Šįmet išlošė, kas neskubėjo sudaryti sutarčių

Ši technika labai praverčia žemės ūkyje. Centre Egidijus Ručinskas.

Širvintų rajono savivaldybės administracija kiekvienais metais vykdo konkursą „Metų ūkis“, kuriame gali dalyvauti Širvintų rajono ūkininkai, įregistravę ūkius ūkininkų registre ir savo veiklą vykdantys Širvintų rajono savivaldybėje.

„Metų ūkio“ konkursas vyko rugsėjo mėnesį. Jame dalyvavo septyni ūkininkai: Ernestas Ruseckas (Zibalų seniūnija), Onutė Virginija ir Antanas Krikštaponiai (Alionių seniūnija), Liech ir Gražina Urbanovič (Jauniūnų seniūnija), Remigijus Darvydas (Širvintų seniūnija), Gediminas ir Gražina Markevičiai (Musninkų seniūnija), Egidijus Ručinskas (Čiobiškio seniūnija), Irmantas ir Asta Drėgvai (Gelvonų seniūnija).

Anciūniškis Ernestas Ruseckas užsiima bitininyste ir prižiūri net 150 šeimų, o augalininkystei išnaudoja 33 hektarus žemės. Pasak Antano, bitininkystei reikia didelio atsidėjimo. Jei norima, kad bitynas būtų tvarkingas, kad jis duotų naudos, tenka būti atsidavusiam bitelėms. Geros kokybės Antano bitelių medų žino ne tik Širvintų krašto žmonės, bet ir Vilniaus, ir Kauno gyventojai.

Onutė Virginija ir Antanas Krikštaponiai Maišeliuose turi 133 ha žemės ir augina 30 vienetų mėsinių galvijų.

Gudulinės gyventojai Liech ir Gražina Urbanovič ekologiniame ūkyje užsiima gyvulininkyste. Jų ūkyje 63 mėsiniai galvijai, 13 melžiamų karvių, 37 avys ir apie 184 ha žemės. Ūkininkauja jau apie 10 metų. Daugiausia pievų, kuriose ganomi galvijai. Pasėta 30 ha pašarams.

Remigijus Darvydas turi 200 ha žemės ir užsiima augalininkyste. Ūkininkauja nuo 2009 metų. Pagrindinės kultūros rapsai, miežiai, kviečiai. Pats ūkininkas gyvena Širvintose, o jo ūkis Družuose.

Gediminas ir Gražina Markevičiai taip pat užsiima augalininkyste. Sudėjus kartu žmonos, sūnaus, marčios ir paties Gedimino žemes, gaunasi apie 150 hektarų. Daugiausia augina kviečius.

Egidijaus Ručinsko sodybą supa miškas, nežinant kelio ją sunkiai galima surasti, kaip žmonės pasakytų „gyvena pačiam pasaulio pakrašty…“ Jis Janionių kaime turi apie 160 ha žemės ir užsiima augalininkyste.

Liukonyse ūkininkaujantys Irmantas ir Asta Drėgvai užsiima augalininkystė, dirba apie 250 ha. Didžiausi plotai užsėti žieminiais kviečiais ir miežiais. Lietuvai tapus nepriklausoma, ūkininkauti pradėjo tėvai, o vėliau, 2004 metais, ūkininkauti pradėjo ir Irmantas.

Centre Irmantas ir Asta Drėgvai. Nuotrauka atsiminimui kartu su komisijos nariais.

Apsilankius ūkiuose peršasi mintis, kad dėl sumažėjusio derlingumo kainos šovė į viršų, nes atsirado produkcijos trūkumas. Tie ūkininkai, kurie buvo sudarę išankstines sutartis ir pardavę dalį derliaus, smarkiai pralošė, nes pardavė gerokai mažesne kaina nei galėjo. Tie, kurie tokių sutarčių buvo nesudarę ir palaikė derlių aruoduose, gali pasidžiaugti.

Remigijus Bonikatas
Savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top