gatvių apšvietimą daugiau nei keturiasdešimtyje rajono kaimiškų vietovių

Ant Savivaldybės stogo montuojama saulės elektrinė. Nuotr. iš archyvo

Trečiadienį pranešta, kad diržus veržiasi ir sparčiai temsta sostinė Vilnius, visada buvęs reklamine Lietuvos vitrina užsieniečiui. Patyliukais jau kelias savaites Vilniaus valdžia temdo gatves, automobilių tunelius, požemines pėsčiųjų perėjas. Gyventojai nuogąstauja, kad dėl to iškils grėsmė jų saugumui, bet valdžiai tokie dalykai dabar ne prioritetas.

„Širvintų kraštas“ pasidomėjo, su kokiais iššūkiais jau susidūrė Širvintų rajono savivaldybės administracija.

-Gal galite pasakyti, kaip elektros kainų kilimas palietė Savivaldybės sąskaitas už gatvių apšvietimą? Valstybės institucijos jau taupo išjungdamos šviesą. Kaip pritems rajonas?

-Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Širvintų rajone šiais metais elektros kainos stipriai šoktelėjo. Tačiau gyventojų saugumas išlieka prioritetu, ir užtikrindami jį, Širvintų mieste ir rajone gatvių apšvietimo laiko netrumpinsime, apšvietimo principas išliks toks pat, kaip pernai.

-Kokie artimiausi Savivaldybės planai dėl moderniųjų technologijų įdiegimo ir taikymo apšviečiant viešąsias erdves? Kokia LED dalis bendrame viešųjų erdvių apšvietimo ūkyje?

-Širvintų rajono savivaldybės administracija jau yra įgyvendinusi ne vieną projektą, kurio metu modernizuotas gatvių apšvietimas ir senos natrio, gyvsidabrio lempos pakeistos moderniais LED šviestuvais. Širvintos buvo vienas pirmųjų miestų, kuriame vienu metu buvo atnaujinta 70 proc. miesto šviestuvų. 2016 m. įgyvendinę miesto gatvių apšvietimo modernizavimo projektą, tapome pavyzdžiu kitoms savivaldybėms ir buvome apdovanoti „Auksine krivūle“. Vėliau, atliekant pagrindinių miesto gatvių – Kalnalaukio g. ir Vilniaus g. – kapitalinio remonto darbus, įgyvendinant projektą „Širvintų miesto Sodų ir Paupio gatvių apšvietimo modernizavimas“, atnaujinta ir likusi dalis miesto šviestuvų. Per paskutinius metus modernizuotas apšvietimas Parko g., Čiobiškio g. Musninkų mstl., Pievų g. Jauniūnų k., Paširvinčio g., Kriaunaitiškių g. Kabaldos k., Širvintų g. Družų k., Gervių g. Alionių I k., Sodžiaus g., Malūno g. Liukonių k. Šiuo metu jau yra atliekami projektavimo darbai ir bus įgyvendintas projektas „Gatvių apšvietimo modernizavimas Širvintų rajone“. Projekto įgyvendinimo metu numatoma atnaujinti gatvių apšvietimą daugiau nei keturiasdešimtyje rajono kaimiškų vietovių gatvių, jose bus atnaujinti ir (ar) naujai įrengti beveik 400 šviestuvų.

Kiek šiuo metu savivaldybės teritorijoje įrengta saulės elektrinių ir pavienių saulės baterijų blokų? Kiek į tai investuota, kokia jų galia?

-Širvintų rajono savivaldybės administracija, savivaldybės įstaigos šiuo metu įgyvendina 6 projektus, kurių metu įrengiamos saulės fotovoltinės jėgainės ant viešųjų pastatų stogų, ir 1 projektą, kurio metu Širvintų sporto centrui reikalinga elektros energija bus perkama iš nutolusios saulės elektrinės (330 kW galios). Saulės fotovoltinės jėgainės jau veikia ant Širvintų rajono savivaldybės administracijos (64,24 kW galios), Širvintų Lauryno-Stuokos Gucevičiaus gimnazijos (51,83 kW galios), Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos (39,76 kW galios), Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ (Jaunimo g. 16) (59,86 kW galios) pastatų stogų. Nupirkus rangos darbus, saulės fotovoltinės jėgainės bus įrengtos ir ant Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (30 kW galios) ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos stogų (30 kW galios). Bendra visų projektų vertė – beveik 583 tūkst. Eur. Kas dėl elektrinių visoje rajono teritorijoje, Savivaldybės administracija nedisponuoja informacijos apie gyventojų ar privačių ūkio subjektų įsirengtas saulės elektrines.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top