Šiandien yra tik dvi spalvos, visos kitos neteko prasmės

2022 m. Igno Šeiniaus premijos laureatas Kęstutis Norušis su žmona Stanislava visą jam skirtą premiją paaukojo priemonėms paramos Ukrainos šeimoms akcijai.

Kovo 8-ąją, Tarptautinę moterų solidarumo dieną prie Širvintų rajono savivaldybės surengtoje tikslinės paramos Ukrainos žmonėms akcijoje, netrūko neabejingų Širvintų krašto žmonių. Tądien Savivaldybės vadovių iniciatyva čia buvo renkamos atnašos nuo karo kenčiančioms Ukrainos moterims bei vaikams. Visą dieną, nuo 8 val. iki 20 val., rajono gyventojų su jų aukomis prie Savivaldybės laukė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, vicemerė Janina Pažusienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dovilė Audėjūtė.

Nešinas priemonėmis ir daiktais Ukrainos vaikams, į akciją atvyko ir Molėtų–Širvintų vienmandatėje apygardoje išrinktas Seimo narys Jonas Pinskus. Padėkojęs už iniciatyvą, jis taip pat pasveikino Savivaldybės vadoves su Tarptautine moters diena.

„Esame moterys. Todėl tokiose situacijose mūsų empatija ir jautrumas yra stiprybė, kuria tiesiog privalome pasinaudoti,“ – pranešdamos apie iniciatyvą teigė Savivaldybės vadovės.

Turbūt simboliška, jog Kovo 8-osios išvakarėse Tarptautinė žurnalistų organizacija išplatino pranešimą, kuriame sakoma, jog Lietuva Europoje yra geriausia vieta moterims dirbti ir siekti karjeros. Lietuva surinko 220,1 balo iš galimų 300 ir 14,4 balo aplenkė antroje vietoje likusią Suomiją. Kam įdomu, Estijai skirta 183,3 balo (7 vieta), Lenkijai – 163,3 balo (12 vieta), Latvijai – 133,4 balo (19 vieta). Deja, kokia situacija karo draskomoje Ukrainoje ar ją atakuojančioje Rusijoje bei su okupantais bendradarbiaujančioje Baltarusijoje, nėra žinoma – ten padėtis neįvertinta.

Taigi, ir moterų sėkmė mažojoje Širvintų politikoje yra puikus pavyzdys, kad Lietuva tikrai verta pirmosios vietos. Ši moteriška iniciatyva – jos patvirtinimas.

Trys Baravykų šeimos kartos skyrė didžiulę paramą Ukrainai.
Išgirdęs apie Širvintose organizuojamą akciją, kartu su kariais atvyko Parlamento rūmų gynėjas, atsargos majoras Gediminas Trakimas, partizano, Didžiosios Kovos apygardos štabo viršininko Benedikto Trakimo–Genelio sūnus, pasidalinęs ne tik savo įžvalgomis apie dabartinę situaciją, bet ir įteikęs Savivaldybės vadovėms savo tėvo prisiminimų knygą „Noriu džiaugtis laisve“.
UAB „Širvintų šiluma“ direktorė Liudmila Braškienė, pati kilusi iš Ukrainos, Černigovo apylinkių, braukė ašaras pasakodama, kad jos gimtinė yra sulyginta su žeme, o dar šią vasarą planavo ten apsilankyti…
L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazistai susipažįsta su ginkluote. O gimnazijos bendruomenė surinko ir paaukojo akcijoje net 550 Eur!
UAB „Baltic Filter“ gamybos vadovas Simas Buinickas įmonės skirtą paramą vos sutalpino visureigyje.
„Mes aikštėje tik 12 val. ir galime tik įsivaizduoti, ką išgyvena Ukrainos moterys, jau dvi savaites išgyvenančios karo baisumą, su vaikais besislepiančios šaltuose rūsiuose, padedančios sužeistiesiems, nerimaujančios dėl kariaujančių vyrų,“ – kalbėjo Savivaldybės vadovės, kurias ne vienas akcijos dalyvis skatino eiti į vidų, sušilti.

Akcijoje apsilankė ir trumpam iš neatidėliotinų reikalų rato ištrūkęs Seimo narys Jonas Pinskus. Jis pasidžiaugė, kad rajonui vadovaujančios moterys ir Savivaldybės kolektyvas dėmesingos aktualijoms ir surengė jautrią priemonę, skirtą visų pirma padėti Ukrainos Respublikos Charkovo rajono, su kuriuo bendradarbiauja mūsų Širvintų rajonas, žmonėms.

Ir iš mažų širdelių sklinda didelė šiluma bei noras padėti.

Šiandien prasideda 4 eilinė Seimo sesija. Ją pradės Seimo Pirmininkės, Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Ministrės Pirmininkės kalbos, po to bus svarstomas Seimo rezoliucijos „Dėl šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai ir visateisės Ukrainos narystės Europos Sąjungoje“ projektas. Tarp planuojamų svarstyti dalykų yra nemažai klausimų, susijusių su pagrindine šiandienos aktualija.

-Be abejonės, kitaip ir būti negali. Tai – įvykiai Ukrainoje. Būtų gana sunku ką nors pasakyti plačiau, nes šiandien visas pasaulis, neskaičiuojant karą pradėjusių okupantų ir kelių jiems pataikaujančių diktatūrų, įvykius Ukrainoje vertina kaip grėsmę visam pasauliui ir jo demokratijai. Taip ir Lietuvoje – visuomenėje dabar yra vietos tik dviems pozicijoms, dviems spalvoms, kitų spalvų šioje vertinimų paletėje paprasčiausiai nėra. Arba mes palaikome už save ir už visus kovojančią Ukrainą ir jos žmones, ar savo tyla pritariame okupantams, – sakė Jonas Pinskus.

Simboliška, kad ir Ukrainos vėliava – iš dviejų spalvų. Šiomis dienomis tos spalvos dominuoja mūsų gyvenime, Ukrainos vėliavos spalvomis apsirengė ir akciją surengusios Širvintų rajono vadovės.

Jonas Pinskus išreiškė viltį, kad politikai bent šiomis dienomis paseks savo kolegų Ukrainoje pavyzdžiu ir pamirš politines rietenas, smulkias intrigas ir reitingų taupykles. Įvykiai Ukrainoje nustelbė aktualijas, kuriomis dar prieš kelias savaites gyveno Lietuva: COVID-19, kylančias prekių ir paslaugų kainas, jų sutramdymo priemones, švietimo ir sveikatos apsaugos reformas, buldozeriu stumiamus įstatymų projektus, kurie dar labiau kiršina karo kanonadų išgąsdintą visuomenę. Visi supranta, kad be ukrainiečių pergalės anksčiau ar vėliau tai apskritai gali prarasti prasmę. Todėl panašios akcijos kaip ši, surengta Širvintose, yra dar vienas indėlis į pasaulio paramą Ukrainai. Ir čia svarbu ne tiek, kiek ir kokių aukų sunešė Širvintų krašto žmonės, nors tai, be abejonių, svarbu. Daug svarbiau, kad, pasiekusios Ukrainą, jos parodys, jog kažkas galvoja apie tuos kenčiančius žmones ten, kur santykinai ramu, nesprogsta bombos, neskraido raketos ir lėktuvai, nešvilpia kulkos. O galvodami apie kenčiančius Ukrainoje, galbūt atiduoda dalelę to, ko ir patiems kartais trūksta. Šiandien Ukrainą remia ir turtingiausios pasaulio ekonomikos, ir šalys, kurios dar gerai pamena, ką reiškia gyventi okupacijoje. Remia ir turtingi žmonės, ir turtingi savo vidumi.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (3 įvert.)
scroll to top