Šienapjūtė prasidėjo dar gerokai prieš Antanines

Beivydžių kaimo (Zibalų seniūnija) ūkininkas Dominykas Kisielius sako turintis nušienauti 85 hektarus pievų ir paruošti galvijams pakankamai pašarų žiemai.

Senoliai sakydavo, kad Šv. Antanas sėtuvę pakabina, griežlė jau rėkia, kad reikia eiti šienauti. Ir išeidavo vyrai į laukus saulei tekant, kad suskambėdavo ir sužvangėdavo plakami dalgiai, o pievose vienas po kito guldavo pradalgiai. Šiais laikais dalgį vis dažniau galima pamatyti tik ant muziejaus sienos pakabintą. Dabar viskas kitaip – šienaujama modernia technika, viskas sparčiau, lengviau, patogiau, greičiau, o ir šienapjūtė šiemet prasidėjo gerokai anksčiau – Antaninių pagal seną paprotį jau nebelaukta. Be abejo, kad lengviau stambesniems ūkininkams, turintiems daugiau technikos, geriau patręštas pievas.

Gražu, kai lauką nors trumpam papuošia balti šienainio „rulonai“. Netrukus juos jaunasis ūkininkas Dominykas gabens į pašarų saugyklas.

Šiais metais ir šiaip viskas susijaukė. Ilgai užsitęsęs šaltokas ir darganotas pavasaris nieko gero nežadėjo. Viskas susitaisė akimirksniu, kai pievos, drėgmės prisisiurbusios, sulaukė kelių karštokų dienų ir labai greitai suvešėjo. Pasak krašto ūkininkų, žolės laukuose pakankamai, nes, plūstelėjus šilumai, viskas akimirksniu ūgtelėjo, todėl metas galąsti dalgius ir pulti į lankas.

Kalbintas Beivydžių kaimo (Zibalų seniūnija) jaunasis ūkininkas Dominykas Kisielius sakė, kad šienapjūtę pradėjęs birželio 6-ąją. Kaip tik pasitaikė palankūs orai, todėl dalį iš 85 hektarų šienaujamų pievų jau spėjo ne tik žolę nukirsti, bet ir šienainio pasigaminti.

Birželio 9 d. Limonių kaimo laukuose daugiau nei 10 hektarų pievų per porą valandų nukirtęs Dominykas Kisielius sakėsi, kad, esant palankiems orams, pašarams pasigaminti pakaktų 6-7 dienų. Deja, viskas priklauso nuo oro sąlygų. Laimė, kad sekmadienį ir pirmadienį dangus „nepraplyšo“, tad Dominykas spėjo į „rulonus“ susukti dar nuo daugiau nei 10 hektarų surinktą apvytintą masę. Pagirtina, kad jaunas vaikinas taip greitai sukasi ir noriai dirba žemę.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.5 (8 įvert.)
scroll to top